اطلاعات بیشتر در مورد مراحل ایجاد پایگاه اینترنتی (سایت یا وبلاگ شخصی)

استفاده از ابزار اینترنت جهت اطلاع رسانی، روز به روز و به موازات افزایش ضریب نفوذ اینترنت در حال افزایش است.  صاحبان حرف و مشاغل مختلف علاوه بر بکارگیری کانالهای سنتی اطلاع رسانی، در صدد افزایش جای پای خود در رسانه مدرن اینترنت می باشند.
همانگونه که مستحضر میباشید پیامکی با متن زیر از طریق سیستم پیامک اینترنتی به شماره ۳۰۰۰۵۹۳۲۰۵۹۳۲۰ ارسال شد:

سلام. آیا تمایل به ایجاد سایت یا وبلاگ اینترنتی دارید؟ پورتال عادلانه

برخی علاقمندان به ایجاد سایت یا وبلاگ شخصی در پاسخ به آن پیامک  خواستار کسب اطلاعات بیشتر شده اند. در این راستا موارد زیر به عنوان مراحل ایجاد سایت یا وبلاگ  به استحضار میرسد:
1-    کسانی که تمایل به ایجاد پایگاه اطلاع رسانی شخصی در اینترنت داشته باشند بایستی دارای آدرس ایمیل  باشند. اگر ایمیل دارید که فبها وگرنه ابتدا یک آدرس ایمیل (ترجیحا در gmail  ) ایجاد کنید.
2-    آدرس ایمیلتان را از طریق موبایل به شماره 30005932059320 ارسال کنید.
3-    پس از دریافت آدرس ایمیل شما،  توسط ایمیل با شما تماس خواهیم گرفت و آدرس دامنه مورد علاقه شما را دریافت خواهیم کرد.  همچنین لازمست کپی شناسنامه یا کارت ملی خودتان را نیز توسط ایمیل ارسال کنید زیرا برای ثبت دامنه مورد نیاز میباشد.
4-     در صورتیکه آدرس دامنه مورد علاقه شما آزاد (قابل ثبت) باشد، دامنه را به آدرس مذکور برای شما (و به آدرس ایمیل خودتان) ثبت میکنیم. در صورتیکه آدرس مورد نظر شما قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده باشد، با نظر خودتان آدرس دیگری ثبت خواهد شد.
5-    همچنین لازمست فضای میزبانی وب برای شما سفارش داده شود. کارهای فنی ثبت دامنه اينترنتي و سفارش  فضاي هاست (براي مدت يك سال) بعهده ماست. پس از ثبت سفارش دامنه و هاست، ایمیلی به آدرس شما ارسال خواهد شد و در آن شماره حساب جهت واریز مبلغ … تومان اعلام میشود. بدیهی است که پس از پرداخت هزینه های دامین و هاست؛ شما، مالک دامنه شناخته میشوید.
6-    همچنین هزینه  (انجام امور فنی ثبت دامنه، نصب  CMS  ، ايجاد امكانات امنيتي لازم در راستاي جلوگيري از نفوذهاي معمول، ایجاد ساختار سایت/وبلاگ با رعایت استانداردهای اطلاع رسانی، آموزش و پشتيباني دامنه به مدت 3 ماه) ، مبلغ ……(؟) تومان میباشد که بایستی پرداخت نمایید.
7-     پس از اینکه مبالغ مذکور را پرداخت نمودید، اطلاعات واریز را توسط ایمیل ارسال کنید. در ظرف مدت حداکثر 7 روز کاری، کارهای فنی لازم برای نصب CMS  و فراهم كردن شرايط توليد و مديريت محتوا انجام خواهد شد.
8-    انتخاب قالب با مشورت و نظر شما یا نماینده شما صورت ميپذيرد.
9-    پس از آماده شدن شرایط لازم،  1 جلسه  آموزشي  در محل دفتر شما ارائه خواهد شد. ضمنا در این جلسه اطلاعات مربوط به یوزر پسورد CMS  تحویل داده میشود.
10-    بدیهی است پس از تكميل آموزشها و تحویل سیستم مدیریت محتوا، تولید و مدیریت محتوا بعهده خود شما میباشد و ما هیچ مسئولیتی در قبال محتوا نداریم.