مرگ و تب برقي!

ظاهرا قيمت قبض برق اعلام شده به 2.5 برابر.

نكته: بارها گفته بودند كه قيمت برق حدود 10 برابر خواهد شد. فكر ميكنم سياست، سياست “به مرگ گرفتن تا به تب راضي شدن” باشد.

به نظر من در صورتيكه درآمد مردم 2.5 برابر شود، آنگاه اشكالي ندارد كه قيمت برق هم 2.5 برابر شود. نگيد الحمدلله كه 10 برابر نشده!!!

5 Replies to “مرگ و تب برقي!”

 1. علیرضا حسینی

  با توجه به اینکه بحث «بهدفمند سازی یارانه‌ها»، بحث داغ روز هستش و هر روز اخباری دربارش منتشر می‌شه، بنابراین جای تعجب نیست که مشغله‌ی فکری بسیاری از من و ما رو به خودش اختصاص داده باشه. با توجه به مطلبی که شما منتشر کردید و اشاره‌ای که به 10 برابر شدن قیمت برق داشتید، گرچه همانطور که گفتم تا قبل از این چنین مطلبی رو نشنیده بودم، اما الان فکر می‌کنم که:
  1- الان قبل از هدفمند سازی، قیمت اصلی 320000 تومان، که ما 6000 تومانش را پرداخت می‌کنیم.
  2- با هدفمند سازی احتمالا مبلغی بیشتر از 6000 تومان و کمتر از 32000 تومان را باید بپردازیم.
  3-اما اگر یادداشت شما واقعیت پیدا کند، پنج سال دیگر احتمالا اینگونه می‌شود که بجای 6000 تومان باید 60.000 تومان پرداخت کنیم. اگر چنین شود، یارانه نقدی را پس داده‌ایم، و علاوه بر آن قیمت‌ها را واقعی پرداخت کرده‌ایم.

  و هنوز هم معتقدم: در این مورد پیش بینی و پیش گویی، اقدامی شتابزده است. باید منتظر ماند و دید چه می‌شود.

 2. علیرضا حسینی

  خب، حالا نوبت من رسید تا بگم:
  1- تا قبل از خواندن این مطلب، من که هیچ موقع، هیچ کجا نشنیدم و نخوانده بودم که با هدفمندسازی یارانه‌ها قیمت برق 10 برابر خواهد شد!
  2- و اما به یکی از قبض‌های برق مربوط به همین امسال رجوع می‌کنیم، درحالی که هنوز یارانه‌ی نقدی پرداخت نشده. نوشته شده: قیمت برق مصرفی 380000 ریال. کسر می‌شود یارانه پرداختی 320000 ریال. پرداختی مشترک 60000 ریال.
  > پس با توجه به صورتحساب فوق، اصولا قیمت برق هیچ موقع نباید 10 برابر بشه.
  > با توجه به جمیع شرایط، به نظر من در این مورد پیش بینی و پیش گویی، اقدامی شتابزده است. باید منتظر ماند و دید چه می‌شود.

 3. پویا

  سلام

  ببین! اشتباه نکن.

  طبق قانون هدفمند سازی، باید قیمت‌ها تا چهار سال از امسال منطقی بشه.

  خب! چهار تا 2.5 برابر می‌شه 10 برابر.

  حالا گرفتی داستان رو ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *