بگیر، تو بردی

1- مشغول مطالعه کتاب “درسهایی از امام” هستم (ناشر: انتشارات تسنیم – قم و تهیه و تنظیم: رسول سعادتمند و چاپ اول 86). گرچه به برخی از نکات مورد اشاره در کتاب ایراد وارد می‌دانم و در برخی موارد ضد و نقیض دارد، اما شما بخونید و خوباشو بگیرید که زیاده! بعنوان مثال فاطمه طباطبایی گفته: امام به کودکان علاقه زیادی داشتند. ایشان همیشه نصیحت میکردند که تا پیش از مکلف شدن، بچه ها را راحت بگذاریم تا آزادانه بازی کنند. موانع را از سر راه آنها برداریم و کمتر به آنها امر و نهی کنیم. … علی (پسر 5 ساله‌ام) عشقش آقا بود. هر روز به اتاق ایشان می‌رفت. دوست داشت با عینک و ساعت آقا بازی کند. یک روز که ساعت و عینک آقا را برداشته بود، به علی گفتند: “علی جان! عینک چشمهایت را اذیت میکند. زنجیر ساعت هم خدای ناکرده ممکن است به صورتت بخورد. صورتت مثل گُل است. ممکن است اتفاقی برایت بیفتد.” علی عینک و ساعت را به امام داد و گفت: خب، بیایید یک بازی دیگر بکنیم. من می‌شوم آقا، شما بشوید علی کوچولو. فرمودند: “باشد” علی گفت: خب، بچه که جای آقا نمی‌نشیند. امام کمی خودشان را کنار کشیدند. علی کنار امام نشست و گفت: بچه که نباید دست به عینک و ساعت بزند. آقا خندیدند و عینک و ساعت را به علی دادند و گفتند: “بگیر، تو بُردی”
2- این فاطمه رجبی اون فاطمه رجبی نیست! یادمه ابراهیم نبوی نوشته بود “فاطمه، دیگر فاطمه نیست!” و من قبلا که در روزانه‌ها به وبلاگ فاطمه رجبی لینک داده بودم، زیرش نوشته بودم: “چرا بازدید کنندگان نمیتونند کامنت بذارن؟؟؟!!!” حالا سفیر لینک به این وبلاگ جدید که امکان کامنت گذاشتن برای نوشته های فاطمه رجبی رو فراهم کرده، لینک داده. البته آدرس لینکش اشکال داره که به سفیر لینک ایمیل زدم درستش کنند! برای کسانی که وبلاگ جدید رو راه انداخته‌اند هم نوشتم: آقا دستتون درد نکنه که این امکان رو فراهم کردید. من مطمئنم یه روزی فاطمه رجبی هم شما را دعا خواهد کرد!

پی نوشت: کاش میشد بایگانی شمسی را هم به صورت drop down list نمایش داد که سایدبار (نوار کناری) کوتاهتر بشه!
پی نوشت 2: این مطلب را بخوانید و تامل کنید. ما همواره محکوم به انتخاب بین بد و بدتریم!!! (اینهم شاهدش!) من میدونم که درست نمیشه! من میدونم که موفق نمیشیم! (یاد “گلام” در گالیور افتادم!)

3 Replies to “بگیر، تو بردی”

  1. سلیمانی پور

    مطالب جالب و مفیدی نوشته‌اید. از بذل لطف جنابعالی به وبلاگ حقیر و تذکر بجایتان نیز متشکرم. ضمنا در گروه لاگ عضو شدم و در اولین فرصت مطالبی خواهم نوشت.

  2. اراک و کمیجان

    وب سایت بالا به آدرس abbas-rajaei.ir وب سایت رسمی مهندس رجایی، نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی است.
    لطفا به این سایت لینک داده و از کلمه اراک و کمیجان برای نام لینک استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *