برای رئیس‌‏جمهور کلاس بگذاریم

نماینده تبریز در مجلس‌‏هفتم گفت: پیشنهاد می‌‏کنم برای حفظ شأن و اقتدار مجلس یک کلاس توجیهی برای آقای رئیس‌‏جمهور در مجلس بگذاریم تا از این پس نسبت به رعایت قوانین خود را ملزم بدانند.

به گزارش ایلنا، اکبر اعلمی در تذکر آیین‌نامه‌‏ای خود در جلسه علنی امروز مجلس با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۳ آیین نامه گفت: بعد از قانون اساسی برنامه ۵ ساله یکی از مهم‌‏ترین قوانینی است که توسط مجلس به تصویب می‌‏رسد و طبعا بی‌‏توجهی به مواد این قانون به منزله بی‌‏توجهی مجلس و دولتی است که این قانون را تنظیم و تصویب کرده است.

وی افزود: براساس ماده ۱۵۷ برنامه مقرر شده به منظور حسن اجرای برنامه چهارم، رئیس‌‏جمهور گزارش نظارت و ارزیابی پیشرفت هر سال برنامه را حداکثر تا پایان آذرماه سال بعد به مجلس ارایه کند.

اعلمی اضانه کرد: عرف هم این بوده است که در دوره‌‏های قبل رئیس‌‏جمهور این گزارش را تهیه می‌‏کرد و با حضور در مجلس آن را تقدیم هیات‌‏رئیسه کرده و توضیحاتی نیز به مجلس ارایه می‌‏کرد.
وی خطاب به حدادعادل ادامه داد: اخیرا جنابعالی ضمن تاکید بر لزوم ارایه گزارش نظارت و ارزیابی پیشرفت برنامه توسط رئیس‌‏جمهور برای حضور ایشان یک ضرب‌‏الاجلی را تعیین کرده‌‏اید ولی با وجود اینکه در حال حاضر نزدیک به ۲ هفته از این ضرب‌‏الاجل گذشته است، متاسفانه هنوز رئیس‌‏جمهور به آن تذکر و تاکید شما وقعی ننموده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: متاسفانه ما در موارد دیگر هم شاهد این هستیم که از سوی رئیس‌‏جمهور و برخی از اعضای دولت نسبت به قوانین مصوب مجلس بعضا بی‌‏اعتنایی می‌‏شود.

وی ادامه داد: بنابراین پیشنهاد بنده این است که برای حفظ شأن و اقتدار مجلس یک کلاس توجیهی برای آقای رئیس‌‏جمهور در مجلس بگذاریم که از این پس نسبت به رعایت قوانین خود را ملزم بدانند.
در این هنگام شماری از نمایندگان با فریاد عدد دو مخالفت و اعتراض خود را نسبت به سخنان اعلمی اعلام داشتند.

حدادعادل در پاسخ به این تذکر گفت: رئیس‌‏جمهور به زودی در مجلس حاضر می‌‏شوند و گزارش عملکرد برنامه چهارم را خواهند داد.

منبع: بازتاب

One Reply to “برای رئیس‌‏جمهور کلاس بگذاریم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *