تجاوز شوهر!

نویسنده وبلاگ “خاطرات یک پزشک قانونی” که انصافا مطالبی جالب و حاوی اطلاعات بسیار خوب و ارزشمند مینویسه (و من حیفم میاد که چرا وبلاگی به این ارزشمندی در بلاگفاست؟!) در مطلبی تحت عنوان “سیمرغ بلورین!” به

خانمی که از شوهرش شکایت کرد و اومد پیش ما و بعد از کلی داد و قال مدعی شد که شوهرش بهش تجاوز کرده!

سیمرغ بلورین اهدا کرده. این موضوع باعث ناراحتی برخی، مخصوصا خانمی شده که کامنتی خصوصی برای دکتر فرستاده. دکتر هم در پست بعدی (تریبون آزاد!) از خودش دفاع کرده.

صرفنظر از مناقشه بیهوده برخی با دکتر در مورد آن مطلب طنزگونه، به نظرم رسید که نکته زیر را یادآوری کنم:

در احادیث داریم که ظاهرا حضرت محمد (ص) میفرمایند: همانند گنجشک آمیزش نکنید و قبل از آمیزش ملاعبه و زن را آماده کنید.

این حدیث نشانگر این است که علیرغم اینکه موضوع تجاوز شوهر در ایران جایگاه قانونی ندارد، اما جایگاه فقهی دارد. به عبارت دیگر، حدیث فوق بیانگر آن است که  در شرع مقدس اسلام، برقراری رابطه جنسی توام با زور و بدون رضایت زن صحیح نیست!

البته قطعا نویسنده وبلاگ من و متعه‌ام، در این خصوص شرح و تبسیط بیشتری دارند.

2 Replies to “تجاوز شوهر!”

 1. علیّ‌رضا

  سلام و متشکر از توجه شما به این موضوع و لطفتان به وبلاگ بنده (که البته دو سال است آدرسش عوض شده)

  بله گنجشک نیست و پرنده است.

  نمی‌توان گفت «حرام» است اما نهی شده که بدون ملاعبه و مداعبه و بوسیدن و بازی با سینه‌ها و گل‌انداختن چهره زن، با وی آمیزش شود و در حدیثی از پیامبر، این کار «جفا و ظلم» دانسته شده.

  بر همین اساس فقهای عظیم الشان نیز به همین امر تاکید کرده‌اند. مثلا ببینید:

  «ویستحبّ المکث واللبث وترک التعجیل عند الجماع ، بل ویستحبّ الملاعبه والمداعبه حتّى تتأهّب الزوجه وتحصل لها الرغبه والشهوه ، وفی الحدیث قال(صلى الله علیه وآله) : «إذا جامع أحدکم فلا یأتیهنّ کما یأتی الطیر ، لیمکث ولیلبث ولیتلبّث»، وقال(صلى الله علیه وآله)«إذا أراد أحدکم أن یأتی أهله فلا یعجّلها ، فلیکن بینهما مداعبه ، فإنّه أطیب للأمر» ، وقال(صلى الله علیه وآله) : «ثلاثه من الجفا : … ومواقعه الرجل أهله قبل المداعبه»
  http://www.almarashi.org/books/page3-25.htm#a1

  این امر چند وجه دارد؛
  ۱. شهوت زن برخلاف مرد، سریعا تحریک نمی‌شود و نیاز به آرامش و حوصله دارد. فلذا حتی اگر مرد هم بخواهد به لذت بیشتری برسد به نفع خودش است که طرف مقابل را آماده‌تر کند
  ۲. وقتی زن آماده نشده، به دلیل آماده نبودن مسیر مربوطه، حتی درد هم احساس می‌کند و بلکه ممکن است بافتهای حساس مربوطه به دلیل عدم آمادگی، دچار خونریزی هم بشوند فلذا واقعا جفاست که کسی ۱۰ دقیقه زحمت اماده‌سازی را نکشد.
  ۳. اگر زن و مردی بخواهند این کار را به قصد بچه‌دار شدن انجام دهند، در صورتی که زن کاملا آماده و تحریک نشده باشد و فرزندشان دختر شود، آن دختر سلیط (بددهن) و بی‌حیا می‌شود.
  در همین زمینه حدیثی از امام رضا علیه‌السلام را از کتاب زهر الربیع سید نعمه الله جزایری نقل می‌کنم به همراه ترجمه و به بحث خاتمه می‌دهم:

  وعنه علیه السلام الامر قبل الوقاع بالمداعبه و التقبیل وتغمیز الثدیین لان ماء المراه یخرج من ثدییها وشهوتها فی وجهها فالتقبیل طلبا للشهوه حتی ترید هی منک ما تریده انت منها واما تغمیز الثدیین فطلبا لنزول مائها حتی یتخلق الولد من المائین لان البنت اذا تخلقت من الماء الرجل وحده تکون سلیطه تشبه الرجال بالاوصاف و قله الحیاء وکان العرب اذا ارادوا تشبیه الاولاد بهم عمدوا الی مواقعه النساء وقت الرحیل لکثره مشاغل نسائهم فلا یردن ذلک الامر والرجال تشتهیه فیکون الولد یشبه اباه

  از امام هشتم روایت است که قبل از جماع بازی وخوش طبعی کردن با زن و نیز بوسیدن ومالیدن پستانهای او مستحب است چرا که بدین وسیله آب زن از پستانهای زن خارج شده و شهوت در صورتش آشکار و نمایان می‌شود پس بوسیدن به جهت طلب شهوت نمودن است یعنی تا زن اراده کند از مرد آنچه را که مرد از او اراده کرده است
  واما مالیدن پستان به جهت نزول شدن آب زن است تا بدین طریق فرزند از آب زن ومرد متولد شود زیرا زمانی که دختر فقط از آب مرد متولد می شود سلیطه بار می آمده ودر اوصاف شباهت به مردان پیدا کرده وکم حیاء می شود وعرب بر این رسم بود که زمانی که اراده می کرد فرزندانشان شبیه ایشان شود عمدا جماع زنان را به وقت کوچ کردن قرار می داد چرا که در این زمان زنان مشغله ی بسیاری داشته ولذا اراده‌ی مواقعه نمی نمودند وفقط مردان به اجماع اشتها داشتند پس فرزند شبیه پدرش می شود.

  • خسروبیگی

   @علیّ‌رضا,
   سلام
   ممنون که به تکمیل بحث کمک کردید
   ضمنا آدرس شما اصلاح شد
   البته قبلا اصلاح کرده بودم
   اما فکر کنم بدلیل ایجاد اشکال در وبلاگم و برگرداندن بکاپهای قبلی این مشکل ایجاد شده بوده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *