ال 90 / من مهندسم

من هم مهندسم! اوایل آغاز تولید ال90 گفتند تا پایان سال (گذشته) 10 هزار دستگاه تولید خواهد شد. ظرفیت تولید پارس خودرو ساعتی 35 دستگاه و ظرفیت تولید ایران خودرو ساعتی 25 دستگاه اعلام شد. در روزهای ثبت نام در اسفند پارسال یکی از دوستان گفت پیش بینی میشود که 100 هزار نفر ثبت نام کنند. خب من هم مثل آقای احمدی نژاد (گوش کنید) مهندسم! نشستم حساب کتاب کردم دیدم با ظرفیت تولیدی که اعلام کرده اند، ماهانه حداقل 25 هزار دستگاه تولید می کنند و حتی اگر 10 هزار دستگاه تولیدی تا پایان سال 85 را بذاریم برای نماینده های مجلس و پارتی داران (؟!)، و حتی ما آخرین نفری هم باشیم که ماشین را تحویل میگیریم، در آنصورت حداکثر آخر تیرماه ماشین به ما تحویل خواهد شد و بر این اساس پیکانمان را فروختیم و رفتیم ال 90 ثبت نام کردیم.
خب بعدش یه مهندسی آمد و هی گفت هولوکاست (!) و اسرائیل باید از نقشه جهان حذف شود و انرژی هسته ای حق مسلم ماست و هی تکرار کرد تا تحریم شدیم و دیگر قطعه به ما نمیدهند و کلا خط تولید خوابیده است و الآن از 78000 نفری که ثبت نام کرده اند، تا حالا 1000 دستگاه هم تحویل نشده است!!!
ببینید آقای احمدی نژاد مهندس است و به قول خودش حساب کتاب کرده و به این نتیجه رسیده که آنها به ما حمله نخواهند کرد و جنگ نخواهد شد. اما اگر یه مهندسی (؟!) هم اونور پیدا شد و اعلام کرد که ایران باید از نقشه جهان حذف شود، آیا همه حساب کتابهای احمدی نژاد بهم نخواهد خورد؟ همانطور که همه حساب کتابهای ما (که مهندسیم!) را، احمدی نژاد (که مهندس است!) بهم زده است!
یه استاد روانشناسی داشتیم که میگفت خودخواهی بزرگسالان آگاهانه است. پرسیدیم یعنی چی؟ گفت یعنی میتونن خودشون رو جای طرف مقابل بذارن. خب شما خودتون رو جای اونا بذارید. اگر یکی بیاد بگه انرژی هسته ای حق مسلم ماست و پشت بندش هم بگه اسرائیل باید نابود شود، اونوقت شما فکر نمی کنید منظورش اینه که: بمب هسته ای حق مسلم ماست؟!

2 Replies to “ال 90 / من مهندسم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *