دستکاری قالب i3theme

خب، همونطور که در اینجا گفتم، قالبی که برای وبلاگم انتخاب کردم، قالب i3theme-rubyred هست که کمی دستکاری و ویرایش شد. لیست تغییرات داده شده به شرح زیر است:

1- رنگ قالب فارسی شده قرمز بود. به منبع اصلی قالب مراجعه کردم و رنگهای دیگر را هم دیدم و رنگ کلاسیک را انتخاب کردم. سپس تصاویر و فایل شیوه‌نامه قالب کلاسیک را جایگزین قالب قرمز فارسی کردم.

2- عکس هدر را برعکس کردم.

3- از فایل header.php دستور <?php include (TEMPLATEPATH . ‘/searchform.php’); ?> حذف شد.

4- در ابتدای فایل sidebar-left.php کد include فوق – کد استفاده از پلاگین one year ago و کد شکلک “اشتراک مطالب” اضافه شدند.

5- در ابتدای فایل sidebar-right.php کد include فوق – کد استفاده از پلاگین one year ago و کدهای لینک به «سایت شخصی» و وبلاگهای «کامپیوترشناسان» و «گروه‌لاگ» اضافه شدند.

6-  در انتهای فایل sidebar-right.php کدهای مربوط به شمارنده CGI و آمارگیر گوگل آنالیتیکس اضافه شدند.

7- در فایل comments.php متن پیغام respond تغییر کرد. همچنین دو تگ <strong> که بسته نشده بودند، بسته شدند!

8- در ابتدای فایل index.php کد استفاده از پلاگین recent links (روزانه‌ها) اضافه شد.

9- با توجه به بروز برخی اشکالات و بهم ریختگی (در حین مشاهده وبلاگ با IE)، با استفاده از ابزارک (ویجت) «متن» پیغامهای مناسب برای توصیه به استفاده از فایرفاکس در طرفین نمایش داده شده‌اند!

10- سایر ابزارک‌های مورد نظرم به سایدبارهای طرفین اضافه شدند.

امیدوارم قالب جاری برای بازدیدکنندگان محترم خوشایندتر باشد. ضمنا لینکی به این پست نیز در انجمن وردپرس فارسی قرار دادم.

پی نوشت: با اعمال یک تغییر کوچک دیگر در single.php، تاریخ انتشار (بهمراه سال) نمایش داده میشود. ضمنا برای پر کردن فضای خالی زیر پست، آخرین ۲۰ پیوند روزانه نیز نمایش داده میشوند.

پی نوشت2: با اضافه کردن یک علامت < به فایل header.php (در جلوی <![endif]<!–) مشکل عدم نمایش علامت فید در آدرس‌بار فایرفاکس حل شد! ضمنا لازم میدانم از دوست و استاد عزیزم جناب آقای الوانی که در رفع اشکالات قالب، بزرگوارانه مرا یاری کرده‌اند، تقدیر و تشکر کنم.۵ جواب برای “دستکاری قالب i3theme”

 1. […] ۱.۷ که مورد استفاده است، رنگ آبی را به سبز تبدیل کنم. تغییرات کوچکی نیز دادم که منجر به حالت فعلی شد. اما نمیدانم چرا […]

 2. […] اما بعد: در اینجا و اینجا و اینجا در مورد تغییر قالب چیزهایی نوشته بودم. حالا من […]

 3. دوست عزیز شما که با این قالب کار کردید اگه میشه منو هم راهنمائی کنید!
  من هر عکسی که تو صفحه اول قرار میدم و هر تبلیغاتی( کدها رو تو ابزارک متن قرار دادم) که تو ستونها میذارم ضاهر نمیشه! ممنون میشم بگی باید چیکار کنم!
  http://www.mkzt.ir/ ———–/tarahomiasl@yahoo.com//

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ ژانویه 6th, 2010 8:02:

  سلام
  قالب مورد استفاده شما نسخه 1.6 است در حالی که من از 1.7 استفاده میکنم
  در ضمن احتمالا شما کدها را درست قرار نمیدهید
  بهتره اگر سوال دارید با ایمیل بپرسید تا در صورت نیاز قالبتون رو دریافت و بررسی کنم
  موفق باشید

  [پاسخ]

 4. […] midinternet.com را در تاریخ  ۸۶/۲/۱ ثبت کردم. مدتی از قالب i3theme دستکاری شده سبز استفاده میکردم. با کمی اغماض، شبیه شکل […]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون