آزادی بنزین/آزادی موسوی

تذکر مهم: این پست را تا آخر بخوانید (یا لااقل آخرش را بخوانید!) چون حاوی جدیدترین و مهمترین و آخرین ترفند ریاضیات جدید مهندسی، (از نوع مهندسی خودمان) است!

۱- خوشبختانه در ایران آزادی کامل است و مخالفان آزادند و همه مردم در ۹ دی اعلام کردند که با دولت و حکومت موافقند. بنابراین پیشنهاد میکنم: بگذارند آقای موسوی و دیگر سران فتنه به شهرهای مختلف بروند تا مردم به آنها محل نذارند و کنف شوند!
از طرفی در ضرب‌المثلی گفتند که “یارو رو تو ده راه نمیدن، سراغ خونه کدخدا رو میگیره”.  شده حکایت خاتمی، که برای حضور در انتخابات شرط گذاشته!!!

۲-  در یکی از پستهای قبلی قول دادم که بخشی از «محاسبات عددی» را منتشر کنم. خب بحمدلله بنزین آزاد  شد. البته هنوز آزاد آزاد که نشده، نیمچه آزاده! امیدوارم همه چیز کاملا آزاد بشه و یارانه‌ها کاملا هدفمند.

روز ۲۸ آبان شایعه‌ای پخش شد مبنی بر اینکه بنزین سهمیه‌ای لیتری ۴۰۰ تومان و آزاد لیتری ۸۰۰ تومان. خب از اصل این قضیه که چه کسانی این شایعات را پخش میکنند و چرا؛ بگذریم. نمیدانم در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب ۵۷ هم، عمال حکومت یا مخالفان، چنین شایعاتی پخش میکردند یا نه؟

خب، اگر خدا قبول کند، من هم مهندسم! نشستم حساب کردم در عرض ۴ ماه گذشته -یعنی شهریور و مهر و آبان و آذر- مصرف بنزین پرایدم ۴۸۰ لیتر بوده است. اینرا تقسیم بر ۴ و ضرب در ۲ کنید میشود ۲۴۰ لیتر.
با توجه به اینکه بنزین آزاد، قیمتش لیتری ۷۰۰ تومان (توجه کنید؛ ۷ برابر ۱۰۰ تومان – یعنی ۶۰۰ درصد افزایش!) است، ۲۴۰ تا ۷۰۰ تومان هم میشود ۱۶۸ هزار تومان.
خب از ۳۲۴ هزار تومانی که یارانه به من داده‌اند (پول نان؛ جدا و دیگر هیچ!)، چقدرش مانده برای آب و برق و گاز و تلفن و افزایش کرایه وسایط نقلیه و افزایش قیمت ساندیس(!) و سایر محصولات و خدمات؟؟؟

پس نتیجه میگیریم که از ۳۲۴ تا ۱۶۸ تاش فقط رفت پای بنزین! تا خدا برای بقیه‌اش چه خواهد؟!

۳- برخی دوستان و من هم، اخیرا متوجه شده‌ایم که همه محاسبات ما و دیگر مهندسان تا کنون، از جمله محاسبات بالا، اشتباه است. به عبارت دیگر فوت آخر ریاضیات مهندسی را به ما نگفته بودند و جدیدا رو شده!
میپرسید: چرا اشتباه است؟
– زیرا ما آخرین و جدیدترین و مهمترین مرحله را در محاسبات انجام نداده‌ایم.
میپرسید: و آن چیست؟
– بدانید و آگاه باشید که آن مرحله، یعنی مرحله آخر و مهمترین؛ «سرشکن کردن روی بار» است.

حال اگر شما نتیجه کلیه محاسبات مبنایی خودتان را سرشکن کنید روی بار؛ نیم درصد هم نمیشود!
متوجه منظور من شدید؟ اگر نه. بروید بیابید محاسبات آقای مهندس را در مورد افزایش قیمت گازوئیل و سرشکن کردن روی بار کامیون، که اگر سرشکن کنید، افزایش قیمت نیم درصد هم نمیشود!

ببخشید؛ من در محاسبات بالا گفتم افزایش قیمت بنزین ۶۰۰ درصد است؟
اشتباه کردم. زیرا فراموش کردم که آنرا به روی بار سرشکن کنم که اگر کنم نیم درصد هم نمیشود.
به خدا ما خودمان دشمنیم و هی دشمن دشمن میکنیم و میگردیم دنبالش. آقا جان، اگر کسی این فوت آخر را انجام نده، خب نتیجه محاسباتش به جای نیم درصد میشه ۶۰۰ درصد و باعث افزایش یاس در مردم میشه. خب به نظر شما یه چنین کسی دشمن نیست؟ اگر او نیست، پس کیست؟
دوستان!  امید بدهید به مردم، امیییییییییییییید…۷ جواب برای “آزادی بنزین/آزادی موسوی”

 1. شاسیته است امید را اینگونه بنویسید >> امیـــــــــــــــد 🙂

  [پاسخ]

 2. ما رو بگو که اصلا یارانه رو ثبت نام نکرده بودیم!

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۳:

  @yasaman,
  سلام
  با ستاد هدفمندسازی یارانه ها تماس بگیرید تا مشکلتان را حل کنند
  http://www.midinternet.com/5346

  موفق باشید

  [پاسخ]

 3. سلام

  من هم محاسباتی در مورد قبوض برق و گاز انجام داده‌ام.

  در این‌جا

  http://www.khialekhab.com/?p=2365

  هیچ راهی جز صرفه‌جویی نداریم.

  [پاسخ]

 4. […] سرشکن کردن یادتون […]

 5. […] پی نوشت […]

 6. […] ۲پول حلال؛ ۳با […]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون