بی حجابی: راه صحیح مبارزه با بدحجابی

۱- سالروز میلاد اول مظلوم عالم علی را به همه عاشقان و شیفتگان مرام و مسلک آن یگانه، که به قول نویسنده یکی از پیامک ها، مردترین حاکم اسلامی از صدر اسلام تا کنون بوده، تبریک و تهنیت عرض میکنم. خدا کند مدعیان پیاده سازی حکومت و عدالت علوی حتی یک میلیاردم صداقت و منش او را پیشه خود کنند و بیخود با شعارهای دروغین و عمل بر خلاف آنچه میگویند موجب وهن شخصیت او نشوند و البته نمیتوانند او را بلکه خود را خراب میکنند. علی ۲۵ سال خانه نشین شد و مشروعیت را بر مقبولیت ترجیح نداد. علی از بیت المال به برادر کور خود بیش از نصیب عادلانه نداد. علی دختر جوان خود را شماتت کرد که چرا از بیت المال شبی گردنبندی را به گردن آویخته و در پاسخ او که گفت امانت گرفته فرمود که اگر امانت نگرفته بودی و تصرف کرده بودی که خودم دستانت را قطع میکردم که به بیت المال دست درازی نشود. علی وقتی بر سینه عمرو ابن عبدود نشسته بود و آن بی شعور به ایشان اهانت کرد، در دم او رانکشت و پس از گشت زدن در میدان جنگ و فروکش کردن عصبانیتش او را کشت که خصومت شخصی انگیزه نبوده باشد و به خاطر دین و به صلاح مسلمین باشد. کدام حاکم اسلامی را می توانید پیدا کنید که منافع شخصی خود را بر مصالح مسلمین ترجیح ندهد؟ کدام مسئولی را می توانید نام ببرید که مخالف خود را مخالف اسلام و انقلاب نخواند و به محض رسیدن به قدرت به فکر قلع و قمع او نباشد؟؟؟
ضمنا من شخصا علاقه ای به اینکه روزی به اسم روز مرد داشته باشیم ندارم و اینرا درست نمیدانم. قبلا هم نبود. یه چند سالیه که مد شده. به نظر من همه روزها غیر از روز زن، روز مرد است!
۲- نویسنده این وبلاگ در این پست نوشته برای مبارزه با بدحجابی باید حجاب اختیاری باشد. من کاملا موافقم. شنیدم که مستحبات ثواب بیشتری از واجبات دارند. چرا؟ چون اختیاریند. اگر حجاب اختیاری باشد و زنی محجبه، آن زن با ارزشتر است. اگر حجاب اجباری باشد تشخیص خوبان مشکل میشود. نفاق رونق می یابد. الآن خیلی از زنان بد، حجابشان خیلی هم خوب است! مطمئنم در صورت اختیاری شدن حجاب درصد خانمهایی که حجاب کامل اسلامی دارند بالاتر میرود. ممکن است در ابتدا موجی برای خالی کردن عقده ها در جامعه ایجاد شود ولی قطعا این موج در زمان کوتاهی فروکش خواهد کرد. آنگاه دیگر ما چیزی به اسم بدحجابی نخواهیم داشت. زنان یا محجبه و یا بی حجاب خواهند شد که البته درصد گروه دوم خیلی کم خواهد بود. چرا ما برخی کشورهای خارجی را محکوم می کنیم که بی حجابی را اجباری می کنند اما خودمان حجاب را اجباری کرده ایم؟ به نظر من هر دوی این رویه ها غلطند. اصلا اگر خانمی بهترین حجاب را از روی اجبار داشته باشد به نظر من هیچ ارزشی ندارد. اما اگر از روی اختیار همان حد حجابی را که شهید بهشتی (در اینجا) گفته داشته باشد ارزشمندتر است. یادمه اونموقع که هنوز بدحجابی (و اصطلاحش) باب نشده بود، در مزار شهدای اراک یکی از مداحان در مراسم تشییع پیکر پاک یک شهید گفت: بعضی از خانمها کم حجابند! و بعد مردم شعار دادند مرگ بر کم حجاب! بعد از مدتی اصطلاح بدحجاب درست شد!
۳- نمیدانم به کدام مسئول شهر اراک باید گفت که گذاشتن نام “شهدا” روی خیابان “کشتارگاه” (سابق) کار بسیار غلطی است!!!

13 Replies to “بی حجابی: راه صحیح مبارزه با بدحجابی”

 1. علیرضا حسینی

  من با حجاب اختیاری موافقم. در مطلبی که قبلاً نوشته‌ام، نگفته بودم که با حجاب اختیاری مخالفم. من گفته بودم خانم‌ها واقعاً آزاد هستند و هرطور که راحتند لباس می‌پوشند و گمان می‌کنم دیگر از این راحت‌تر امکان ندارد. به نظر شما می‌شود با لباس استخر، به خیابان آمد؟ با حجاب اختیاری موافقم و گمان می‌کنم اکنون حجاب تقریباً اختیاری است، و امیدوارم کاملاً اختیاری شود. چرا که همانطور که اشاره کردید، بهتر می‌شه شخصیت خانم‌ها رو تشخیص داد.

 2. بینام

  با سلام:
  من با نظر شما موافقم .اما مطمئن باشید باز هم به دلیل اینکه ما در یک جامعه مسلمان نام زندگی می کنیم . زنهای بسیار بد در نقاب چادرهای مشکی خود پنهان خواهند شد و به کثافت کایر خود ادامه می دهند.

 3. خسروبیگی

  با توجه به پیشنهاد آقا مجید
  عزیزان هرگونه نظری که در مورد بحث حجاب دارند میتوانند در همینجا مطرح کنند. با هم مباحثه کنند و نظرات یکدیگر را نقد کنند. من هم اگر باز نکته خاصی پیرامون نظرات دوستان داشتم می نویسم.
  اینم بگم که اگر حجاب اختیاری باشه زنان مخالف سیاستهای نظام قطعا یک راه دیگری غیر از بدحجابی را برای ابراز مخالفت انتخاب خواهند کرد.

 4. مجيد

  ضمنا به آقای خسروبیگی پیشنهاد میکنم میزبان بحثی درمورد ‹حجاب› باشند و از همه دوستان دعوت کنند تا در اتاق بحثی که ایشان توی سایتشان راه میاندازند نظرات خود را ارایه کنند. شاید تونستیم به نتایج مفیدی برسیم. چراکه به نظرم یکی از معضلات مهم این جامعه همین حجاب هستش.

 5. مجيد

  علی آقا یادم نمیاد کسی را دیده باشم که از آزادی بدش بیاد. عموما هم همشون فریاد میزنن ما آزادی میخواهیم. قطعا شما هم همینجوری هستید. ولی وقتی پای عمل میاد عملا مخالف آزادی هستیم. آخه عزیز من! حالا یکی پیدا شده میگه حجاب نباید اجباری باشد همچنانکه هیچ چیز دیگری نباید اجباری باشد. همچنانکه خداوند انسان را آزاد و با اختیار کامل آفرید و بعد هم دستور داد یه سری کارها را انجام دهد (منظور تکالیفی که توی مذهب ذکر شده اند) اما جالب اینجاست که همیشه گفته شده عدم انجام این تکالیف تنها حق الهی بر گردن انسان است و بس که ممکن است در روز رستاخیز موردبخشش قرار گیرد. میبیند چقدر جالب است. خداوند هیچ چیزی را به این شدتی که توی این مملکت اسلامی بر خلق خدا تحمیل میشه به خلق خودش تحمیل نکرده. تعجب میکنم چرا همه شماها فکر میکنید وقتی آدمایی مثل من میگیم حجاب نباید اجباری باشد دنبال این هستیم که جزیره لختان تشکیل بدیم؟ نه آقا! به خدا اینجوری نیست. ما دنبال جزیره لختان نیستیم یا دنبال این نیستیم که نوامیس مردم مورد تهدید قرار گیرند. بلکه من میگم حجاب بخشی از اعتقادات مذهبی یک فرد است و درمورد اعتقادات مذهبی مجاز نیستیم اجباری ایجاد کنیم.

 6. ali

  ضمن احترام به نظر شما باید عرض شود که با نظر شما و اون نویسنده در مورد حجاب مخالفم.
  اما در مورد واجبات و مستحبات : واجبات هیچ ثوابی ندارند!(یعنی صفر صفر) فقط ترکشان عقاب داره.
  لذا مقایسه شما در باب اینکه «مستحبات ثواب بیشتری از واجبات دارند» از باب مثلا مقایسه یه عدد مثبت با صفر درست است اما از باب مقایسه دو مقدار نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *