انتخاب پلان هاستینگ

همونطور که در “وردپرس در دامنه ثبتی 1” گفتیم، یکی از مراحل کار، خرید فضای میزبانی وب (یا به قول خودمون هاست)  است.
امکانات فنی فضای هاست شامل: فضای وب – پهنای باند ماهانه – تعداد ایمیلها و زیردامنه‌ها و زبانهای مورد استفاده و مهمتر از همه، قیمت می‌باشد.

از میان مشمخصات فوق، در این پست میخواهم به پهنای باند بپردازم.

ابتدا که شما دامنه جدیدی را ثبت میکنید و فضای هاست خریداری میکنید، لزومی ندارد که از پلانهای گرانقیمت استفاده کنید. دلیلش هم اینست که هنوز بازدید کننده آنچنانی ندارید و بنابراین لزومی به پرداخت هزینه بالا برای پهنای باند نیست. از طرفی طبیعتا چون محتوایی وجود ندارد، فضای دیسک آنچنانی هم نیاز نیست. بنابراین معمولا خرید پلانهای ارزان کفایت میکند. به مرور ممکن است مشکل کمبود فضای میزبانی پیدا کنید. اما اگر محتوا ارزشمند باشد، در وهله اول با افزایش ترافیک بازدید، با مشکل کمبود (اتمام) پهنای باند ماهانه مواجه خواهید شد. در این صورت لازم است پلان هاستینگ را ارتقا دهید. مثلا من با پلان A شروع کردم ولی در حال حاضر مجبورم از C استفاده کنم. تصاویر (مجهز به لینک) گویا ترند!

راستی “یک پزشک” مطلب خوبی در مورد آمار وبلاگنویسی نوشته که حتما بخونید! بعدا در موردش خواهم نوشت!

plan1BANDwidthc

BANDwidth۲ جواب برای “انتخاب پلان هاستینگ”

 1. سلام، من دامنه ثبت کردم و فضای هاست هم خریدم. می خواستم بپرسم نرم افزار مدیریت محتوا را باید از کجا بگیرم و آیا باید برنامه هم بنویسم یا فقط از طریق cms می تونم سایت یا وبلاگ بسازم و اونو مدیریت کنم؟ ممنون

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ دسامبر 19th, 2009 23:34:

  سلام
  cms نرم افزار مدیریت محتواست. شما میتونید برنامه دیگری برای این منظور خودتان بنویسید اما بایستی حرفه ای باشید!
  اگر میخواهید از وردپرس برای مدیریت محتوا استفاده کنید، میتونید اونو از سایت wordpress.org دانلود و نصب کنید. البته اگر میخواهید کنترل پنلتان فارسی باشد باید از سایت وردپرس فارسی دانلودش کنید. آدرسش در قسمت لوگوهای سایدبار وبلاگ من هست!
  اگر باز سوالی داشتید، بپرسید.
  موفق باشید

  [پاسخ]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون