فوروارد بخشی از ایمیلها به ایمیلی دیگر – مصور

خب، میخواهید بخشی از ایمیلهای دریافتی شما در gmail  را به یک آدرس ایمیل دیگر، فوروارد کنید.

کاربرد: مثلا دانشجویان شما دقت نمیکنند و “پروژه دانشجویی” را به آدرس ایمیل پروژه نفرستاده و اشتباها به آدرس ایمیل اصلی شما میفرستند!

یا مثلا  پشتیبانی سایت شما را شخص دیگری  بر عهده دارد و  میخواهد ایمیلهایی که بعنوان مثال از Support@persiantools.com می آید، را بطور اتوماتیک به ایمیل شخص پشتیبان فوروارد کنید…

برای این منظور:

1- ابتدا باید یک forwarding address ایجاد کنید. برای این کار به قسمت Forwarding and POP/IMAP در تنظیمات جیمیل بروید (تصاویر مجهز به لینکند)

gm-forward1

2- روی Add a forwarding address کلیک کنید

gm-forward2

3- در باکس باز شده، آدرس ایمیل گیرنده را وارد و Next کنید.

4- جیمیل، ایمیلی به آن آدرس ارسال میکند. گیرنده، یا روی لینک confirm کلیک میکند و یا Confirmation code را به شما میدهد. پس از تایید گیرنده، آدرس او در لیست آدرسهای قابل فوروارد اضافه خواهد شد.

5- حال به بخش مدیریت فیلترها یا Filters در تنظیمات جیمیل بروید و روی create a new filter کلیک کنید

gm-forward3

6- در فرم باز شده مطابق شکل زیر، شرایط مورد نظر خود را وارد کنید

gm-forward4

اگر میخواهید تمام ایمیلهای دریافتی را به ایمیل دیگری فوروارد کنید، در قسمت From کرکتر “@” را وارد کنید و اگر میخواهید ایمیلهای خاصی را فوروارد کنید، شرایط لازم را تعیین و سپس روی create filter with this search کلیک کنید

7- فرمی مشابه شکل زیر نمایان میشود

gm-forward5

در این بخش از کار، در مربع کنار forward it to تیک بزنید و در مستطیل جلوی آن، اکانت ایمیل مقصد را (از بین اکانتهای ایجاد شده در شماره 1 این راهنما) انتخاب کنید. در نهایت Create filter را کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *