روز معلم یا استاد

1- شنیدم در ژاپن بیشترین حقوق رو معلما میگیرن. راستی چرا با اینکه تو ژاپن دائما زلزله میاد، ژاپن خراب نمیشه؟ فکر نمیکنید علتش بالا بودن حقوق معلماشونه؟

2- تازه در پتروشیمی اراک استخدام شده بودم که تو همین روزا (یعنی روز معلم) یکی از همکاران اداری گفت: من دیپلم دارم با 5 سال سابقه، حقوقم از داداشم که لیسانس داره با 19 سال سابقه بیشتره ! آره تعجب نکنید. میدونید چرا؟ چون برادر ایشون معلم بود ! حالا شما چه جوری انتظار دارید معلما دلشون خوش باشه و انگیزه داشته باشن؟! البته این به این معنی نیست که حقوق نفتیا خیلی بالاست و باید کم بشه. بعضی از نفتیا هم میگن که چرا آموزش پرورشیا به حقوق نفتیا گیر میدن؟ من که فکر نمیکنم هیچ معلمی بخواد از حقوق نفتیا (یا حتی کسای دیگه) کم بشه و به حقوق اونا اضافه بشه. راستی هنوز در مورد میزان افزایش حقوق خبری نیست. خیلی چیزا حداقل 40 درصدی رفته بالا ولی حقوق ما 5 درصد هم نرفته بالا !!!

3- در دانشگاه تویسرکان تدریس میکردیم. یکی از اساتید که البته بازنشسته آموزش پرورش هم بود و به مرور ضمن خدمت در آموزش پرورش تحصیل کرده بود و مدارک بالاتر گرفته بود، در روز معلم، با عدد و رقمی که گفت و حساب کرد (ولی متاسفانه اعداد و ارقامی که میگفت یادم نیست)، ثابت کرد که زمان طاغوت اگر 2 ساعت اضافه بر موظفی سر کلاس میرفته، حق التدریس آن 2 ساعت میشده پول یک گوسفند (زنده قپون) ولی حق التدریس 2 ساعت اونموقع ما (که استاد بودیم!) پول نیم کیلو گوشت هم نمیشد !!!

4- خب به سلامتی اختلاف ایرانسل و مخابرات هم بر سر ثانیه ای کردن محاسبات حل شد ولی به قیمت افزایش هزینه مکالمه از دقیقه ای 50 تومان به 62 تومان. آقا من یه ایرانسل روند دارم که میخوام بفروشم. خریدار ایمیل بزنه. اگر هم کسی نخرید مطمئن باشید که باهاش اصلا نه زنگ میزنم و نه اس ام اس یا ام ام اس میفرستم و حتی به اینترنت هم وصل نمیشم. هیچ کس از من انتظار نداشته باشه که با ایرانسلم بهش زنگ بزنم.

پی نوشت: راستی چرا روز معلم، جهانی نیست؟

4 Replies to “روز معلم یا استاد”

 1. مجید

  سلام وب خوبی داری ایول

  خوشحال می شم به منم سری بزنی

  اگرم با تبادل لینک موافقی منو با اسم

  “” دریافت اس ام اس رایگان””

  لینک کن خبرم کن تا منم سریع لینکتون کنم

 2. خسروی

  سلام وبلاگتون خیلی جالب بود لطفا از سایت ما هم بازدید فرمائید.دیدم اکثر آدرس های اراکی را پیوند نموده اید.ما هم مدیریت ترویج استان مرکزی هستیم اگر مقدور بود ما را هم پیوند کنید خیلی خوشحال می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *