موبایل سامسونگ دوسیمکارته همزمان فعال D880 – آغاز

 

samsung-d۸۸۰-۱.jpg

گوشی دی500 در فصل پایانی سال 2004 (2004, 4Q)به بازار ارائه شد. من آنرا تیرماه 84 خریدم و پستی در مورد آن، شامل 60 بند، در اسفند 85 نوشتم. گوشی موبایل دی880 در نوامبر 2007 به بازار آمده و من آنرا چند روز پیش خریدم. لازم دیدم (برخلاف دی500) در مورد دی880 فوری بنویسم.
گوشی جدید موبایل من دی 880 است (Samsung SGH-D880 EDGE Tri Band). میخواهم کلیه قابلیتهای این گوشی را بیان کنم و آنرا با D500 مقایسه کنم. برخی (یا شاید بسیاری) از افراد سامسونگ را گوشی خوبی نمیدانند. هدف من از نوشتن این پست اینست که اگر کسی (در حال حاضر) گوشی جدیدی میشناسد که حداقل همین مشخصات را دارا باشد به من و دیگران معرفی کند. تا آنجا که من میدانم در حال حاضر این گوشی جزو معدود گوشیهای 2 سیمکارته همزمان فعال برند معتبر در جهان و مخصوصا در ایران است. البته WND نیز گوشی 2 سیمکارته همزمان فعال زده است ولی در بازار ایران موجود نیست. ضمنا گوشیهای 2 سیمکارته دیگری نیز به بازار ارائه گردیده اند، لیکن هر دو سیم کارت آنها همزمان فعال نیست. از طرفی کیتهای دو سیمکارته کردن گوشیهای تک سیمکارته نیز مدتیست که به بازار آمده‌اند. این پست نیز مانند پست مشابه آن طولانیست و دلیل آنهم اهمیت موضوع (یعنی مشخصات فنی یک گوشی خوب) است. پس اگر بدنبال یافتن یک گوشی خوب برای خرید هستید یا فکر میکنید که گوشی شما از گوشی من بهتر است، کمی حوصله بخرج بدهید و این پست را کامل بخوانید.
برای سادگی و سرعت دادن به کار خودم و همچنین کسانی که میخواهند دی880 را با دی500 مقایسه کنند، از متن پست مربوط به دی500 استفاده کرده و آنرا ویرایش کرده‌ام. لیکن بدلیل کمی وقت، مطلب را در سه پست متوالی خواهم آورد.
در ابتدا اشاره‌ی مختصری به مشخصه‌های مهم این گوشی می‌نمایم: دارای امکان استفاده همزمان از 2 سیمکارت – دوربین 3.2 مگاپیکسل – امکان استفاده از کارت حافظه microSD تا ظرفیت 4 گیگابایت – حافظه داخلی 64 مگابایت – دارای Document viewer – مجهز به رادیو – دارای امکان اتصال به تلویزیون و بدون پورت مادون قرمز و بدون فلاش

۱- برای کسب اطلاعات فنی بیشتر به این آدرس می توانید مراجعه کنید. ضمنا این گوشی با گارانتی پارس تل و مایکروتل و … در بازار موجود است و دارای امکانات کامل فارسی و تقویم شمسی و همچنین منشی تلفنی میباشد.
۲- گوشی دی880 از نوع کشویی می باشد. اما به نظر نمیرسد که استحکام و دوام دی500 را داشته باشد!
۳- نسبتا خوش دست می باشد ولی کمی طول و عرض آن از دی500 بیشتر و خوشبختانه ضخامت آن کمتر است. مانند دی500 با هر دو دست براحتی می توان با کلیدهای موبایل کار کرد، چه زمانی که درب گوشی باز شده و چه زمانی که بسته باشد.
۴- وقتی کشوی گوشی بسته می شود، صفحه کلید آن قفل شده و پس از چند ثانیه صفحه نمایش آن خاموش میشود و برخلاف دی500 ، روز- تاریخ و ساعت به صورت بزرگ و کمرنگ روی آن نمایش داده نمیشود.
۵- در شرایط فوق (برخلاف دی500) در صورتی که پیام کوتاهی برای شما آمده باشد، تماسی گرفته باشند و شما جواب نداده باشید (تماس ناموفق)، یا گوشی در محدوده پوشش شبکه نباشد، صاحب گوشی با علامت مشخصی روی صفحه نمایش از وضعیت مطلع نمیشود. برای اطلاع از موارد فوق بایستی کشو و یا قفل صفحه کلید گوشی را باز نمایید. این مورد به نظر من در مقایسه با دی500 ضعف محسوب میشود.
۶- در شرایط فوق (یعنی بسته بودن درب گوشی) در صورتی که کلید ولوم کنار گوشی چند لحظه فشرده شود، برای مدت کوتاهی کل صفحه نمایش نیمه روشن می شود و اطلاع از ساعت و وضعیت امکانپذیراست.
۷- دفتر تلفن گوشی ظرفیت ۱۰۰۰ شماره را دارا می باشد. تعداد فیلدهای دفتر تلفن آن خیلی زیاد میتواند باشد و برای هر entry حداقل 2 شماره موبایل میتوان ذخیره کرد. از جمله فیلدهای جدید میتوان از: نام نمایش (که میتواند متفاوت از ترکیب نام و فامیل باشد) – اسم مستعار – آدرسهای ایمیل خصوصی و تجاری – آدرسهای پستی خصوصی و تجاری – تاریخ تولد – نام شرکت و سمت شخص در شرکت نام برد. یکی از کلیدهای نرم (soft key سمت راست) برای دسترسی به دفتر تلفن در صفحه اصلی در نظر گرفته شده است. امکانات بسیار زیادی نیز نسبت به دی500 اضافه شده. از جمله جستجوی نام، شماره یا آدرس – امکان حذف همه یا گروهی (از دستگاه یا تک تک سیمکارتها و یا هردو) – امکان ثبت شماره تلفنها در فولدر شخصی – ارسال تک تک یا گروهی شماره تلفنها (با فرمت vcf) از طریق پیامک، MMS ، ایمیل یا بلوتوث – کپی یا انتقال شماره‌ها از گوشی به سیمکارت – مرتب کردن (نام – اسامی کارت اول – اسامی دستگاه اول) – کپی در شماره تماسهای محدود یا همان FDN – چاپ با بلوتوث و بررسی وضعیت حافظه دفترچه تلفن (دستگاه و سیمکارتها)
۸- گوشی قابلیت ویبره نیز دارد لیکن برخلاف سایر مدلهای قبلی سامسونگ، امکان پروفایل (نمایه) در آن اضافه شده. پروفایل‌های آن شامل (عادی – سکوت – رانندگی – جلسه – مکان شلوغ و بدون آنتن) میباشد. پروفایل بدون آنتن برای استفاده از گوشی در داخل هواپیما طراحی شده است. درهر پروفایل میتوان زنگهای تماسهای وارده هر یک از سیمکارتها را متفاوت تنظیم نمود. انواع زنگ تماس (افزایش صدا – ملودی و لرزاننده؛ همزمان – افزایش صدا و لرزاننده – ملودی سپس لرزاننده) در این مدل اضافه شده که نسبت به دی500، ضعف ِ ابتدا سه بار لرزش و سپس ملودی را جبران کرده است.
۹- براحتی و با فشار دادن و نگهداشتن یک کلید به مود “حالت سکوت” می رود (و برعکس حالت سکوت غیر فعال می‌شود). در این حالت برای وقایع مهم مثل تماس تلفنی گوشی میلرزد و برای وقایع کم اهمیت اتفاقی نمی افتد. از این قابلیت بیشتر برای حضور در جلسات میتوان استفاده کرد. (مشابه دی500)
۱۰- تعداد هشدارهای آن یکی از دی500 کمتر شده (هشدار صبحگاهی و هشدارهای 1 الی 4) لیکن برای همه هشدارها میتوان چرت و روشن شدن خودکار را انتخاب کرد. تعداد تکرار زنگهای چرت و همچنین فاصله زمانی آنها نیز قابل تنظیم است. همچنین صدای زنگ نیز قابل تغییر و انتخاب از پیش فرض و فایلهای صوتی میباشد که مورد آخر به نظر من یکی از ضعفهای مهم دی500 بود!
۱۱- با فشار کلید تماس (به رنگ سبز) لیست تماسهای اخیر – ارسالی – دریافتی و ناموفق براحتی در دسترس می باشد. در دی880 درمقایسه با دی500 ، درلیست تماسهای اخیر، تعداد تماسها با هر شماره تلفن نیز به صورت گروه بندی شده مشخص است. در زیر این لیست تاریخ – زمان و مدت مکالمه قابل رویت است که در دی500 مدت مکالمه را برای هر مکالمه نمیتوان دید!
۱۲- با فشار کلید ok به شبکه بی سیم WAP متصل می شود (در صورت وجود!).
۱۳- در حین مکالمه با فشار کلید فوق آیفون گوشی روشن و یا خاموش می شود. صدای آیفون دی880 از دی500 بلندتر میباشد.
۱۴- در منوی گوشی آیتم های (لیست تماسها – دفتر تلفن – موزیک – مرورگر – پیامها – فایلهای شخصی – تقویم – دوربین – رادیو – کاربردها – هشدار و تنظیمات) قرار دارد. این گوشی امکان پخش موزیک و یا رادیو همزمان با کار با گوشی را دارد.
۱۵- (در دی880 مانند دی500) در قسمت “لیست تماسها” علاوه بر امکان مشاهده تماسهای اخیر (که در بند ۱۱ اشاره شد) امکان حذف لیست های مذکور و مشاهده و تنظیمات مربوط به زمان و هزینه مکالمه نیز وجود دارد. ضمنا آیتم “لیست رد” نیز در این بخش اضافه شده است.
۱۶- در قسمت “امکانات دفتر تلفن” علاوه بر امکان مشاهده – تغییر یا اضافه کردن مخاطب به دفتر تلفن، این امکانات وجود دارد: امکان مدیریت گروهی مخاطبان – تعریف ۸ حافظه برای شماره گیری سریع (با استفاده از فشار دادن و نگهداشتن کلیدهای ۲ تا ۹ ) – امکان تعریف کارت ویزیت (نام کارت) دیجیتالی (جهت مبادله با گوشی هایی که از این امکان بهره‌مند می‌باشند) – لیست شماره های مراکز خدماتی از قبیل شرکتها آب و برق و گاز و … (در صورت پشتیبانی شبکه و سیم کارت) در قسمت “تنظیمات” آیتمی تحت عنوان “تنظیمات دفترچه تلفن” قرار دارد که در آن میتوان، محل ثبت پیش فرض شماره ها (در گوشی یا هر یک از سیم کارتها) – تعیین نمایش دفتر تلفن از (همه – دستگاه – کارت) – ترتیب نمایش نام (فامیل و نام یا برعکس) و شماره‌های شخصی هر یک از سیمکارتها ، را مشاهده یا تعیین نمود.
۱۷- منوی کاربردها شامل موارد زیر است: ضبط صوت – ویرایشگر تصویر – تصویر در تصویر – بلوتوث – دنیای جاوا – یادداشت – کار – ساعت جهانی – ماشین حساب – مبدل – زمان سنج و کرنومتر. ۴ مگابایت از حافظه گوشی به برنامه های جاوا اختصاص یافته و روی گوشی 4 بازی قبلا نصب شده است.
۱۸- در دی880 تقریبا مشابه دی500 بلکه با قابلیت بیشتر، هشدارها شامل هشدار صبحگاهی و هشدارهای ۱ الی 4 می‌باشد که قابلیت تنظیم ساعت برای زنگ زدن گوشی را به صورت فقط یکبار – روزانه و هفتگی دارا می باشند. همچنین با تنظیم روشن شدن خودکار این امکان بوجود می آید که شما بطور مثال گوشی را شب خاموش کرده و بخوابید و صبح سر ساعت تنظیم شده زنگ هشدار (علیرغم خاموش بودن گوشی) به صدا در آید. در صورت فعال نمودن قابلیت چرت (اسنوز)، با به صدا در آمدن زنگ، اگر کلید تایید را بزنید صدای زنگ کلا خاموش می شود ولی اگر بدلیل خواب آلودگی کلید دیگری را بزنید موقتا خاموش شده و در فواصل تعیین شده و به تعدادی که خود معین کرده اید، زنگ تکرار میشود. ضمنا غیر از نام “هشدار صبحگاهی” میتوان نام بقیه هشدارها را تغییر نیز داد.
۱۹- مبدل ها: ارز(در دی880 اضافه شده) – طول – وزن – حجم – مساحت – دما
۲۰- زمان سنج: ساعت معکوس و کرنومتر: امکان اندازه گیری ۴ زمان با شروع مساوی
۲۱- منوی “مرورگر” در دی880 مانند “پویشگر” در دی500 برای اتصال به اینترنت (gprs) . راستی از جی‌پی‌آراس همراه اول چه خبر؟ جی‌پی‌آراس ایرانسل هم که هی قطع و وصل میشه و خیلی کنده!
۲۲- منوی “پیامها” شامل (پیام جدید – پیامهای شخصی – پیامهای آماده – حذف همه – تنظیمات – پیام اضطراری – پیام خبری و وضعیت حافظه) میباشد. برخلاف دی500، در گوشی دی880 برای SMS و MMS دو منوی جداگانه وجود ندارد. گوشی موبایل، حافظه برای نگهداری ۲۰۰ پیام کوتاه و ۳۰ پیام وپ را دارا می باشد. با توجه به 2 سیمکارته بودن گوشی، در موقع مشاهده پیامهای دریافتی، سیمکارتی که پیام برای آن فرستاده شده نیز مشخص میشود. این امکانات در مقایسه با دی500 در دی880 اضافه شده است: انتقال به فولدر شخصی – مرتب کردن پیامها (برحسب خوانده شده یا نشده – تاریخ – ارسال کننده – نوع – سایز – موضوع) – نمایش با زوم – چاپ با بلوتوث – قفل – در قسمت “پیامهای شخصی”: (جعبه ارسال – جعبه ارسال شده‌ها و فولدر شخصی) – افزودن پیوست به پیام – انتخاب سایز متن (معمولی – درشت – کوچک) – ارسال همزمان به 20 گیرنده
مهمترین و جالبترین مورد در این بخش امکان جدید ارسال پیام اضطراری به 5 نفر میباشد که در مواقع خطر بسیار کمک کننده است.
۲۳- در مدل دی 880 (همانند دی500) در موقع نوشتن متن پیامها می توانید از لغت نامه موجود جهت تسریع در کار کمک بگیرید. امکان ارسال و دریافت پیامهای طولانی (تا ۱۲ پیام کوتاه یعنی ۱۹۲۰ کرکتر لاتین و حدود ۸۴۰ کرکتر یونیکد فارسی) را دارد. امکان ذخیره پیامهای ارسالی و مسدود کردن شماره فرستندگان پیام کوتاه هم وجود دارد. کماکان شبکه بیسیم شهری هم برای کار با وپ نداریم!!!
۲۴- در مجموع گوشی دارای 6 کانال ارتباطی می باشد: SMS – MMS – WAP – Email – USB و بلوتوث

فعلا خسته نباشید! ادامه مطلب در پست بعدی!

پی نوشت: عنوان پست کمی تغییر کرد! – پست بعدی
پی نوشت 2: پست مرتبط از وبلاگ Writeage

پی نوشت بسیار مهم: آقای محمدصادق غفرانی در این کامنت، نکته‌ی بسیار مهمی را عنوان کرده‌اند که ضمن تشکر ویژه، لازم دیدم در پای همه‌ی پستهای مربوط به دی880 منتشر کنم: در مورد گوشی d880 باید بگویم که میتوان از سیم دوم جهت تماس صوتی یا ارسال sms توسط کاربر بدون خاموش روشن شدن راه‌اندازی مجدد گوشی بهره گرفت! ابتدا شماره مورد نظر را نوشته سپس همان دکمه فوقانی کلید موبوط بولوم را یکبار فشار داده متوجه میشوید که گزینه sim1 در پایین lcd گوشی که پررنگ بود کمرنگ شده و sim2 فعال و پررنگ میشود سپس دکمه سبز را فشار داده میبینید که شماره توسط سیم دوم گرفته میشود. در ارسال پیام نیز همینکار را باید کرد. پس از تایپ پیام دکمه فوقانی بغل گوشی را فشار داده متوجه میشوید که sim1 غیر فعال و sim2 فعال میشود.

41 Replies to “موبایل سامسونگ دوسیمکارته همزمان فعال D880 – آغاز”

 1. k.n

  لطفا مي تونين به من بگين كه برنامه هايي ازقبيل ديكشنري و انتي ويروس و… با چه روشي داخل گوشي نصب مي شن چون من داخل هر نمايندگي سامسونگ رفتم ميگن روي گوشي هاي سامسونگ 880 D برنامه نميشه نصب كرد!

  • خسروبیگی

   @k.n,
   سلام
   نصب برنامه امكان پذير است ولي
   1- فضا براي نصب برنامه كم است
   2- برنامه هاي خاصي قابل نصب هستند
   3- كمي روال نصب برنامه پيچيده است و بايد حرفه اي باشيد

   ضمنا اين گوشي ويروسي نميشود و بنابراين نيازي به نصب ضد ويروس نداريد

   موفق باشيد

 2. فرخ پرهامي فر

  با سلام
  اگر امكانش هست راهنمايي كنيد تا ببينم چطور ميشه با اين موبايل زمانيكه اينترنتش فعال هست اين اينترنت رو به كامپيوتر هم انتقال داد.
  با گوشي نوكيا ميتونم اما سامسونگ رو نمي تونم.
  ممنون

  • پيمان

   سلام
   مشكل خاموش ،روشن شدن بطور معمول ايراد سخت افزاري وبعضانيز به علت خرابي باطري واستفاده از باطري هاي قلابي است ويا شل بودن باطري درجاي باطري گوشي است كه با تقويت يا دست كاري درمحل اتصال باطري اصلاح پذير است

 3. smaeil sanee

  من خودم این گوشی را دارم واین هایی که گفته اید کاملا صحت دارد.فقط از مشکل این که
  چرا اس ام اس بانک ملت را قبول نمی کند چیست؟
  متشکرم

 4. mahdi

  سلام. من گوشی D880 دارم. مدتیه که نرم افزار نصب نمیشه و خطا مید که فایل JAR اشتباه دانلود شده در صورتی که قبلا نصب میشد.با چندتا Jadmaker آزمایش کردم.حتی گوشی رو فرمت هم کردم ولی درست نشد.ممنون اگه کمک کنین

 5. محمد صادق غفراني

  سلام. در مورد گوشي d880 بايد بگويم كه ميتوان از سيم دوم جهت تماس صوتي يا ارسال sms توسط كاربر بدون خاموش روشن شدن گوشي بهره گرفت! ابتدا شماره مورد نظر را نوشته سپس همان دكمه فوقاني كليد موبوط بولوم را يكبار فشار داده متوجه ميشويد كه گزينه sim1 در پايين lcd گوشي كه پررنگ بود كمرنگ شده و sim2 فعال و پررنگ ميشود سپس دكمه سبز را فشار داده ميبينيد كه شماره توسط سيم دوم گرفته ميشود. در ارسال پيام نيز همينكار را بايد كرد. پس از تايپ پيام دكمه فوقاني بغل گوشي را فشار داده متوجه ميشويد كه sim1 غير فعال و sim2 فعال ميشود.

  • خسروبیگی

   سلام
   آقا غوغا کردی!

   ممنون از بابت این راهنمایی بسیار مهم برای تکمیل مطلب

   تشکر ویژه!

   کامنت شما در پای همه ی پستهای مربوط به دی880 منتشر شد!
   شاد و پیروز باشید

 6. رضا

  با سلام ، ضمن تشکر از پاسخ شما خواهشمنداست بفرمائید ، تعویض سیم کارت اصلی با سیم کارت دوم به چه روشی صورت میگرد ؟ آیا میبایستی موبایل خاموش شود وبعد با تعویض سیم کارتها اینکار انجام پذیرد ، یا اینکه در حالتی که موبایل روشن است با انتخاب سیم کارت اول یا دوم جهت تماس اینکار را انجام داد

  • خسروبیگی

   در کنار گوشی سمت چپ بالای ولوم، کلید مخصوص مدیریت سیمکارتها اضافه شده
   با فشار آن کلید در حالتی که موبایل روشن است منوی مدیریت سیمکارت نمایش داده میشود.
   از طریق این منو میتوان سیمکارت اصلی را عوض کرد که پس از تیک زدن و ثبت؛ گوشی راه‌اندازی مجدد میشود.
   در مورد زمان لازم برای راه‌اندازی هم در متن پستهای مربوطه توضیح داده‌ام.

 7. رضا

  شنیدم گوشی سامسونگ مدل D880 دو سیم کارته ، فقط با یک سیم کارت آن میشه تماس گرفت . صحت دارد یا نه ؟

  • خسروبیگی

   نه به این شکلی که شما نوشته اید!
   هر 2 سیمکارت برای incomming یعنی تماسها و پیامهای ورودی همزمان فعالند. اما در هر لحظه فقط از یکی از سیمکارتها (یعنی سیمکارت اصلی) برای outgoing یا تماسها و پیامهای خروجی استفاده میشود. مثلا اگر سیمکارت شماره 1 الآن سیمکارت اصلی باشد، تماسی که میگیرید از طریق این سیمکارت است. حال اگر بخواهید از طریق سیمکارت شماره 2 تماس بگیرید، ابتدا باید سیمکارت اصلی را تغییر دهید و به عبارت دیگر سیمکارت شماره 2 را بکنید سیمکارت اصلی و بعد تماس بگیرید. اینکار (یعنی تعویض سیمکارت اصلی) موجب میشود که گوشی راه‌اندازی مجدد شود!
   به عبارت دیگر نمیشود گفت که نمیتوان از هر دو سیمکارت برای تماس خروجی استفاده کرد. بلکه میتوان با تعویض سیمکارت اصلی از هر دو سیمکارت برای این منظور استفاده کرد!

 8. اذر

  با سلام خسته شدم مشکل نرم افزاری داره زیاد هیچ K,U نرم افزار دیگری رو هم قبول نمیکنه لطفا اگه میشه حتما راهنمایی و برایم ایمیل بزنید

  • خسروبیگی

   سلام
   همونطور که در بند 25 پست مربوط به دی 500
   http://www.midinternet.com/?p=446
   و همچنین بند 25 پست دوم دی 880
   http://www.midinternet.com/?p=1173
   گفتم، نصب نرم افزار روی این گوشیها تابع «یک روال خاص» است. البته من در این مورد تجربه چندانی ندارم و تا کنون به دنبال نصب نرم افزار خاصی روی این گوشیها نبوده ام.
   یادم هست وقتی دی 500 را تازه خریده بودم، آقای محمدی نویسنده گزیر http://www.gozir.com/ روی دی 500 من یک نرم افزار نصب کرد. ایشان روال نصب نرم افزار روی دی 500 (که احتمالا با همان روال میتوان روی دی 880 هم نرم افزار نصب کرد) را در اینترنت یافته بود و اگر از ایشان بپرسید احتمالا میتوانند در یافتن روال مورد بحث به شما کمک کنند. البته روال مذکور، روال چندان ساده ای هم نبود و نصب نرم افزار طبق آن روال میطلبد که کمی حرفه ای و دقیق باشید. ضمن اینکه ظاهرا هر جور برنامه ی جاوایی هم قابل نصب و استفاده روی این گوشیها نیست!
   راستی اگر از نویسنده http://www.writeage.com/ هم بپرسید شاید بتواند اطلاعات بیشتری به شما بدهد. لینک پستی که ایشان در مورد دی 880 نوشته، در پایان همین پست آمده است.
   امیدوارم تونسته باشم کمکی هر چند اندک بنمایم و شما بتونید با کمک دوستانی که گفتم به هدف برسید. موفق باشید

 9. باقر

  سلام من خودم همين گوشي رو خريدم (d880) ولي متاسفانه مشكل نرم افزاري باهاش دارم حتي نرم افزار خدمات اس ام اسي بانك ملت رو دريافت نميكنه مستقيم ميره داخل متفرقه و خطاي فايل اشتباه رو ميزنه و هيچ گوونه نرم افزار ديگري رو هم قبول نميكنه
  لطفا اگه ميشه حتما راهنمايي و برايم ايميل بزنيد.

 10. داوود عزیزی

  چطوری میشه مانند گوشی های نوکیا سیستم را طوری تنظیم کرد که بعد از یک دقیقه یا کمتر و بیشتر ، بطور اتوماتیک قفل شود و برای فعال کردن آن رمز پرسیده شود
  با تشکر

  • خسروبیگی

   به «تنظیمات» – «تنظیمات امنیت» – «دستگاه» – «قفل خصوصی» بروید و «همه» یا هرچیزی را که میخواهید روی آن رمز بذارید انتخاب کنید. رمز گوشی را وارد کنید و به این شکل حالت خصوصی فعال میشود. در آنصورت برای استفاده از هر بخشی که روی آن رمز گذاشته اید، باید رمز را وارد کنید.

 11. مریم

  سلام. گوشی خوبی است چون دو سیمکارت رو همزمان پشتیبانی می کنه اما سامسونگ معایب زیادی داره و که یکیش گیر دادنای خیلی زیاد تو نصب برنامه های جاوا و اینکه وضعیت شبکه رو خیلی زود به زود چک می کنه که باعث می شه اولا باطری زودتر تموم بشه و دوما تو حرکت مخصوصا تو جاده صدا قطع و وصل بشه و …. به هر حال امیدوارم موفق باشید

 12. محمد

  نمی‌دانم مشکل از کجا باشه، از ضعف گوشی‌های قدیمی سامسونگ یا از بدقلقی اکثر این گوشی‌ها در هنگام کار با بلوتوث یا اینفرارد؟ به هر حال اگر بخواهم بین مارک‌های سونی‌اریکسون و نوکیا و سامسونگ، یک گوشی با قابلیت‌های مشابه انتخاب کنم، سامسونگ آخرین انتخابه! ولی این گوشی ظاهرا قابلیت‌هایش در سیستم دو سیم‌کارته‌ش باید تک باشه!
  در ضمن از آشنایی‌تان خوش‌حال شدم. احتمالا قدیما گذری از اینجا رد شده‌ باشم، چون اون تصویر سیمیلاتور (اگر اشتباه نکنم در محمودآباد) به نظرم آشنا میاد.
  بابت لینک هم ممنون :‌)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *