در مورد انتقال وبلاگها از بلاگفا به وردپرس

1- من وبلاگنویسی را از بلاگفا شروع کردم. اولش کمی ترس داشتم اما سادگی کار با بلاگفا باعث شد که ترسم به سرعت (شاید در کمتر از نیم ساعت) فروکش کنه و این یکی از بهترین مزایای بلاگفاست و از حق نباید گذشت!
2- اما بلاگفا امکانات بسیار کمی داره که باعث میشه ملت به سرعت (البته نه به سرعت بند قبل!) ازش فراری بشن!
3- تیم وردپرس فارسی چندی پیش امکانی برای انتقال پستها و کامنتها از بلاگفا به وردپرس فراهم کرد (که فعلا تا اطلاع ثانوی در دسترس نمیباشد!).  کاش اونموقع که من میخواستم به وردپرس اثاث‌کشی کنم هم این امکان بود و من مجبور نبودم آنقدر بدبختی بکشم!
4- آقای شیرازی تقریبا به سرعت واکنش نشان داد و این امکان را مسدود کرد.
5- ملت به سرعت به این کار آقای شیرازی انتقاد کردند و بلاگفا را به زندان تشبیه!
6- نیما اکبرپور با شیرازی مصاحبه کرد. شیرازی در این مصاحبه گفت که به علت استفاده تبلیغاتی و عدم کسب اجازه از او جلوی این امکان را گرفته است؟!
7- مرا هم سودی از ضرر بلاگفا نیست ولی … !
8- این مطلب را به جای یکی از نقطه‌های بعد از «ولی» در بند قبل بخوانید!!!
9- و بعد گناهکار گفت که ما از شیرازی اجازه خواسته‌ایم اما او محل نذاشته! من هم چنین تجربه‌ای با شیرازی داشته‌ام! متاسفانه ایشان جواب ایمیلها را اصلا نمیده یا خیلی دیر میده. نمیدانم چرا؟!
10- بله، بلاگفا فراموش نخواهد شد اما … !
11- حالا بخوانید این مطلب دوست عزیزم منیری را بجای یکی از نقطه‌های بعد از «اما» در بند قبل!!! به نظر من بهترین پیشنهاد را منیری داده که شیرازی امکان ورود مطالب به بلاگفا را هم فراهم کنه.
12- برنامه نویسان وردپرس فارسی، ورژن (ورسیون) جدیدی ارائه دادند که مجددا امکان انتقال از بلاگفا به وردپرس را فراهم میکرد و شیرازی پاسخی دیگر داد!
13- خواندن این مطلب خبرنگار افتخاری هم پیشنهاد پایانی من است. راستی، من که میدونم تو ایران باید بلافاصله بعد از مطرح شدن چیزی اقدام کرد چون اگر دیر اقدام کنی کلاهت پس معرکه است، فورا «کامپیوترشناسان» را از بلاگفا به وردپرس.ارگ بردم و برخلاف این خبرنگار افتخاری ضرر نکردم!

به امید تقویت امکانات بلاگفا به گونه‌ای که شرایطی فراهم آورد که سیل مهاجرت معکوس را داشته باشیم. گرچه من چشمم آب نمیخوره!

پی نوشت: خیلی عجیبه! «پرتال خبری دنیای اینترنت» در این مطلب ( http://www.4news.ir/?p=45 ) برداشته عینا متن این پست مرا کپی کرده؟!!!! فقط عنوانشو عوض کرده!!! جالبه که در عنوان 4 کلمه‌ای هم 2 کلمه رو غلط نوشته!!!

12 Replies to “در مورد انتقال وبلاگها از بلاگفا به وردپرس”

 1. مهرداد

  انصافا دمت گرم
  عالي نوشتي اين پست رو
  دمت گرم
  بابا شيرازي واقعا بايد قبول كنه كه ديگه دوران حكومت استبداد!!!!!!! تموم شده و آزادي بايد داشته باشن ملت!! دونقطه دي
  بازم ممنون از اين پست عالي!

 2. منیری

  سلام. از لطفی که همیشه به من داری ممنون. اما از وقتی بلاگر داره روی امکان ورود کار می‌کنه من حتی چندتایی ای‌میل داشتم از دوستانی که می خوان از وردپرس برگردن روی بلاگر یا اصلا قصا انتقال دارن از وردپرس به بلاگر. مدرن بودن و به روز بودن با روحیات همه سازگار نیست.

 3. گل پسر

  خوشم اومد از شیوه ی نوشتن این پستتون. البته فکر می کنیم جوری تنظیم کردی که به سمت ورد پرس جهت گیری کردی.
  حالا می خوام ببینم به یه وبلاگ بلاگفایی افتخار میدید و تشریف میارید؟ بنده فقط به دلیل اینکه از مطالبتون لذت بردم لینکتون می کنم.
  موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *