موبایل سامسونگ دوسیمکارته همزمان فعال D۸۸۰ – اشکالات

حدود یک ماه است که با گوشی موبایل سامسونگ دی880 (samsung mobile SGH-D880 EDGE Tri Band) کار میکنم. سعی کرده‌ام با بیشتر قسمتها سروکله بزنم تا اشکالات آنرا در بیاورم. با مشکلات زیر تا کنون برخورد کرده‌ام ولی فکر نمیکنم مشکل خاص دیگری باشد که بعدا ببینم. اگر از مشکلی بعدا اطلاع پیدا کردم، آنرا نیز پی نوشت میکنم:
1- اولین مشکل که به نظر من بسیار مهم است اینست که نرم‌افزار گوشی یعنی samsung pc studio 3 در کپی کردن شماره تلفنها روی کامپیوتر یا از کامپیوتر به گوشی مشکل دارد. اسامی کپی میشوند ولی شماره تلفنها کپی نمیشوند. با توجه به اینکه گوشی فرمت vcf را پشتیبانی میکند، راهکار پیشنهادی اینست که گوشی یکی از دوستان یا آشنایانتان را پیدا کنید که در ارتباط با کامپیوتر این مشکل را نداشته باشد. سپس کلیه شماره‌های دفتر تلفنتان را با بلوتوث روی آن گوشی بفرستید و از روی آن به روی کامپیوتر کپی کنید! من شماره‌ها را با بلوتوث از دی500 روی دی880 فرستادم. البته مشکلی که دی500 دارد اینست که نمیشود همه شماره ها را با هم فرستاد و تک تک باید کپی کنید. ولی دی880 امکان ارسال گروهی شماره ها را داراست. در “امکانات” دفتر تلفن، آیتم “رسال کارتکس با:” شامل موارد (منتخب – همه – کل نامهای دستگاه – کل نامهای کارت mci – کل نامهای کارت mtn) میباشد.
2- به نظر من، نیاز دستگاه برای تغییر سیمکارت اصلی به راه‌اندازی مجدد، که زمانی نسبتا طولانی را تلف میکند، مشکل محسوب میشود! شاید الزام فنی موجب این امر شده است که من از آن بیخبرم. ولی از دید کاربر، بهتر است که براحتی بتوان بین سیمکارتها برای outgoing سوئیچ کرد. تلفنهای ثابت 2 خطه را که حتما دیده‌اید؟ با فشار یک کلید میتوان خط مورد نظر برای ارتباط را انتخاب کرد!
3- نداشتن فلاش برای دوربین، که عنداللزوم میتواند کار چراغ قوه را نیز انجام دهد، از نظر من ایرادی عمده محسوب میشود!
4- در اکثر قسمتها، با کلیدهای اسکرول سمت چپ و راست (navigation keys) میتوان عناوین منوها را تغییر داد و به آیتمهای جدید دسترسی یافت. وقتی وارد “دفتر تلفن” میشوید، با فشار کلید حرکت به راست، میتوانید FDN را ملاحظه کنید. اصولا بایستی با فشار مجدد همین کلید به آیتم بعدی دسترسی پیدا کنید (وقتی فقط یک سیمکارت در دستگاه باشد، گوشی درست عمل میکند) ولی در این لحظه شما باید کلید حرکت به چپ را فشار دهید تا به لیست شماره‌های mtn دسترسی یابید. با فشار مجدد کلید حرکت به راست به mci و سپس گروه‌ها دسترسی می یابید!

navigation keys در دی۸۸۰

5- اشکال کوچک دیگری که برخورد کردم، برخی غلطهای تایپی است. “اولویت” را “الویت” – “پانوراما” را “پانورما” و “رایج” را “اریج” تایپ کرده‌اند!
6- یک بار عکس نمیگرفت! فکر کنم مشکلی مشابه دی500 بود که با روشن و خاموش کردن درست شد! برای توضیحات بیشتر بند 60 این پست را ببینید!
امیدوارم سلسله پستهای مربوط به دی880 (گوشی موبایل دو سیمکارته همزمان فعال سامسونگ d880) مفید فایده بوده و باشد. از نقطه نظرات دوستان در اعلام اشتباهات احتمالی من و یا از مطالبی که در تکمیل این اطلاعات کمک نماید، استقبال میکنم. ممنون و موفق باشید.

پی نوشت:
اشکال 7- در موقع جستجوی نامها در دفتر تلفن، روی حرف “ک” نمیرود! راهکار پیشنهادی رفتن روی “ق” و سپس اسکرول به “ک” است! البته این اشکال وقتی پیش می‌آید که شما از روی دی500 دفتر تلفن را کپی کرده باشید. اگر روی خود دی880 نامهایی با حرف «ک» ایجاد کرده باشید، این مشکل وجود ندارد!

پی نوشت بسیار مهم: آقای محمدصادق غفرانی در این کامنت، نکته‌ی بسیار مهمی را عنوان کرده‌اند که ضمن تشکر ویژه، لازم دیدم در پای همه‌ی پستهای مربوط به دی880 منتشر کنم: در مورد گوشی d880 باید بگویم که میتوان از سیم دوم جهت تماس صوتی یا ارسال sms توسط کاربر بدون خاموش روشن شدن راه‌اندازی مجدد گوشی بهره گرفت! ابتدا شماره مورد نظر را نوشته سپس همان دکمه فوقانی کلید موبوط بولوم را یکبار فشار داده متوجه میشوید که گزینه sim1 در پایین lcd گوشی که پررنگ بود کمرنگ شده و sim2 فعال و پررنگ میشود سپس دکمه سبز را فشار داده میبینید که شماره توسط سیم دوم گرفته میشود. در ارسال پیام نیز همینکار را باید کرد. پس از تایپ پیام دکمه فوقانی بغل گوشی را فشار داده متوجه میشوید که sim1 غیر فعال و sim2 فعال میشود.

11 Replies to “موبایل سامسونگ دوسیمکارته همزمان فعال D۸۸۰ – اشکالات”

 1. فاطمه

  سلام گوشی من سامسونگ دوس است جدیدا هر چند ثانیه مینویسه متاسفانه صفحه کلید سامسونگ قفل شده است دیگه نمیتونم پیام بدم یا چیزی بنویسم چی کار کنم

 2. حسام بهرامی

  سلام
  من یک گوشی سامسونگb5722دارم
  ممنون می شم به ای سوالم پاسخ بدید
  فکر می کنم گوشی قابلیت ارسال شماره تلفن به صورت پیام کوتاه رو نداره
  ضمنا پیام حاوی کارتکس رو هم نمی خونه
  می خواستم لطف کنید و اگه این قابلیت وجود داره راهنماییم کنید
  با سپاس و احترام

  • خسروبیگی

   سلام
   البته در این پستی که شما کامنت گذاشتین در مورد دی880 صحبت شده!

   در هر حال حق با شماست
   من هم امتحان کردم
   چون B5722 کارتکس را به صورت یک ضمیمه برای پیام کوتاه میفرسته، ارسال نمیشه
   البته فکر میکنم اگر سرویس MMS داشته باشیم قابل ارسال باشه!
   ممنون که تذکر دادید و به تکمیل مطلب کمک کردید
   ضمنا اگر در موقع نوشتن متن پیامک
   “بیشتر”
   “درج”
   “کارت شخصی”
   رو بزنید
   اونوقت میتونید از دفترچه تلفن، شماره تلفن یا سایر مشخصات فرد را به متن پیامک اضافه و سپس ارسال کنید
   موفق و شاد باشید

 3. رضا

  سلام
  ایراد دیگه اینکه من هنوز نتونستم هیچ برنامه تحت جاوا هنوز نصب کنم.
  شما چطور و چه برنامه ای. مثلاً نقشه تهران رهیاب تحت جاوا

  ممنون از پاسخ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *