تجاوز شوهر!

نويسنده وبلاگ “خاطرات يك پزشك قانوني” كه انصافا مطالبي جالب و حاوي اطلاعات بسيار خوب و ارزشمند مينويسه (و من حيفم مياد كه چرا وبلاگي به اين ارزشمندي در بلاگفاست؟!) در مطلبي تحت عنوان “سيمرغ بلورين!” به

خانمي كه از شوهرش شکایت کرد و اومد پیش ما و بعد از کلی داد و قال مدعی شد که شوهرش بهش تجاوز کرده!

سيمرغ بلورين اهدا كرده. اين موضوع باعث ناراحتي برخي، مخصوصا خانمي شده كه كامنتي خصوصي براي دكتر فرستاده. دكتر هم در پست بعدي (تريبون آزاد!) از خودش دفاع كرده.

صرفنظر از مناقشه بيهوده برخي با دكتر در مورد آن مطلب طنزگونه، به نظرم رسيد كه نكته زير را يادآوري كنم:

در احاديث داريم كه ظاهرا حضرت محمد (ص) ميفرمايند: همانند گنجشك آميزش نكنيد و قبل از آميزش ملاعبه و زن را آماده كنيد.

اين حديث نشانگر اين است كه عليرغم اينكه موضوع تجاوز شوهر در ايران جايگاه قانوني ندارد، اما جايگاه فقهي دارد. به عبارت ديگر، حديث فوق بيانگر آن است كه  در شرع مقدس اسلام، برقراري رابطه جنسي توام با زور و بدون رضايت زن صحيح نيست!

البته قطعا نويسنده وبلاگ من و متعه‌ام، در اين خصوص شرح و تبسيط بيشتري دارند.

2 Replies to “تجاوز شوهر!”

 1. علیّ‌رضا

  سلام و متشکر از توجه شما به این موضوع و لطفتان به وبلاگ بنده (که البته دو سال است آدرسش عوض شده)

  بله گنجشک نیست و پرنده است.

  نمی‌توان گفت «حرام» است اما نهی شده که بدون ملاعبه و مداعبه و بوسیدن و بازی با سینه‌ها و گل‌انداختن چهره زن، با وی آمیزش شود و در حدیثی از پیامبر، این کار «جفا و ظلم» دانسته شده.

  بر همین اساس فقهای عظیم الشان نیز به همین امر تاکید کرده‌اند. مثلا ببینید:

  «ويستحبّ المكث واللبث وترك التعجيل عند الجماع ، بل ويستحبّ الملاعبة والمداعبة حتّى تتأهّب الزوجة وتحصل لها الرغبة والشهوة ، وفي الحديث قال(صلى الله عليه وآله) : «إذا جامع أحدكم فلا يأتيهنّ كما يأتي الطير ، ليمكث وليلبث وليتلبّث»، وقال(صلى الله عليه وآله)«إذا أراد أحدكم أن يأتي أهله فلا يعجّلها ، فليكن بينهما مداعبة ، فإنّه أطيب للأمر» ، وقال(صلى الله عليه وآله) : «ثلاثة من الجفا : … ومواقعة الرجل أهله قبل المداعبة»
  http://www.almarashi.org/books/page3-25.htm#a1

  این امر چند وجه دارد؛
  1. شهوت زن برخلاف مرد، سریعا تحریک نمی‌شود و نیاز به آرامش و حوصله دارد. فلذا حتی اگر مرد هم بخواهد به لذت بیشتری برسد به نفع خودش است که طرف مقابل را آماده‌تر کند
  2. وقتی زن آماده نشده، به دلیل آماده نبودن مسیر مربوطه، حتی درد هم احساس می‌کند و بلکه ممکن است بافتهای حساس مربوطه به دلیل عدم آمادگی، دچار خونریزی هم بشوند فلذا واقعا جفاست که کسی 10 دقیقه زحمت اماده‌سازی را نکشد.
  3. اگر زن و مردی بخواهند این کار را به قصد بچه‌دار شدن انجام دهند، در صورتی که زن کاملا آماده و تحریک نشده باشد و فرزندشان دختر شود، آن دختر سلیط (بددهن) و بی‌حیا می‌شود.
  در همین زمینه حدیثی از امام رضا علیه‌السلام را از کتاب زهر الربیع سید نعمه الله جزایری نقل می‌کنم به همراه ترجمه و به بحث خاتمه می‌دهم:

  وعنه علیه السلام الامر قبل الوقاع بالمداعبه و التقبیل وتغمیز الثدیین لان ماء المراه یخرج من ثدییها وشهوتها فی وجهها فالتقبیل طلبا للشهوه حتی ترید هی منک ما تریده انت منها واما تغمیز الثدیین فطلبا لنزول مائها حتی یتخلق الولد من المائین لان البنت اذا تخلقت من الماء الرجل وحده تکون سلیطه تشبه الرجال بالاوصاف و قله الحیاء وکان العرب اذا ارادوا تشبیه الاولاد بهم عمدوا الی مواقعه النساء وقت الرحیل لکثره مشاغل نسائهم فلا یردن ذلک الامر والرجال تشتهیه فیکون الولد یشبه اباه

  از امام هشتم روایت است که قبل از جماع بازی وخوش طبعی کردن با زن و نیز بوسیدن ومالیدن پستانهای او مستحب است چرا که بدین وسیله آب زن از پستانهای زن خارج شده و شهوت در صورتش آشکار و نمایان می‌شود پس بوسیدن به جهت طلب شهوت نمودن است یعنی تا زن اراده کند از مرد آنچه را که مرد از او اراده کرده است
  واما مالیدن پستان به جهت نزول شدن آب زن است تا بدین طریق فرزند از آب زن ومرد متولد شود زیرا زمانی که دختر فقط از آب مرد متولد می شود سلیطه بار می آمده ودر اوصاف شباهت به مردان پیدا کرده وکم حیاء می شود وعرب بر این رسم بود که زمانی که اراده می کرد فرزندانشان شبیه ایشان شود عمدا جماع زنان را به وقت کوچ کردن قرار می داد چرا که در این زمان زنان مشغله ی بسیاری داشته ولذا اراده‌ی مواقعه نمی نمودند وفقط مردان به اجماع اشتها داشتند پس فرزند شبیه پدرش می شود.

  • خسروبیگی

   @علیّ‌رضا,
   سلام
   ممنون كه به تكميل بحث كمك كرديد
   ضمنا آدرس شما اصلاح شد
   البته قبلا اصلاح كرده بودم
   اما فكر كنم بدليل ايجاد اشكال در وبلاگم و برگرداندن بكاپهاي قبلي اين مشكل ايجاد شده بوده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *