داستان دوست یابی 2

در ادامه‌ي  داستان دوست يابي 1 ، به موارد زیر دقت کنید:

1-    علیرغم اینکه پست «دوست یابی مجازی؟» بر خلاف 4 پست قبلی به منظور دوست‌یابی منتشر شده بود، لیکن تعدادی از کامنتها در خصوص دوست‌یابی نبود و جنبه تذکر یا تمسخر داشت!
2-    به نظرم میرسد که استدلال موجود در بند 8 پست قبلی کمی میلنگد. البته شاید یک ارتباطی بین عدم توجه به محتوای پستها و آغشته به دروغ بودن روابط مجازی باشد. اما این ارتباط چگونه برقرار میشود، نمیدانم! همچنین بی‌توجهی به تذکرات متعدد (در مرامنامه و …) مبنی بر عدم انتشار شماره تلفن نیز جای بحث دارد! علت این بی‌توجهی شاید ریشه در عجله و شتاب برای برقراری ارتباط سریعتر (خارج از کانالهای تعریف شده در وبلاگ) داشته باشد که آنهم میتواند ناشی از محدودیت در برقراری روابط حقیقی در جامعه باشد؟! دوستان اگر در این زمینه نقطه‌نظری دارند، بفرمایند تا استفاده کنیم و ریشه اختلال در رفتارهای روانی را پیدا کنیم!
3-    با توجه به اینکه مدتیست امکان قرار دادن پاسخ برای کامنتها با کمک افزونه مناسب فراهم شده است، این امکان باعث ایجاد سهولت در ایجاد ارتباط دوطرفه گردیده است و اغلب کامنتگذاران از این امکان به خوبی استفاده کرده‌اند.
4-    برخی نکات ریز دیگر نیز جای تامل دارد. مثلا با در نظر گرفتن زمان نوشتن کامنتها، تغییر نام و همچنین آدرس ایمیل چند نفر بلافاصله و بدون تغییر آدرس آی‌پی، ممکن است دلیل بر تغییر چهره و فریبکاری باشد. یا برعکس مواردی ثبت شده که نام و آدرس ایمیل تغییر نکرده ولی بلافاصله آدرس آی‌پی تغییر کرده که این نیز احتمالا بدلیل تغییر پروکسی و میتواند نوعی فریبکاری باشد؟!
5-    در بند 3 پست «دوست یابی مجازی؟» نوشته بودم: اگر واقعا از این طریق دوست پیدا کردید(؟)، حتما منو خبر کنید! اولین کامنت پاسخی به این سوال بوده که جای تقدیر از نویسنده کامنت را دارد. گرچه من به دوام چنین روابطی خیلی زیاد امیدوار نیستم؟!
6-    ممکن است برای برخی علت عدم انتشار شماره تلفن مبهم باشد. معلوم است که دلیلش اینست که کسی شماره کس دیگری را نداده باشد. مصداق این مورد هم، این کامنت است!
7-    مجبور شدم با برخی از نویسندگان کامنتها (مثل این کامنت) از طریق ایمیل مکاتبه کنم اما موفق نشدم چون آدرس ایمیل آنها درست نبود!!!
8-   این کامنت و پاسخ آن هم جای تامل دارند.
9-    مطمئنم که باز هم کامنتهای دوست‌یابی خواهم داشت! کمی حوصله میکنم و تعدادی از آنها را منتشر خواهم کرد!!!
10-    ضمن مسدود کردن کامنتگذاری برای پست «دوست‌یابی مجازی؟» آمار کامنتهای آن به شرح ذیل است. دقت روی اعداد و ارقام و تحلیل با خود شما:

تعداد کل کامنتها: 155
تعداد افراد کامنتگذار (مبنا برای شمارش افراد، تعداد آدرسهای ایمیل بوده است): 89
تعداد ایمیلهایی که در آنها به غلط www بکار رفته (بیسوادی اینترنتی!): 8
تعداد مبادی کامنتگذاری (بر مبنای آدرسهای آی‌پی): 93
تعداد نامهای پسران: 136
تعداد نامهای دختران: 19
تعداد پسرانی که آدرس ایمیل آنها حاوی نام دختر میباشد: 2
تعداد دخترانی که آدرس ایمیل آنها حاوی نام پسر میباشد: 0
تعداد کسانی که در کامنتهای متعدد نامشان تغییر کرده (بدون تغییر آدرس ایمیل): 2
تعداد کامنتهای غیر دوست‌یابی: 9
تعداد کامنتهای خودم: 10
تعداد شماره تلفنهای اعلام شده در کامنتها: 49
تعداد پاسخ به کامنتها (جدید!): 64

پی نوشت:

بعدی: کامنتهای دوست یابی

قبلی: داستان دوست یابی 1

5 Replies to “داستان دوست یابی 2”

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.