عزرائیل

گویند خدای عز و جل را 4 ملک مقرب باشد که هر یک رییس گروهی از فرشتگانند: میکائیل (مسئول روزی و حیات) – جبرائیل (مسئول وحی و پیام) – عزرائیل (مسئول موت و ممات) و اسرافیل (مسئول زنده کردن دوباره مردگان برای قیامت)

شخصی را با عزرائیل دوستی در میان بودی. عزرائیل را گفتی وقتی موعد مرگ من نزدیک شدی، مرا خبر کن تا چند کار خیر ذخیره آخرت کنم. این بگذشت و پس از مدتی همسایه ای از آن مرد بمرد. وقتی دیگر فامیلی از او درگذشت و لختی بعد هم دوستی. پس از آن عزرائیل به سراغ او رفت و گفت وقت مردن است! مرد گفت: ای بابا ، مگر قرار بر این نبودی که مرا خبر کنی؟ عزرائیل گفت وقتی همسایه و فامیل و دوستت بمرد، آنها خبری برای تو بود که به خود نیامدی!

6 Replies to “عزرائیل”

  1. مؤمن

    اسرائیلا مظهر اسم ممیت خداوند است و بزرگترین تجلی آن است. این مسئله به خاطر بی رحمی وی نیست بلکه او در بسیاری از موارد با روی باز و بهترین حالت با مؤمنین برخورد می‌کنند در نظر داشته باشید ایراد گرفتن از فرشتگان با وجود این‌که هیچ اذنی از خود ندارند و تنها به امر خداوند کار می‌کنند ناخواسته به خداوند بازمی‌گردد.

    • خسروبیگی

      چرا ندارد! خب انسانها باید بمیرند و یک نفر هم باید این کار را بکند و عزرائیل مامور است. اگر مثلا اسرافیل مسئول اینکار میشد هم جای سوال داشت؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *