ایراد وردپرس و یک توصیه پزشکی

1- آقا این وردپرس 2.8.5 فارسی ایراد دارد! اشکال در زمانبندی انتشار یک پست برای آینده است. تاریخهای شمسی  را قاطی میکند. موقتا برای رفع مشکل  باید از طریق “ویرایش سریع”   تاریخ را به میلادی تنظیم کنید اما لطفا دست اندرکاران مربوطه مشکل را اساسی حل کنند!
راستی مشکلی که قبلا در اینجا مطرح کرده بودم کماکان وجود داره. مشکل از اونجا ناشی میشه که «می» را که ماه پنجم میلادیست به “مرداد” تبدیل میکنه. برای همین سمینار میشه سمردادنار که البته راه حل موقتش رو همونجا گفته بودم.

2- در یک گاردن‌پارتی، خانم ژولی پایش به سنگی خورد و با بشقاب غذا در دستش به زمین خورد. علت زمین خوردن‌اش کفش جدیدش بود که هنوز به آن عادت نکرده بود. دوستان کمک کرده و او را از زمین بلند و بر نیمکتی نشاندند و جویای حالش شدند. جواب داد حالش خوب است و ناراحتی ندارد.

مهماندار بشقاب جدیدی با غذا به ایشان داد. خانم ژولی بعد از ظهر خوبی را به اتفاق دوستان‌اش گذراند و بسیار راضی به اتفاق همسرش به خانه برگشت. چند ساعت بعد همسر ژولی به دوستانی که در گاردن‌پارتی بودند تلفن کرد و اطلاع داد که ژولی را به بیمارستان برده‌اند. خانم ژولی در ساعت 18 همان روز در بیمارستان فوت کرد و پزشکان علت مرگ را سکته مغزی تشخیص دادند.

چند لحظه از وقت خود را به مطالبی که در پی می آیند معطوف کنید، شاید روزی شما با چنین اتفاقی

برخورد کنید و بتوانید زندگی شخصی را نجات دهید.

یک متخصص اعصاب (نرولوژ) می گوید:

بعد از یک ضربه مغزی که منجر به خون‌ریزی، رگی در ناحیه مغز شده، اگر شخص ضربه دیده را در زمانی کمتر از سه ساعت به بیمارستان برسانند امکان بر طرف کردن حادثه و نجات شخص بسیار زیاد است. ولی همواره باید قادر به تشخیص حادثه بود و این عمل بسیار ساده است.

پزشک متخصص می گوید مهمترین وظیفه، تشخیص حادثه خون ریزی مغزی است و بعد از تشخیص و قبل از

سه ساعت باید شخص را به پزشک رساند. متخصص می‌گوید یک شاهد حادثه با آشنا بودن به علائم خون‌ریزی مغزی می تواند با سه سئوال ساده از مریض به سهولت او را نجات دهد.اگر در آن گاردن‌پارتی یک نفر سئوال‌های زیر را از ژولی کرده بود حتماً ژولی زیبا و جوان اکنون زنده بود.

1 ــ از بیمار یا شخص ضربه مغزی خورده بخواهید به خندد.

2 ــ از بیمار یا شخص ضربه خورده بخواهید دو دستش را بالا نگه دارد.

3 ــ از بیمار یا شخص ضربه خورده بخواهید یک جمله ساده را تکرار کند؛ مثلاً بگوید خورشید در آسمان بسیار خوب می‌درخشد.

اگر بیمار یا شخص ضربه خورده قادر به انجام یکی از این کارها نباشد باید فوری اورژانس را خبر کرده و بیمار را به بیمارستان منتقل کرده و به مسئول مربوطه عدم اجرای یک یا چند اعمال فوق را اطلاع داده تا ایشان پزشک را در جریان گذارد.

یک متخصص قلب و یا اعصاب می‌گوید اگر کسی این ایمیل را دریافت کند و حداقل آنرا برای ده نفر دیگر ارسال دارد، مطمئن باشد که در زندگی‌اش جان یک یا چند فرد را نجات داده است.

توجه کنید، تعداد افرادی که این روزها با اینترنت کار می‌کنند در دنیا چقدر است و اگر ده نفر به ده نفر دیگر این ایمیل را ارسال دارند، تعداد افراد آشنا با این سئوال‌ها به صورت تابع نمایی در کمتر از یک ماه به میلیونها نفر خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *