روزی…

روزی هر روزه از یزدان گرفتن عیب نیست
روزی از عمر تو گیرد، در عوض روزی دهد

این دوستم به روزانه ها میگه روزی. خب روزی از اینترنته دیگه!

به میمنت و مبارکی آزاد شدن جیمیل و گودر، چند روزی را در اینجا می آورم:

سلام هی حتی مطلع الفجر

عکس زیبای زیر در پست بالاست (صورتی در زیر دارد آنچه در بالاستی)

قدرت اول (۲)
در آنجا نوشته: قدرت اول منطقه و جهان اسلام٬ کشوری‌ست که چند روز پیش از هر راهپیمایی حکومتی٬ سرعت اینترنت در آن به صفر میل می‌کند.

شب بیست سوم ماه مبارک رمضان، سینوپسی
پست فوق با این مطلب شروع میشه: امروز در روز قدس
به استقبال آقای احمدی نژاد شعار می دادند، بت بزرگ را بشکن.
من که مقصود از بت بزرگ رانفهمیدم!

مصائب بلاگ نویسی
… را هم بخوانید. در قسمتی از آن آمده است: … بعد یکدفعه یک مناسبت میشه که سرویس های گوگل کلا مختل می شه، کل کارت از بین میره و با مغز می خوری زمین. بابت بقیه ماجراها هم همینه، تکلیف یوتیوب و فلیکر که معلومه. سراغ پیکاسا هم اگر بری برای آپلود عکسها همین اتفاقی که الان افتاده براش میافته. سراغ وردپرس می ری باز یکدفعه یک ماجرا برای اون پیش میاد. سراغ سرویسهای داخلی میری، یک روز در میون از کار میافتن.

مظلومیت اینترنت
اینترنت در ایران واقعا مظلومه.

درباره قطع و وصل شدن های ناگهانی اینترنت
آقا خدائیش این مطلب خیلی به دل من چسبید. دوست داشتم همه شو بازنشر کنم اما از خدا ترسیدم!
در بخشی از این مطلب آمده است:

دوست عزیزی که اینترنت مال پدر شماست؛

برادر من؛

شاید هم خواهر من؛

شما اینترنتت را کلا قطع کن. لازم نیست سرعتش را کم کنی. لازم نیست نصفه و نیمه دهن مردم را صاف کنی. یک باره تمامش کن برود پی کارش.

ما عادت کرده‌ایم.

ما عادت کرده‌ایم که بزرگترین ملت دنیا باشیم و قدرتمندترین دولت دنیا مال ما باشد، آن وقت سایتی مانند فیس‌بوک که یک الف بچه آن را علم کرده بزرگترین دشمن ما باشد. ما عادت کرده‌ایم، برادر من، شاید هم خواهر من.

شما اینترنتت را کلا قطع کن. نمی‌خواهد سرعت آن را کم و زیاد کنی و جیمیل را با هزاران دلار پول مفت در ایران از کار بیندازی. نمی‌خواهد قدرتت در کنترل فیلتر شکن‌هایی که تا دیروز کار می‌کردند و امروز کاملا از کار افتاده‌اند را به رخ ما بکشی.

کلید اینترنت که دست شماست؛ چرا رودربایستی می‌کنی.

باور کن؛ باور کن؛ مردمی هستند که اصلا و اصلا سیاسی نیستند. کسانی در این کشور هستند که برای زندگی بهتر ایرانیان و مردم جهان تلاش می‌کنند. تو هم یکی از کسانی هستی که از نعمت تحقیقات و نتایج آنها استفاده خواهی کرد. مثلا همین که امروز برای گرفتن حقوقی که از بالا پائین کردن سرعت اینترنت به دست می‌آوری مجبور نیستی مانند گذشته در صف بانک‌ها بایستی صدقه سر همین تکنولوژی است. لااقل صدقه سر تغییر نگاهی است که اینترنت به ارمغان آورد.

ما باور کرده‌ایم که ملت بزرگی هستیم. ما ایمان داریم که در این کشور کارهای بزرگی می‌توانیم بکنیم. اما به گمانم تو باور نداری. تو حتی به آن چیزهایی که فکر می‌کنی باور داری هم ایمان نداری. حتی ذره‌ای اعتقاد نداری. یک قلم در همین سند چشم‌انداز ببین قرار بوده ما از نظر IT به کجا برسیم. به نظر تو دوست عزیز با این بالا پائین کردن‌های سرعت اینترنت می‌رسیم؟

به نظر تو دو گوش بزرگ روی سر ماست که بهانه‌های کودکانه‌ای مانند کشتی و لنگر و پاره شدن کابل در روزهای خاص را باور کنیم.

4 Replies to “روزی…”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *