روزي…

روزي هر روزه از يزدان گرفتن عيب نيست
روزي از عمر تو گيرد، در عوض روزي دهد

اين دوستم به روزانه ها ميگه روزي. خب روزي از اينترنته ديگه!

به ميمنت و مباركي آزاد شدن جيميل و گودر، چند روزي را در اينجا مي آورم:

سلام هی حتی مطلع الفجر

عكس زيباي زير در پست بالاست (صورتي در زير دارد آنچه در بالاستي)

قدرت اول (2)
در آنجا نوشته: قدرت اول منطقه و جهان اسلام٬ کشوری‌ست که چند روز پیش از هر راهپیمایی حکومتی٬ سرعت اینترنت در آن به صفر میل می‌کند.

شب بیست سوم ماه مبارک رمضان، سینوپسی
پست فوق با اين مطلب شروع ميشه: امروز در روز قدس
به استقبال آقای احمدی نژاد شعار می دادند، بت بزرگ را بشکن.
من که مقصود از بت بزرگ رانفهمیدم!

مصائب بلاگ نويسي
… را هم بخوانيد. در قسمتي از آن آمده است: … بعد یکدفعه یک مناسبت میشه که سرویس های گوگل کلا مختل می شه، کل کارت از بین میره و با مغز می خوری زمین. بابت بقیه ماجراها هم همینه، تکلیف یوتیوب و فلیکر که معلومه. سراغ پیکاسا هم اگر بری برای آپلود عکسها همین اتفاقی که الان افتاده براش میافته. سراغ وردپرس می ری باز یکدفعه یک ماجرا برای اون پیش میاد. سراغ سرویسهای داخلی میری، یک روز در میون از کار میافتن.

مظلومیت اینترنت
اینترنت در ایران واقعا مظلومه.

درباره قطع و وصل شدن های ناگهانی اینترنت
آقا خدائيش اين مطلب خيلي به دل من چسبيد. دوست داشتم همه شو بازنشر كنم اما از خدا ترسيدم!
در بخشي از اين مطلب آمده است:

دوست عزیزی که اینترنت مال پدر شماست؛

برادر من؛

شاید هم خواهر من؛

شما اینترنتت را کلا قطع کن. لازم نیست سرعتش را کم کنی. لازم نیست نصفه و نیمه دهن مردم را صاف کنی. یک باره تمامش کن برود پی کارش.

ما عادت کرده‌ایم.

ما عادت کرده‌ایم که بزرگترین ملت دنیا باشیم و قدرتمندترین دولت دنیا مال ما باشد، آن وقت سایتی مانند فیس‌بوک که یک الف بچه آن را علم کرده بزرگترین دشمن ما باشد. ما عادت کرده‌ایم، برادر من، شاید هم خواهر من.

شما اینترنتت را کلا قطع کن. نمی‌خواهد سرعت آن را کم و زیاد کنی و جیمیل را با هزاران دلار پول مفت در ایران از کار بیندازی. نمی‌خواهد قدرتت در کنترل فیلتر شکن‌هایی که تا دیروز کار می‌کردند و امروز کاملا از کار افتاده‌اند را به رخ ما بکشی.

کلید اینترنت که دست شماست؛ چرا رودربایستی می‌کنی.

باور کن؛ باور کن؛ مردمی هستند که اصلا و اصلا سیاسی نیستند. کسانی در این کشور هستند که برای زندگی بهتر ایرانیان و مردم جهان تلاش می‌کنند. تو هم یکی از کسانی هستی که از نعمت تحقیقات و نتایج آنها استفاده خواهی کرد. مثلا همین که امروز برای گرفتن حقوقی که از بالا پائین کردن سرعت اینترنت به دست می‌آوری مجبور نیستی مانند گذشته در صف بانک‌ها بایستی صدقه سر همین تکنولوژی است. لااقل صدقه سر تغییر نگاهی است که اینترنت به ارمغان آورد.

ما باور کرده‌ایم که ملت بزرگی هستیم. ما ایمان داریم که در این کشور کارهای بزرگی می‌توانیم بکنیم. اما به گمانم تو باور نداری. تو حتی به آن چیزهایی که فکر می‌کنی باور داری هم ایمان نداری. حتی ذره‌ای اعتقاد نداری. یک قلم در همین سند چشم‌انداز ببین قرار بوده ما از نظر IT به کجا برسیم. به نظر تو دوست عزیز با این بالا پائین کردن‌های سرعت اینترنت می‌رسیم؟

به نظر تو دو گوش بزرگ روی سر ماست که بهانه‌های کودکانه‌ای مانند کشتی و لنگر و پاره شدن کابل در روزهای خاص را باور کنیم.

4 Replies to “روزي…”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *