۴ از ۱۵

از ۱۵ پستی که الآن در صفحه اول وبلاگ فارسی بی بی سی است ۴ تای آن برای من جالب بود. این پست در باره اهتمام فیلم سازان به ساخت فیلمهای مخصوص نمایش روی موبایل است. نتیجه تحقیق آنها روی علاقمندی مردم به ویدئوهای یوتیوب جالب است و اینکه “… در مورد تماشای فیلم های بلند مدت روی تلفن هم ابراز تردید می کنند” . در این پست با لحنی طنزآمیز یک قانون جدید در انگلستان (یا بقول منبع: بریتانیا) مورد بررسی عامیانه قرار گرفته و برای من حفظ جان حتی دزدها در این قانون جالبه. ” خبر دیگری نظرم را چند روز بعد جلب کرد مبنی بر اینکه پلیسها از دنبال کردن یکی دو سارق که موتورسیکلتی را دزدیده بودند خودداری کرده اند چرا که گفته اند سارقها کلاه کاسکت (ایمنی) بر سر ندارند و ممکن است مجروح شوند!!!” در این پست یکی از علل تداوم زمامداری ملکه بریتانیا را اینگونه ذکر کرده:”علاوه بر هزار و یک دلیلی که شما بر آنها بهتر از من واقفید، یکی از چیزهایی که فکر می کنم از ویژگیهای جامعه بریتانیا است، “بردباری در برابر دیگران” است. این همه مجسمه ای که در شهر لندن و احتمالا در سراسر بریتانیا از آدمهای مختلف نصب شده، علاوه بر اینکه جزئی از تزئینات شهرها به حساب آید، راهی برای به رسمیت شناختن آدمهایی است که هرکدام با تواناییهای خود در این ملک زندگی کرده اند و یا حتی در جایی دیگر زیسته اند. در واقع شهر پر است از مجسمه سر و گردن، فلان نویسنده، سیاستمدار، نظامی، هنرمند و حتی فلان زن معلول که لابد از جهتی یک سروگردن از دیگران بالا تر بوده اند.
حتی علاوه بر مجسمه های قهرمانان و بزرگان بریتانیا، مجسمه ای هم از گاندی در یکی از پارکهای زیبای مرکز لندن نصب شده که همین آقا تمام عمرش را صرف مبارزه با سردمداران استعمار بریتانیا کرد.

و نهایتا (از قول منبع) “نتیجه کار پژوهشگران در رشته های مختلف روانشناسی را تحت عنوان “هشت بیماری اینترنتی” منتشر کرده است : جستجوی خودخود افشاگری وبلاگیاینترنت گردی از همه جا، گوگل بازی مفرط، اعتیاد به ویکی پدیا، آشغال جمع کنی اینترنتی، دلبستگی به آلبوم عکس افراد ناشناس و خود بیمار پنداری اینترنتی” که جالب است. راستی چرا در وبلاگ و سایت بی بی سی بیشتر از کشور انگلستان به نام بریتانیا یاد میشود؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *