پایان داستان روزانه های جدید!

با خود گفتم: چرا من از همه‌ی آزادی ای که وردپرس.ارگ به من داده استفاده نمیکنم؟!

مشکلی نیست که آسان نشود – مرد آنست که هراسان نشود!
بر این اساس دنبال راه حل گشتم و میدانید که: عاقبت جوینده یابنده بود!
الف- با کمک پلاگین recent link، میتوان هر لینکی را اضافه کرد. یک خوبی دیگر هم دارد و آن اینکه میتوان کپشن گذاشت. اما سختی کار با آن، اینست که لینکهای روزانه را باید دستی اضافه کنید!
ب- اگر از گودر برای تولید لینکهای روزانه استفاده کنید، وقتی با گودر وبگردی میکنید، کافیست روی share کلیک کنید تا لینک مورد نظر شما به روزانه‌ها اضافه شود. اما کدی که گودر برای استفاده در قالب شما میدهد یک اشکال دارد. به قول آقای الوانی: این اسکریپت سی‌اس‌اس این‌لاین (دورن خطی) می‌سازه و چون بصورت جاوا اسکریپت این سی‌اس‌اس از سرور بارگذاری  می‌شه نمیشه بسادگی ویرایشش کرد … راهکار ساده‌تر پیشنهادی ایشان، استفاده از فیدبرنر بعنوان واسطه است. راستی آقای منیری هم یک راه حل دیگر ارائه و استفاده کرده و کدهای لازم برای عملی کردن آنرا نیز برایم فرستاد.
ج- با استفاده از فیدبرنر، میتوان امکان اشتراک دیگران (و تهیه آمار مشترکین فید روزانه‌ها)  را نیز فراهم کرد. ضمنا آزادی عمل بیشتری برای سفارشی کردن نحوه‌ی نمایش خروجی دارید. مثلا روش recent link، “بایگانی روزانه‌ها” هم داشت که مشابه آنرا با استفاده از آزادیهای فوق‌الاشاره، درست کردم.

فقط مانده بود مشکل “عدم امکان share کردن لینکهای وبلاگهایی که مشترک فید آنها نیستم” !

و اما راه حل:
ابتدا به شکل زیر دقت کنید (برای نمایش در اندازه‌ی بزرگتر، لینک دارد!):

gr-fb-rl

در شکل فوق، توضیح نقاط شماره‌دار چنین است:
1- در گودر، روی «+» بغل  Your stuff کلیک کنید تا زیرآیتمهای آن باز شود.
2- سپس روی Notes کلیک کنید.
3- Note in Reader را بکشید (drag) و به نقطه 4 ببرید.
4- تمام است! از این پس در هر صفحه‌ای که باشید، برای اضافه کردن لینک آن به روزانه‌هایتان، کافیست روی نقطه 4 کلیک کنید. آنگاه پنجره‌ی زیر باز میشود.

add2shared

سپس دقت کنید که در پنجره‌ی اخیر، چک باکس Add to shared Items تیک خورده باشد. کافیست روی post Item کلیک کنید. لینک جاری به لینکهای share شده توسط شما اضافه میشود و در نتیجه در وبلاگ شما، در قسمت روزانه‌ها نیز نشان داده میشود.

R– راستی اینرا هم بگویم که در شکل اول، لینک «قبیله ای عروسکی» از وبلاگ زهرا (که علامت R دارد) به همین شیوه به روزانه‌های من اضافه شده است.

یادتان باشد که هر مشکلی یک راه حلی دارد!

نتیجه گیری استادی: دنیا دنیای معامله است. هر چیزی را بخوای بدست بیاری، باید متقابلا چیزی را از دست بدی یا کمی زحمت بکشی و راه حل مشکل جدیدی که برات پیش اومده را پیدا و پیاده‌سازی کنی!

One Reply to “پایان داستان روزانه های جدید!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *