قهوه تلخ ۲

مهران مدیری مثل اینکه رگ و ریشه اراکی هم دارد.

اگر قهوه تلخ را بخرید:

۱- صدا و سیما را خوشحال کرده اید!
۲- مهران مدیری را پولدار کرده اید!
۳- خودتان گدا میشوید!
۴- هر وقت دوست داشتید میتوانید قسمتهای مختلف سریال را ببینید و محدود به ساعت خاص پخش تلویزیونی نیستید.
۵- مجبور نیستید برای دیدن ۵ دقیقه سریال، ۵۰ دقیقه تبلیغات چرند میان برنامه را تحمل کنید.
۶- هر وقت دوست داشتید میتوانید قسمتهای مختلف سریال را ببینید و دیگر اینطور نیست که مثلا به مناسبتهای مختلف، سریال را تلویزیون پخش نکنه یا چند بار چند قسمت را تکراری پخش کنه.

خدا میدونه، شاید هم زد و شانس آوردید و برنده جایزه هم شدید. شاد باشید

15 Replies to “قهوه تلخ ۲”

 1. mason666

  قبول دارم یه عده این چیزا رو دوست دارن اما حقه عده کثیری از ما چی میشه؟به نظر خودتون رسانه های ایرانی اگه بین المللی کامل بشه کی از اونور نگاه میکنه اخه رسانه ایرانی میتونه جذابیتی برا اونا داشته باشه صرف نظر از بودجه مالی که اونا دارن؟

 2. mason666

  تلوزیونه ایران چی پخش میکنه cw ctv mtv fox hbo…..چی دارن بدبختیم واقعا تلوزیونه افغانستان از ایران بهتره من قهبه تلخو ندیدم چون خاله زنکیه تا وقتی رو اینترنت سریال این شبکه ها هست جوون غربگرای امروزی وقت واسه این چیزا داره؟viva hart of dixie or wampire diaries

 3. saied

  قهوه تلخ گرمی و رونق خاصی به پخش خانگی داده که تا قبل از این اینطور نبود. فروش این سریال نشون داد که پخش خانگی پتانسیل بالایی داره. البته پسر عموم میگه جلوی دره شرکت سایپا ده قسمت این سریالو روی یک دی وی دی کپی کردنو میفروشن! و خیلی سریع همه می خرن!!!!!! برام جالب بود !!!!
  یه نکته دیگه اینکه از این به بعد خیلیها به این فکر نمی کنن سریال فقط تو صداوسیما پخش میشه!

 4. saied

  تلویزیون که هر چی پخش می کنه به به و چه چهش براهه! اگه یکی مثلا فوتبال جام جهانیو نخواد چیکار باید بکنه؟ اگه یکی سریالی مثل قهوه تلخو بخواد ببینه باید بره “خوش نشینها” رو ببینه؟ عموی من روستاییه، به این مسائل وقته فکر کردن نداره. اگه این مقدمه تبعیضه پس تلویزیونی که فوتبال نباشه تعطیل میشه، چیه؟ تلویزیون ماله همس، درست، ولی این همه شامل هنرمندانم میشه یا نه ؟ هر هنرمندی میخواد کارش از تلویزیون پخش بشه که همه ببینن، هر ورزشی دوست داره به اندازه حداقل نصف زمان اختصاص داده شده به فوتبال، تو تلویزیون بهش توجه بشه، اینا تبعیض نبود؟ نیست؟ همه جای دنیا یکی از منابع درآمد مالیه فوتبال پخش تلویزیونیه، تو ایران چی؟اساس تلویزیون ما غلطه که این دغدغه ها برای شما پیش میاد . پخشه جام جهانی و لالیگا و سری آ و … برای جذبه مخاطبه، اشتباه میگم؟ برنامه نود هر شبی که پخش میشه، میشه از روی آمار پیامکهای ارسالیش فهمید که چقدر تو اون زمان بیننده داره، این یعنی جذبه مخاطب! قهوه تلخ هم می تونست برای تلویزیون مخاطب بیاره، اشتباه میگم؟ تلویزیونی که جام جهانیو کامل خریدو پخش کرد که تو دنیا جزو تکها بود از این لحاظ، چرا پخش کرد؟ چون تو ساخت برنامه صرفه جویی مالی بزرگی می کرد با درآمد زایی! بعلاوه جذب مخاطب! حالا نمی تونست که سره کیسه رو که از پول منو شما پر شده، شل کنه تا همه تو هر جای ایران با هر درآمدی این سریالو خوب یا بد ببینند؟ من راضیم شما چی؟ این پوله ماهاست که تو تلویزیون صرف برنامه ها میشه و این پوله ماهاست که صرفه خریده قهوه تلخ میشه! یه سوال از تلویزیون دارم: چرا من باید خودم هزینه برای دیدن این سریال بکنم؟ کسی که برنامش تو تلویزیون بیننده داره، تلویزیونم خواهانشه، مثل کوله پشتی تو ماه رمضان. یعنی کسی خواهان مهران مدیری تو تلویزیون نبود؟ یا این میلو سلیقه خوده تلویزیون بود که نباشه؟ پس نظر این همه آدمی که ای سریالو خریدن چی میشه؟

 5. رام

  با احترام. طمع مالی مدیری دغدغه من نیست. من اینده حقوق ایرانیان در بخش تلویزیون را درخطر میبینم. ان روستایی که بجای انتن از چنگال استفاده میکند باید همان برنامه هایی با کیفیت شهر نشینی که در ساحل امن مالی نشسته را ببیند.به هر حال من امروز را که مقدمه تبعیض فرداست را را به فرداییان تسلیت میگویم.

  • وارطان

   @رام, با سلام، من همه نظرات شما و دوست عزیزمان سعید را خوندم. من میخوام از یه بعد دیگه به این موضوع بپردازم. هیچ کس نمیتونه مهران مدیری یا تولیدکننده سریال قهوه تلخ رو متهم بکنه که چرا این سریال را به صورت پخش عمومی می‌فروشه. به تبع این حق ایشان است که درمورد نحوه فروش سریالشون تصمیم بگیرند. از سوی دیگر، اگر این سریال فروش خوبی داشته باشه نه تنها نباید بر مهران مدیری و دیگر دست‌اندرکاران اون خرده گرفت که بلکه باید دستشون رو به گرمی فشرد که چنین سریال خوبی ساخته‌اند که در جامعه ایران، جایی که مردم کمتر به فیلم پول می‌دن اون هم به شکل خرید، تونستند چنین فروشی داشته باشند. مگر غیر از این است که تایتانیک معروف شد چون خوب فروخت و خوب فروخت چون فیلم خوبی بود؟
   از یک جهت دیگه، به نظرم خیلی بهتر شد که این سریال توسط صداوسیما پخش نشد چون قطعا تیغ سانسور بدجور حالشو میگرفت. همینجوری خیلی بهتره چون مهران مدیری دیگه مجبور نیست بخش‌هایی از این فیلم زیبا رو سانسور کنه. یادمون باشه که فیلم هایی که توسط شبکه‌های خصوصی پخش و ازطریق کلوپها منتشر می‌شن نسبتاً به فیلم‌هایی که از تلویزیون پخش می‌شن، کمتر سانسور می‌شن. من بارها شاهد بودم که توی همین فیلم‌های ایرانی بین پخش تلویزیونی و پخش توسط کلوپ‌ها فرق است.
   ببخشید از بابت طولانی شدن نظرم.

 6. saied

  با احترام بیشتر! به هر حال با فیلمهای شرق آسیا و سیروس مقدم باید سوخت و ساخت. به نظرتون یکی از دلایل فروش قلب یخی و قهوه تلخ بخاطر این نیست که همچین برنامه هایی تو صداوسیما جاش خالیه ؟ درسته، بودجه صداوسیما از جایی تامین میشه که متعلق به همه ایرانی هاست پس باید همه بیننگانش رو راضی نگه داره. یه درصدی از این بینندگان با توجه به فروش قهوه تلخ برنامه طنز با سطح بالا می خواهند( این نظر منه، منظورم این نیست که قهوه تلخ خیلی سطح بالاست ایراداتی هم داره ولی برنامه های صداوسیما از این هم پایینتره!) یعنی صداوسیما تو برنامه طنز، الآن ناموفق بوده.

 7. رام

  با احترام.متشکرم از محبتتون! رقابت مذکور از قبل باطل است چون شما قبلا هزینه های رسانه ملی را داده اید و انتخابش کرده اید. یاد اتوبوس های خصوصی افتادم در روز اول چند تا بو دن و الان چند تا هستند!.تصور کنید مختار نامه همچون قهوه تلخ ارائه میشد. ان وقت صدا وسیما مبالغ مطلوبش رادریافت و برای ارائه فیلم های شرق اسیایی یا سریال های ضعیف سیروس مقدم برنامه ریزی می کرد و هر چند وقت یکبار اعلام بر مخالفت با بخش خصوصی در حمایت از سبد خانواده میداشت…

 8. رام

  با احترام.وقتی این نوشیدنی اقای مدیری در روز اول ۱۲۵۰۰۰۰۰۰۰ تومان فروش دارد.تنها در روز اول نه هفته اول!کلییه مبالغ جوایز وخرج ها تنها بخش بسیار کوچکی را اشغال میکند.من که باورم نمیشود با وجود صادر شدن جواز بعضی از فیلمهای بلوکه شده چند سال اخیر.حال سیاست های صدا وسیما بخواهند جلوی قهوه مدیری صف ارایی کنند.به هرحال من نه کبی میکنم نه کبی را مبینم و نه ان رامیخرم.در ضمن طنز های اقای عطاران ومدیری هر دو سخیف نیست ولی کارهای عطاران در لحظه وحتی در بلند مدت دلچسب است ولی مدیری شما رابعد از چندین قسمت میخنداند .شما اگر روحیه سیامک را نمیشناختید عمرن در سه قسمت اول خندهتان میگرفت.

  • saied

   @رام, با صحبتهای آخر شما موافقم. شما نظر مثبتی در مورد عطاران دارید ایشون خیلی قابل احترامند. من ذی نفع نیستم اما این فرهنگ شما رو میرسونه که نه کپی می کنید نه کپی می خرید، نخریدنم نظر شما نسبت به این سریاله و قابل احترام. این کار از ابتدا که صحبتش بود به سفارش صداوسیما ساخته می شد این وسط چه اتفاقی افتاد که سر از سوپر مارکت در آورد نمیدونم اما فکر می کنم که صداوسیما هم سهمی از فروش قهوه تلخ داره ( البته فکر میکنم و بیشتر حدسو گمانه !) یه جور دیگه نگاه کنیم : یکی اینکه دو تا سریال داره تو پخش خانگی توزیع میشه نه تو صداوسیما این میتونه خوب هم باشه یعنی بخش خصوصی با صداوسیما در رقابتند که امیدوارم به نفع بیننده باشه! دوم اینکه گردش مالی خوبی داره. یه عده این وسط درآمد دارند و یه عده هم، سره کارند و سره کار ! در ضمن قیمت عمده قهوه تلخ ۱۸۰۰ تومنه از فروشه شبه اولش ۹۰۰ میلیون به شرکتش رسیده بقیه به فروشندگان ! هرکسی دوست داره می خره هرکسیم دوست نداره نمی خره . کاشکی همه عین شما بودند!

 9. saied

  مگه چقدر گیرش میاد ؟ یه ذره بیشتر از موقعی که کاراشو میداد صداوسیما. هفته پیش ۱۱۵ میلیون تومان جایزه دادند اینو در ۳۰ ضرب کن (با فرض ۹۰ قسمتی بودن) میشه ۳ میلیاردو ۴۵۰ میلیون تومان فقط جایزه نقدی هفتگی به اضافه جوایز خرده فروشیو عمده فروشیو ۶ واحد آپارتمان. در ضمن قیمت خرید کلی ۱۸۰۰ تومانه. عطاران برای من خیلی قابل احترامه همیشه کاراشو دوست دارم ولی این دوتا با هم فرق دارند. سیت خبری عصر ایران یه تحلیل در مورد این قضیه داره لینکشو ندارم ولی یه سر بزنید بخونید بد نیست

 10. رام

  به نظر من مدیری برای مردم کیسه دوخته است. درود بر عطاران. کارگردان فروتن ومردمی که برای سودهای میلیاردی به اقای مشایی هدیه نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *