آزادی بنزین/آزادی موسوی

تذکر مهم: این پست را تا آخر بخوانید (یا لااقل آخرش را بخوانید!) چون حاوی جدیدترین و مهمترین و آخرین ترفند ریاضیات جدید مهندسی، (از نوع مهندسی خودمان) است!

1- خوشبختانه در ایران آزادی کامل است و مخالفان آزادند و همه مردم در 9 دی اعلام کردند که با دولت و حکومت موافقند. بنابراین پیشنهاد میکنم: بگذارند آقای موسوی و دیگر سران فتنه به شهرهای مختلف بروند تا مردم به آنها محل نذارند و کنف شوند!
از طرفی در ضرب‌المثلی گفتند که “یارو رو تو ده راه نمیدن، سراغ خونه کدخدا رو میگیره”.  شده حکایت خاتمی، که برای حضور در انتخابات شرط گذاشته!!!

2-  در یکی از پستهای قبلی قول دادم که بخشی از «محاسبات عددی» را منتشر کنم. خب بحمدلله بنزین آزاد  شد. البته هنوز آزاد آزاد که نشده، نیمچه آزاده! امیدوارم همه چیز کاملا آزاد بشه و یارانه‌ها کاملا هدفمند.

روز 28 آبان شایعه‌ای پخش شد مبنی بر اینکه بنزین سهمیه‌ای لیتری 400 تومان و آزاد لیتری 800 تومان. خب از اصل این قضیه که چه کسانی این شایعات را پخش میکنند و چرا؛ بگذریم. نمیدانم در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب 57 هم، عمال حکومت یا مخالفان، چنین شایعاتی پخش میکردند یا نه؟

خب، اگر خدا قبول کند، من هم مهندسم! نشستم حساب کردم در عرض 4 ماه گذشته -یعنی شهریور و مهر و آبان و آذر- مصرف بنزین پرایدم 480 لیتر بوده است. اینرا تقسیم بر 4 و ضرب در 2 کنید میشود 240 لیتر.
با توجه به اینکه بنزین آزاد، قیمتش لیتری 700 تومان (توجه کنید؛ 7 برابر 100 تومان – یعنی 600 درصد افزایش!) است، 240 تا 700 تومان هم میشود 168 هزار تومان.
خب از 324 هزار تومانی که یارانه به من داده‌اند (پول نان؛ جدا و دیگر هیچ!)، چقدرش مانده برای آب و برق و گاز و تلفن و افزایش کرایه وسایط نقلیه و افزایش قیمت ساندیس(!) و سایر محصولات و خدمات؟؟؟

پس نتیجه میگیریم که از 324 تا 168 تاش فقط رفت پای بنزین! تا خدا برای بقیه‌اش چه خواهد؟!

3- برخی دوستان و من هم، اخیرا متوجه شده‌ایم که همه محاسبات ما و دیگر مهندسان تا کنون، از جمله محاسبات بالا، اشتباه است. به عبارت دیگر فوت آخر ریاضیات مهندسی را به ما نگفته بودند و جدیدا رو شده!
میپرسید: چرا اشتباه است؟
– زیرا ما آخرین و جدیدترین و مهمترین مرحله را در محاسبات انجام نداده‌ایم.
میپرسید: و آن چیست؟
– بدانید و آگاه باشید که آن مرحله، یعنی مرحله آخر و مهمترین؛ «سرشکن کردن روی بار» است.

حال اگر شما نتیجه کلیه محاسبات مبنایی خودتان را سرشکن کنید روی بار؛ نیم درصد هم نمیشود!
متوجه منظور من شدید؟ اگر نه. بروید بیابید محاسبات آقای مهندس را در مورد افزایش قیمت گازوئیل و سرشکن کردن روی بار کامیون، که اگر سرشکن کنید، افزایش قیمت نیم درصد هم نمیشود!

ببخشید؛ من در محاسبات بالا گفتم افزایش قیمت بنزین 600 درصد است؟
اشتباه کردم. زیرا فراموش کردم که آنرا به روی بار سرشکن کنم که اگر کنم نیم درصد هم نمیشود.
به خدا ما خودمان دشمنیم و هی دشمن دشمن میکنیم و میگردیم دنبالش. آقا جان، اگر کسی این فوت آخر را انجام نده، خب نتیجه محاسباتش به جای نیم درصد میشه 600 درصد و باعث افزایش یاس در مردم میشه. خب به نظر شما یه چنین کسی دشمن نیست؟ اگر او نیست، پس کیست؟
دوستان!  امید بدهید به مردم، امیییییییییییییید…

7 Replies to “آزادی بنزین/آزادی موسوی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *