افراط و تفریط ساعتی

من که بچه بوده‌ام؛ اما میگویند زمان طاغوت وقتی میخواستند ساعتها را جلو/عقب یا همان تابستانی/زمستانی کنند، علما مخالف بوده‌اند! گذشت؛ تا زمان رفسنجانی که گفتند باعث صرفه‌جویی در مصرف برق میشود و از آن پس، شد. اما وقتی احمدینژاد آمد، چند سالی به عقب برگشتیم و بالاخره با زور مجلس دوباره متمدن شدیم!

زمان هاشمی و خاتمی، گاهی اوقات ساعات کار ما در ماه رمضان تغییر نمیکرد. بعضی سالها نیم ساعت و بیشتر سالها هم یک ساعت کمتر میشد. استدلال این بود که برای کسانی که با توجه به قوانین و مقررات، شرایط کارشان ایجاب میکند که ناهار بدانها تعلق میگیرد، ۱ ساعت زمان “ناهاری” حقشان است و چون روزه هستند، این مدت از ساعت کارشان کسر میشود.

این دیگر نوبر است. یک ساعت تاخیر در شروع ساعت کار و یک ساعت و نیم تعجیل در پایان! اگر دنبال مبنای معقول و منطقی برایش بگردید، مانند سایر کارها و تصمیمات احمدینژاد، نخواهید یافت. احمدینژاد گفته است:

وی درباره معرفی شدن علی‌آبادی به عنوان وزیر نیرو تقصیر شکست در فوتبال را برعهده او انداخت و اظهار داشت: در رشته‌هایی که آرزوی مدال هم نداشتیم مدال گرفتیم ولی در فوتبال کارش خوب نبود و نتوانست. ولی ایشان کارش عمرانی است.

یکی نیست بپرسد (و چون کسی نیست، من میپرسم!) آقا اگر ایشان کارش عمرانی است پس چرا قبلا مسئول ورزش بود؟ تازه فهمیده‌اید؟!

راستی اگر در این عکس خاتمی به جای احمدی‌نژاد بود، کفن‌پوشان قم چه می‌کردند؟

18350

2 Replies to “افراط و تفریط ساعتی”

  1. اشتراک ها: با اینترنت » دای
  2. ندای انقلاب

    http://www.youtube.com/watch?v=0N1vsm1GCro

    آیه ۱۱ سوره رعد است که می فرماید «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»، (خدا وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آنکه انسانها به خودشان وضع و حال خودشان را تغییر دهند.)
    حضرت امام خمینی می‌فرماید: «ولایت فقیه امتدادی است از حاکمیت معصومان و عبارت است از حاکمیت فقیه عادل که صفات علم و فقاهت و تقوا و زهد و کاردانی و مهارت در وجود او محقق گردیده است که همه این ویژگیها او را از استبداد و دیکتاتوری بازمی‌دارد.» ایشان این معنا را با سخن خود چنین مورد تأکید قرار می‌دهد: «اسلام دیکتاتوری را محکوم و رد می‌کند و ولایت را از حاکمی که می‌خواهد با دیکتاتوری حکومت کند، ساقط می‌سازد حتی اگر آن حاکم فقیه باشد. اگر فقیه و حاکم از چهارچوب صفات علم و عدالت و گرفتن حق مظلوم از ظالم خارج شود، ولایت او خود به خود ساقط می‌گردد.» حضرت امام (ره) فرمود : «جانم فدای تک تک این ملت».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *