عزرائیل

گویند خدای عز و جل را ۴ ملک مقرب باشد که هر یک رییس گروهی از فرشتگانند: میکائیل (مسئول روزی و حیات) – جبرائیل (مسئول وحی و پیام) – عزرائیل (مسئول موت و ممات) و اسرافیل (مسئول زنده کردن دوباره مردگان برای قیامت)

شخصی را با عزرائیل دوستی در میان بودی. عزرائیل را گفتی وقتی موعد مرگ من نزدیک شدی، مرا خبر کن تا چند کار خیر ذخیره آخرت کنم. این بگذشت و پس از مدتی همسایه ای از آن مرد بمرد. وقتی دیگر فامیلی از او درگذشت و لختی بعد هم دوستی. پس از آن عزرائیل به سراغ او رفت و گفت وقت مردن است! مرد گفت: ای بابا ، مگر قرار بر این نبودی که مرا خبر کنی؟ عزرائیل گفت وقتی همسایه و فامیل و دوستت بمرد، آنها خبری برای تو بود که به خود نیامدی!۶ جواب برای “عزرائیل”

 1. […] ظاهرا اینطور که من شنیدم، در احادیث هست که در آخر دنیا، اسرافیل یک بار در صور می‌دمد که کل موجودات زنده بمیرند (حتی […]

 2. عزیزم می خوام بدونم چرا عزرائیل مسئول گرفتن جان انسان ها شد
  ممنون

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۸۷ ۷:۴۰:

  چرا ندارد! خب انسانها باید بمیرند و یک نفر هم باید این کار را بکند و عزرائیل مامور است. اگر مثلا اسرافیل مسئول اینکار میشد هم جای سوال داشت؟؟؟

  [پاسخ]

 3. با سلام ممنون از زحماتتان

  [پاسخ]

 4. azizam chon ezrail rahm nadare va khoda ono masole marg kard

  [پاسخ]

 5. اسرائیلا مظهر اسم ممیت خداوند است و بزرگترین تجلی آن است. این مسئله به خاطر بی رحمی وی نیست بلکه او در بسیاری از موارد با روی باز و بهترین حالت با مؤمنین برخورد می‌کنند در نظر داشته باشید ایراد گرفتن از فرشتگان با وجود این‌که هیچ اذنی از خود ندارند و تنها به امر خداوند کار می‌کنند ناخواسته به خداوند بازمی‌گردد.

  [پاسخ]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون