روبان قرمز

۱- یک استاد دانشگاه مطلب جالبی در مورد روبان قرمز نوشته که توصیه میکنم بخوانید.
۲- در قسمتی از این مطلب خواندم: در همين ارتباط يک بيمار مبتلا به ويروس اچ آي وي در وبلاگ شخصي خود درد دلي کرده مبني بر اينکه ‏مدتهاست مشکل لثه دارد اما هيچ دندانپزشکي حاضر به مداواي او نيست. به نوشته او هر وقت فرم مشخصات را ‏پر مي کند و در درون مربع کوچک مقابل ايدز ضربدر مي زند، پزشک او را نمي پذيرد.
با اینکه روز جهانی ایدز را پشت سر گذاشتیم ولی خواندن مطلب فوق خیلی ناراحتم کرد و مرا وادار به نوشتن در این باره کرد. ببینید این خیلی خطرناکه. باعث میشه که یک بیمار مبتلا به ایدز احساس مسئولیت در قبال جامعه نکنه و مستاصل بشه و اونوقت دیگه صداقت رو کنار بذاره و در تکمیل فرم مشخص نکنه که ایدز داره و … چرا ما در جامعه‌مون باید چنین مشکلاتی داشته باشیم و چرا نباید مسئولین به اندازه کافی نسبت به این بلای مهم که گریبانگیر جامعه و حتی بشریت است حساس باشند؟ چرا باید در فرهنگ مردم نسبت به بیماران دیدگاههای مثبت وجود نداشته باشه و فقط به طرد آنها فکر کنند؟ آیا همه کسانی که ایدز دارند، خود مقصرند؟ من معتقدم بیشتر مسئولیت گریبانگیر مسئولان است. آقای قرائتی چند روز پیش میگفت: اگر کسی پوست موز در خیابان بیاندازه و این باعث زمین خوردن یه نفر و ایراد صدمه به او بشه، از نظر اسلام مقصره و فردای قیامت باید جواب بده. آیا با این حساب عدم برنامه‌ریزی و بسترسازی صحیح توسط مسئولین و در نتیجه افزایش آمار ایدز برای آنان آتش و عقاب در پی نخواهد داشت؟ آیا با این وصف هنوز هم فقط انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست؟؟؟!!! و یا اینکه فساد پنهان و در نتیجه افزایش بیماران مبتلا به ایدز هم حق مسلم ماست؟؟؟!!!۳ جواب برای “روبان قرمز”

 1. بله مقصرند ، خیلیها مقصرند برای این مسئله و شاید ما هم مقصر باشیم در مسائل دیگه و حتی مسائل جانبی همين.
  بروزم : محاسبه اوقات شرعی بخش اول

  [پاسخ]

 2. hhhhhhhhhhhhiiiiiiissssssssss
  خطر داره حسن

  [پاسخ]

 3. […] جمله اينجا و […]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون