پروژه چهارم و smto

به تازگی سومین پروژه انتقال وبلاگ از یک سیستم مدیریت محتوای غیر وردپرسی به وردپرس را تمام کرده‌ام و مشغول  پروژه چهارم شده‌ایم.

1- انتقال کامپیوترشناسان از بلاگفا به وردپرس
2- انتقال از بلاگر به وردپرس
3- انتقال از میهن بلاگ به وردپرس
4- انتقال از ام تی به وردپرس

حقیقتش پروژه سوم کمی طولانی شد و آنهم به دلیل مسافرت من به کربلا و انتخابات و عوض کردن خانه و اثاث کشی. اما دوست میهن بلاگی‌ام صبور بود. در آن پروژه کار را به مراحل زیر تقسیم کرده بودم و به ترتیب انجام شد:
الف- ثبت دامنه و خرید هاست
ب- نصب وردپرس
ج- ادامه وبلاگنویسی دوستم در فضای جدید
د- انتقال یا به عبارت بهتر کپی مطالب (پستها) از میهن بلاگ به فضای جدید
مرحله چهارم زیاد طول کشید و آخرش هم اونطور که من دلم میخواست نشد یعنی کامنتها در وبلاگ قبلی موند؟!
به احتمال زیاد  “انتقال مطالب از ام تی به وردپرس” راحتتر از “انتقال از میهن بلاگ به وردپرس” است!
تجربه سوم به من یاد داد که برای اینکه وبلاگنویسی که قصد تغییر سیستم مدیریت محتوا دارد، بتواند روند جاری کار خود را ادامه دهد، کار انتقال مطالب از سیستم قدیمی را بهتر است به مرحله آخر موکول کنیم.
اگر میخواهید به وردپرس سوئیچ کنید، برای شروع توصیه میکنم آشنایی با وردپرس را از طریق مطالعه پست زیر و لینکهای آن و همچنین «کتاب فارسی راهنمای وردپرس» آغاز کنید:
http://www.midinternet.com/2333
نگران نباشید لازم نیست کل مطالب را کاملا خوب یاد بگیرید و مطمئن باشید که اینکار نیاز به زمان دارد و جای نگرانی هم ندارد اما مرور مطالب فوق در ابتدا  لازم و ضروریست.
همینکه کلیات وردپرس یا حدود 30 درصد محتوای مطالب دستگیرتان شود برای شروع کافیست. ضمنا میتوانید به صورت مداوم با ایمیل یا چت هم از من سوال کنید و در حد امکان ابهاماتتان را رفع خواهم کرد ( نمونه).

راستی به مناسبت آزادی سمیه توحیدلو، لینک وبلاگش به “پیوندها” اضافه شد!

6 Replies to “پروژه چهارم و smto”

  1. صادق دالوندی

    جناب آقای خسروبیگی عزیز. شعف خودم را از اینکه یک اراکی وبلاگ نویس دیگر را پیدا کرده ام نمی توانم پنهان کنم. بنده هم ساکن اراک هستم و از آشنایی با شما بسیار خوشحالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *