مرگ و تب برقی!

ظاهرا قیمت قبض برق اعلام شده به ۲.۵ برابر.

نکته: بارها گفته بودند که قیمت برق حدود ۱۰ برابر خواهد شد. فکر میکنم سیاست، سیاست “به مرگ گرفتن تا به تب راضی شدن” باشد.

به نظر من در صورتیکه درآمد مردم ۲.۵ برابر شود، آنگاه اشکالی ندارد که قیمت برق هم ۲.۵ برابر شود. نگید الحمدلله که ۱۰ برابر نشده!!!

5 Replies to “مرگ و تب برقی!”

 1. علیرضا حسینی

  با توجه به اینکه بحث «بهدفمند سازی یارانه‌ها»، بحث داغ روز هستش و هر روز اخباری دربارش منتشر می‌شه، بنابراین جای تعجب نیست که مشغله‌ی فکری بسیاری از من و ما رو به خودش اختصاص داده باشه. با توجه به مطلبی که شما منتشر کردید و اشاره‌ای که به ۱۰ برابر شدن قیمت برق داشتید، گرچه همانطور که گفتم تا قبل از این چنین مطلبی رو نشنیده بودم، اما الان فکر می‌کنم که:
  ۱- الان قبل از هدفمند سازی، قیمت اصلی ۳۲۰۰۰۰ تومان، که ما ۶۰۰۰ تومانش را پرداخت می‌کنیم.
  ۲- با هدفمند سازی احتمالا مبلغی بیشتر از ۶۰۰۰ تومان و کمتر از ۳۲۰۰۰ تومان را باید بپردازیم.
  ۳-اما اگر یادداشت شما واقعیت پیدا کند، پنج سال دیگر احتمالا اینگونه می‌شود که بجای ۶۰۰۰ تومان باید ۶۰.۰۰۰ تومان پرداخت کنیم. اگر چنین شود، یارانه نقدی را پس داده‌ایم، و علاوه بر آن قیمت‌ها را واقعی پرداخت کرده‌ایم.

  و هنوز هم معتقدم: در این مورد پیش بینی و پیش گویی، اقدامی شتابزده است. باید منتظر ماند و دید چه می‌شود.

 2. علیرضا حسینی

  خب، حالا نوبت من رسید تا بگم:
  ۱- تا قبل از خواندن این مطلب، من که هیچ موقع، هیچ کجا نشنیدم و نخوانده بودم که با هدفمندسازی یارانه‌ها قیمت برق ۱۰ برابر خواهد شد!
  ۲- و اما به یکی از قبض‌های برق مربوط به همین امسال رجوع می‌کنیم، درحالی که هنوز یارانه‌ی نقدی پرداخت نشده. نوشته شده: قیمت برق مصرفی ۳۸۰۰۰۰ ریال. کسر می‌شود یارانه پرداختی ۳۲۰۰۰۰ ریال. پرداختی مشترک ۶۰۰۰۰ ریال.
  > پس با توجه به صورتحساب فوق، اصولا قیمت برق هیچ موقع نباید ۱۰ برابر بشه.
  > با توجه به جمیع شرایط، به نظر من در این مورد پیش بینی و پیش گویی، اقدامی شتابزده است. باید منتظر ماند و دید چه می‌شود.

 3. پویا

  سلام

  ببین! اشتباه نکن.

  طبق قانون هدفمند سازی، باید قیمت‌ها تا چهار سال از امسال منطقی بشه.

  خب! چهار تا ۲.۵ برابر می‌شه ۱۰ برابر.

  حالا گرفتی داستان رو ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *