روزانه ها و کامنتها

دوست خوبم آقای حسینی در مطلب «آنچه که در آغاز هشتمین سال بلاگستان، من را می‌آزارد» دغدغه‌های خود را بیان کرده و گفته اولا بلاگرها باید پای پستهایی که به آنها در روزانه‌ها لینک میدهند، کامنت بذارند و ثانیا به کامنتهای خوانندگان پستهای خود به درستی پاسخ دهند. نظر من در این رابطه اینست:
من معمولا اگر مطلبی کامل باشد و اشکالی نداشته باشد، پای آن کامنت نمیگذارم. این یعنی سکوت و سکوت علامت رضایت است!
بنابراین لزومی ندارد که پای همه‌ی مطالبی که در روزانه‌ها به آنها لینک میدهم، کامنت بذارم. این از من! دیگران را نمیدانم؟!
و اما در خصوص بند دوم مطلب ایشان: کاملا با این نظر ایشان موافقم. من هم مدتیست تصمیم گرفته‌ام که به کامنتها پاسخ دهم و امیدوارم موفق شوم که به درستی این تصمیم را عملی سازم. در وردپرس این امکان هست که کامنتهای تایید شده را به ایمیل بلاگر ارسال میکند. در آنصورت به سادگی میشود با ایمیل به آنها جواب داد. من بیشتر مواقع پاسخ را فقط به نویسنده کامنت ایمیل میکنم و همچنین معمولا پاسخی که به کامنتها در پای پست مینویسم را هم به کامنتگذار ایمیل میکنم. البته مشکلی نیز در اینجا وجود دارد و آن اینست که برخی از آدرسهای ایمیل کامنتگذاران درست نیست و پاسخهایی که برایشان ایمیل میکنم برگشت میخورد!!!
از اینکه دغدغه های اینچنینی در بین بلاگرهای ایرانی وجود دارد به خودم میبالم.

راستی با نصب پلاگینی که آقای گلچین در «افزونه‌ای برای وردپرسی های متعهد!!» تشریح کرده، کار راحتتر هم میشود!

ضمنا در ادامه پستهای قبلی، به نظرم رسید مدتی منتظر باشم تا اگر سوالاتی هم مطرح شد، به آنها نیز پاسخ دهم. در حال حاضر با استفاده از 3 پست قبلی عمده کار انجام شده و برای شروع چیزی کم و کسر نیست!

2 Replies to “روزانه ها و کامنتها”

  1. علیرضا حسینی

    سلام آقای خسروبیگی عزیز؛
    اینکه فرمودید: »» من معمولا اگر مطلبی کامل باشد و اشکالی نداشته باشد، پای آن کامنت نمیگذارم. این یعنی سکوت و سکوت علامت رضایت است! «« توجیه قابل قبولی است.
    دوست عزیزمان آقای فتحی نیز تقریباً همزمان با مطلب بنده آن پلاگینی که شما هم اشاره کردید را توصیه کردند.
    امیـــدوارم بلاگستان فارسی همواره بهتر و احترام به مراجعین وبلاگ‌ها و تعامل بلاگرها، سالم‌تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *