زنا حلال شد؟!

1- برای علاقمندان به تاریخچه کامپیوتر و علاقمندان به حقوق زنان: اولین برنامه‌نویس دنیا یک دختر بوده است!
2- قبلا هم اشاراتی داشته‌ام به اینکه عراقیها خون سیصد هزار ایرانی را بر گردن دارند. کامنت Yasser را هم بخوانید!
3- (انار ترش) … اس ام اسي فرستاد با اين عنوان:« با معرفي محصولي به عنوان وزير كشور به جاي كُردان ثابت شد كه ثروت بادآورده بهتر از علم بادآورده است». یاد یک پیامک دیگر افتادم: «جاعل رفت و سارق آمد». تو رو خدا یکی به این امانتدار امام زمان بگه، راه 10 ساله 160 میلیارد پول درآوردن سالم (آقای ابطحی اینجا نوشته در دقيقه ۲۹۲ هزار تومان) رو به من بیچاره‌ی بینوا هم یاد بده! قول میدم از اون بهتر امانتداری کنم؟! راستی دیروز یکی از دوستان میگفت، محصولی گفته: اگر سال آینده نفت صفر دلار هم بشه خیالی نیست، امام زمان گفته از این امانتی ما که پیشِته، بودجه کشور رو تامین کن!
4- این ارسال SMS با کامپیوتر بدون اتصال به اینترنت هم فکر نمیکنم مشتری داشته باشه؟! البته برای جاهایی که موبایل نیست، بد نیست!
5- آقای مزروعی در پاسخ به سوال 34 (دليل حمايتهاي بي‌شائبه صاحبان قدرت و بويژه رهبري از احمدي‌نژاد) نوشته: علی عزیز! تا جائیکه بنده یادم هست همواره امام و رهبری از دولت وقت حمایت کرده اند و تقریبا این یک روال جاری و معمول است اما طبعا این شدت و ضعف داشته است و به نظر می رسد بدلیل ضعف های مفرط دولت احمدی نژاد رهبری لازم می داند حمایت بیشتری از این دولت در مقایسه با دو دولت گذشته به عمل آورد تا دولت بتواند با این پشتوانه یکسال باقی مانده از عمرش را پشت سرگذارد. دیدید گفتم!
6- آقا ما تازه یاد گرفته بودیم که بلاگ‌چرخان ویجتی وردپرسی خودمونو مرتب کنیم که بلاگ‌چرخان گوگلی نسخه جدید! رسید!

خب، بریم سر اصل موضوع: دوستی در این کامنت پای این پست، نوشته: من درمورد بحث زنا احساس می‌کنم تو این مملکت خیلی موضوع رو بزرگش کردیم …
ببینید، من به دو چیز به شدت معتقدم: یکی اینکه، «برادر و خواهر! اشتباه مرا به حساب مکتبم مگذار» و دوم اینکه اسلام دین اعتدال و میانه‌روی است و ما نباید یه وقت از اونور خر بیافتیم و یه وقت از اینور خر! (این ضرب‌المثل نمیدونم کجاییه ولی ما در اراک برای مواقع افراط و تفریط بکار میبریم). من معتقدم که ما در این مملکت همواره دچار افراط و تفریط بوده و هستیم. ما در مورد حجاب و مسائل جنسی داریم افراط میکنیم. اسلام راههای درست را برای ما مشخص کرده و ما به دلیل سیاستهای غلط و مشکلات متعددی که در کشور داریم اصل مسائل را نیز زیر سوال میبریم و قبول نمیکنیم. بعبارت دیگه برای نفی مدیریت غلط، با دین و خودمان لجبازی میکنیم. مسئولین ما افراط میکنند و ما تفریط یا برعکس. من فکر میکنم اینکه به دلیل عملکرد غلط مسئولین (که متاسفانه عملکرد غلط آنها به نام اسلام تمام میشود) ما همه‌ی احکام و اصول اسلام را از بیخ و بن منکر شویم و بدون نگاه کارشناسانه و موشکافانه رد کنیم، غلط است. همانطور که بارها و بارها گفته‌ام، من با حجاب و بی‌حجابی اجباری، هر دو، مخالفم و هر دو را غلط میدانم. اما مثلا با اینکه مرد زن‌دار، مجاز به داشتن زن دیگر (در چارچوب درست و تعیین شده اسلام) نباشد، نیز مخالفم. برخی افراد اخیرا از خود فتوا درمی‌آورند که “با توجه به وجود و استفاده از روشهای جلوگیری، در روابط جنسی با زنهای صیغه‌ای (فاحشه؟!) نیازی به نگهداری عده نیست“. اینرا از مراجع اگر استفتاء کنید، رد میکنند و صرف نگهداری عده را به منظور استبراء رحم نمیدانند. زیاد سختش نکنم، دلیل و فلسفه «عده» نگهداشتن زنها را فقط روشن شدن تکلیف فرزند احتمالی نمیدانند. بعنوان مثال حضرت آیت‌الله‌العظمی صانعی نوشته‌اند: «عده فقط براى استبراء رحم نيست تا راه گفته شده در سوال راه حل براى مشگل باشد بلكه داراى مصالح ديگرى مثل مسئله احتمال رجوع زوج در عده و مشروع نشدن كارهائى شبيه زنا و توجه به بازگشت زن و مرد به كانون گرم خانوادگى و مصالح ديگرى كه چه بساهنوز فكر بشر به آن نرسيده است و يك حكم تعبدى است.»
اینکه ما در این آشفته بازار این روزها که وضع مملکت خرابه (از همه لحاظ) و این تو ارزشها و اعتقادات هم تاثیر گذاشته، بیاییم و بگیم: خب، پس حالا که مسئولینِ به ظاهر مسلمان این کشور عملکردشون غلطه، پس حتما اسلام غلطه و نتیجه بگیریم که پس داشتن 2 زن (دائم یا موقت) برای یک مرد هم غلطه، یا برعکس داشتن 2 شوهر برای یک زن هم درسته، یا پس بنابراین فاحشگی هم خوبه و باید آزاد باشه؛ اینها به نظر من همه غلطند! ما باید با آگاهی و مطالعه دقیق و افزایش سطح تعقل و دانش دینی خودمون به دنبال فلسفه و ریشه احکام اسلام باشیم و اگر آنها را به درستی نمیدانیم بپرسیم و روی دلایل آنها با توجه به تجربیات خودمون و ملل دیگر فکر کنیم و با روشنی و نه کورکورانه احکام اسلام را بپذیریم. خداوند حکیم آفریده‌های خودش رو از همه بهتر میشناسه. در وجود زن میل به خودنمایی رو قرار داده و بعد بهش دستور داده که حجاب را رعایت کن (و البته شمشیر هم بالای سرش نگذاشته ها!) و مثلا در وجود مرد تمایل به تنوع در لذت جنسی رو قرار داده و بعد بهش دستور داده که این حدود رو هم رعایت کن. ما همواره در معرض آزمایش الهی هستیم و بهشت را به بها دهند نه به بهانه!
اخیرا جنتی (که من شخصا خیلی ازش بدم میاد و اصلا حالم ازش بهم میخوره) در نماز جمعه گفته که مسئله تحصیل دختران به بحران ازدواج در جامعه دامن میزنه. من اینو قبول دارم و قبلا هم اشاراتی به افزایش تعداد دانشجویان دختر و تبعاتش داشتم. ببینید، این دو خبر رو بخونید:
هم اكنون 3 ميليون و 500هزار دختر سنشان به 30سالگي رسيده
افزايش انتقال ايدز از طريق روابط جنسي در كشور
ما باید به درستی برای این وضعیت چاره‌اندیشی کنیم و با زور و بگیر و ببند اوضاع بدتر میشه و مشکلات خودشون رو پنهان میکنند و بعد از مدتی با عواقب بسیار بدتری سر باز میکنند! مسئولین و سران نباید فقط به فکر موقعیت و قدرت خود باشند و باید دور اندیش باشند. از مای حقیر گفتن!
از نظرات انتقادی یا تکمیلی دوستان استقبال میکنم. ممنون

3 Replies to “زنا حلال شد؟!”

  1. من و متعه ام

    احسنت. فقط همین!

    بحثها و مطالبی هم که راجع به «تعبدی» بودن فروع دین و «تعقلی» بودن اصول دین (یا همان تقلید پذیر بودن و نبودن) و همچنین راجع به فلسفه احکام نوشته ام ناطر به همین ها بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *