براي رئيس‌‏جمهور كلاس بگذاريم

نماينده تبريز در مجلس‌‏هفتم گفت: پيشنهاد مي‌‏كنم براي حفظ شأن و اقتدار مجلس يك كلاس توجيهي براي آقاي رئيس‌‏جمهور در مجلس بگذاريم تا از اين پس نسبت به رعايت قوانين خود را ملزم بدانند.

به گزارش ايلنا، اكبر اعلمي در تذكر آيين‌نامه‌‏اي خود در جلسه علني امروز مجلس با استناد به بند 11 ماده 23 آيين نامه گفت: بعد از قانون اساسي برنامه 5 ساله يكي از مهم‌‏ترين قوانيني است كه توسط مجلس به تصويب مي‌‏رسد و طبعا بي‌‏توجهي به مواد اين قانون به منزله بي‌‏توجهي مجلس و دولتي است كه اين قانون را تنظيم و تصويب كرده است.

وي افزود: براساس ماده 157 برنامه مقرر شده به منظور حسن اجراي برنامه چهارم، رئيس‌‏جمهور گزارش نظارت و ارزيابي پيشرفت هر سال برنامه را حداكثر تا پايان آذرماه سال بعد به مجلس ارايه كند.

اعلمي اضانه كرد: عرف هم اين بوده است كه در دوره‌‏هاي قبل رئيس‌‏جمهور اين گزارش را تهيه مي‌‏كرد و با حضور در مجلس آن را تقديم هيات‌‏رئيسه كرده و توضيحاتي نيز به مجلس ارايه مي‌‏كرد.
وي خطاب به حدادعادل ادامه داد: اخيرا جنابعالي ضمن تاكيد بر لزوم ارايه گزارش نظارت و ارزيابي پيشرفت برنامه توسط رئيس‌‏جمهور براي حضور ايشان يك ضرب‌‏الاجلي را تعيين كرده‌‏ايد ولي با وجود اينكه در حال حاضر نزديك به 2 هفته از اين ضرب‌‏الاجل گذشته است، متاسفانه هنوز رئيس‌‏جمهور به آن تذكر و تاكيد شما وقعي ننموده است.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي ادامه داد: متاسفانه ما در موارد ديگر هم شاهد اين هستيم كه از سوي رئيس‌‏جمهور و برخي از اعضاي دولت نسبت به قوانين مصوب مجلس بعضا بي‌‏اعتنايي مي‌‏شود.

وي ادامه داد: بنابراين پيشنهاد بنده اين است كه براي حفظ شأن و اقتدار مجلس يك كلاس توجيهي براي آقاي رئيس‌‏جمهور در مجلس بگذاريم كه از اين پس نسبت به رعايت قوانين خود را ملزم بدانند.
در اين هنگام شماري از نمايندگان با فرياد عدد دو مخالفت و اعتراض خود را نسبت به سخنان اعلمي اعلام داشتند.

حدادعادل در پاسخ به اين تذكر گفت: رئيس‌‏جمهور به زودي در مجلس حاضر مي‌‏شوند و گزارش عملكرد برنامه چهارم را خواهند داد.

منبع: بازتاب

One Reply to “براي رئيس‌‏جمهور كلاس بگذاريم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *