موبایل سامسونگ سی6712 – Samsung C6712 Star II DUOS

0- تا به حال در مورد گوشیهای موبایل (همراه) زیر در این وبلاگ مطالبی نوشته ام:

D500

D880 در 5 پست (آغاز ادامه انجام تازه ها اشکالات)

C3212

و B5722

در این پست سعی میکنم بیشتر در مورد امکانات جدید  گوشی C6712 (در مقایسه با قبلیها) صحبت کنم.
1- مدتی پیش بر اثر یک حادثه گوشی قبلیم خراب شد. با توجه به قابلیتها و امکانات آن، درصدد خرید گوشی جدیدی که تقریبا مشابه آن باشد برآمدم و گوشی Samsung C6712 Star II DUOS را انتخاب و با گارانتی به مبلغ 185 هزار تومان خریداری کردم. در کارتن گوشی کابل USB نبود و برای خرید آن از نمایندگی سامسونگ در اراک مجبور شدم 11 هزار تومان بپردازم! با کابلهای گوشیهای نوکیا و سونی اریکسون کمی مشکل داشت و اذیت میکرد.
2- مشخصات فنی کامل گوشی در gsmarena
3- این گوشی لمسی دو سیمکارته همزمان فعال (همانند قبلیها) چیزی به نام سیمکارت اصلی ندارد و بنابراین نیازی به راه اندازی مجدد برای تغییر سیمکارت اصلی نیست. امکان تنظیم تصاویر زمینه متفاوت برای هر یک از سیمکارتها وجود دارد و با فشار کلید تغییر سیمکارت، براحتی میتوان سیمکارت مورد استفاده را در هر لحظه تغییر داد. تنها لازمست که در منوی مدیریت سیمکارتها – زیرمنوی شبکه؛ شبکه سرویس داده را روی sim 1 / sim 2 تنظیم کرد که برای اتصال به اینترنت از این سیمکارت استفاده نماید.
4- صفحه نمایش اصلی گوشی دارای 5 صفحه میباشد و امکان قرار دادن ویجتهای دلخواه روی صفحات وجود دارد.
5- صفحه منوی گوشی دارای 3 صفحه میباشد که امکان افزودن صفحه جدید نیز هست. محل قرار گرفتن آیتمهای منو قابل تنظیم میباشد. در هر صفحه حداکثر 12 آیکون قابل نمایش است.
6- این گوشی مالتی تسک multitask میباشد و “مدیر وظیفه” دارد. فشار دادن و نگهداشتن کلید وسط (کلید منو/فهرست) مدیر وظیفه را فعال میکند و با آن میتوانید بین برنامه های باز سوییچ کنید.
7- این گوشی دارای صفحه میانبر میباشد که با کشیدن فلش از بالای صفحه به پایین، باز میشود. اعلاناتی نظیر پیام جدید و وضعیت پردازش و … در این صفحه نمایش داده میشود و همچنین میتوان بلوتوث – وای فای و حالت سکوت را با استفاده از آن فعال یا غیر فعال کرد.

8- با فشار کلید شماره گیری، لیست وقایع (همه – تماس – پیام – ایمیل – SNS) نمایش داده میشود. در حالت نمایش لیست وقایع، کلیک روی … منوی محلی را باز میکند که در آن “مدیر ثبت وقایع” قرار دارد. در زیرمنوی این قسمت اطلاعات زمان مکالمه و از جمله “زمان مکالمه داده‌ای” وجود دارد. همچنین تعداد پیامکهای ارسالی توسط هر یک از سیمکارتها در قسمت “شمارشگر پیام” گزارش میشود. همچنین میتوان گزارشات تماسها یا پیامها را بر اساس یک/هر دو سیمکارت و یا بر اساس تماسهای ارسالی/دریافتی/بی پاسخ و پیامهای ارسالی/دریافتی مشاهده کرد.
9- کشیدن نام یا شماره هر یک از مخاطبین لیست وقایع به سمت چپ برای ارسال پیامک به او و کشیدن به سمت راست برای تماس با او استفاده میشود.
10- این گوشی مجهز به سنسور “جهت” نیز میباشد. وقتی میخواهید متن پیامک را تایپ کنید، در حالت عمودی صفحه کلید شما چند ضربه‌ای است. اما با تغییر جهت گوشی به حالت افقی، صفحه کلید شما شبیه صفحه کلید کامپیوتر و بنابراین تایپ با آن راحتتر خواهد شد.
11- در منوی “تنظیمات – اصلی – حرکات” میتوانید حالت دو ضربه و سنسور جهت کاغذ را فعال یا غیر فعال کنید.
12- حساسیت صفحه نمایش لمسی خازنی آن از B5722 بسیار بیشتر و بنابراین کار کردن با آیکونهای کوچک در صفحات وب آسانتر است.
13- صفحه کلید بهتر و مجهزتری برای شماره گیری داراست.
14- در دفتر تلفن و ارتباط با کامپیوتر: نوار اسکرول کناری برای انتخاب سریعتر حروف الفبا اضافه شده – “مورد علاقه ها” اضافه شده – و مهمتر اینکه با استفاده از نرم افزار kies میتوان بکاپ شماره‌ها (و …) را روی کامپیوتر گرفت و ضمنا موقع برگرداندن بکاپ از کامپیوتر به گوشی، عضویت مخاطبین در گروهها نیز به قوت خود باقیست (اشکالی که در گوشی قبلی بود و برطرف شده). من در حال حاضر از نسخه Kies_2.1.0.11112_41_7 استفاده میکنم که از اینجا دریافت کرده‌ام. توصیه میکنم در کنار این نرم‌افزار، microsoft activesync را نیز نصب کنید تا ارتباط بین گوشی و کامپیوتر بهتر برقرار شود. همچنین قبل از اتصال گوشی به کامپیوتر، SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones را نصب و با اتصال به اینترنت آپدیت کنید. با این وصف در اتصال گوشی به کامپیوتر و استفاده از همه قابلیتهای نرم افزار kies هیچ مشکلی نخواهید داشت. فقط یادتان باشد که اگر شماره تلفنها را از گوشیهای قبلی به این گوشی کپی کرده باشید، و در دفتر تلفن برای مخاطبین تاریخ تولد ثبت شده باشد، سنکرون کردن اطلاعات این گوشی با outlook باعث خواهد شد که کلیه تاریخ تولدهای موجود در دفتر تلفن در “تقویم” گوشی نیز ثبت شود!
15- در قسمت “پیامها” امکان “لیست گفتگو” اضافه شده. با این توضیح که کلیه پیامکهای رد و بدل شده با یک شماره (مخاطب) به صورت گفتگو نمایش داده میشود. البته امکان انتخاب نمایش لیست پیامها به صورت “نمای مکالمه/نمای پوشه” وجود دارد. همچنین در تنظیمات این قسمت، در بخش تنظیمات کلی، امکان مشاهده لیست “پیامهای مسدود شده” وجود دارد. در این لیست شماره تلفنهایی که دریافت پیامک از آنها مسدود شده (همانند لیست رد مکالمه) نمایش داده میشوند. ضمنا اگر شما بصورت کلی نگهداری یک نسخه از پیامهای ارسالی و یا درخواست گزارش تحویل را فعال نکرده باشید، موقع ارسال یک پیامک، میتوانید فقط برای آن پیامک این انتخابها را فعال کنید. امکان ارسال پیام اضطراری (با 4 بار فشار قسمت پایینی کلید تنظیم صدا هنگامی که صفحه کلید قفل است) نیز کماکان وجود دارد. همچنین محدودیتی در ایجاد “پیامهای آماده” (که در قسمت “پوشه های شخصی” قرار دارد) وجود ندارد. ضمنا “مرتب کردن” پیامها بصورت تاریخ/نام/فرکانس امکانپذیر است.
16-  در متن پیامک، “افزودن صفحه” و ارسال پیام به صورت “برنامه ریزی شده”  ممکن است.
17- حافظه داخلی گوشی حدود 115 مگ میباشد که حدود 20 مگ آن برای استفاده به صورت مشترک آزاد است و خب طبیعی است که کارت حافظه هم (تا 16 گیگ) میخورد. این اطلاعات بهمراه اطلاعاتی دیگر در منوی “تنظیمات – درباره تلفن” موجود است.
18- در فایل منیجر، میتوانید ترکیبی از محتویات حافظه دستگاه و کارت حافظه را در “همه” ملاحظه کنید.
19- در منوی تنظیم تاریخ و ساعت، “مبدل تقویم” وجود دارد اما اشکالی که دارد اینست که زیر منوی جداگانه‌ای برای آن وجود دارد که باعث میشود تاریخ معادل “میلادی/هجری/شمسی” را همزمان نتوان مشاهده کرد.
20- منشی تلفنی دارد.
21- امکان انتخاب محل ذخیره پیامهای دریافتی در سیمکارت/دستگاه وجود دارد.
22- اشکال دیگر این گوشی اینست که “روز شروع” در تقویم آن شنبه نمیتواند باشد! (یکشنبه/دوشنبه میتواند تنظیم شود)
23- حافظه پیشفرض برای مرورگر اینترنت قابل انتخاب بین دستگاه/کارت حافظه میتواند باشد. مرورگر نصب شده روی گوشی samsung dolfin browser v2.0 است. البته توصیه میکنم مرورگر مجهز UC Browser را نیز نصب و از آن استفاده کنید. (هر کس خواست اشاره کند تا برایش با ایمیل بفرستم)
24- در “تنظیمات – امنیت” وقتی “قفل دستگاه” را فعال میکنید، نه تنها موقع روشن کردن گوشی، بلکه موقع خارج  کردن صفحه لمسی از حالت قفل نیز بایستی رمز گوشی را وارد کنید و از این لحاظ گوشی امن‌تر شده است. اما حواستان باشد که در صورتیکه کسی بخواهد به محتویات کارت حافظه شما دسترسی یابد، قفل کردن آن جلودارش نیست! زیرا اگر گوشی جلوی چشم شما نباشد، سارق اطلاعات میتواند براحتی یواشکی کارت حافظه شما را از گوشی خارج کند!!
25- در منوی “تنظیمات – حافظه – وضعیت حافظه” در قسمت “پیامها”، تعداد پیامهای متنی موجود در حافظه دستگاه (از 1300 پیام) و در قسمت “PIMs” تعداد اطلاعات موجود در دفتر تلفن (بدون محدودیت) – تقویم – کار – یادداشت را میتوانید ملاحظه کنید.
26- در منوی “تنظیمات – تنظیم مجدد” آیتمی تحت عنوان “تنظیم مجدد اصلی” اضافه شده که فکر کنم گوشی را reset کلی میکند. خودم اینکار را نکرده ام. اگر کسی اطلاع دقیقتری دارد به تکمیل مطلب کمک کند. ممنون
27- از اشکالات دیگر گوشی میتوان عدم تغییر رنگ روزهای تعطیل تقویم به قرمز را ذکر کرد! اما تغییرات جزئی دیگری در تقویم و رویدادها داده شده که خوب است.
28- میتوان رنگ زمینه یادداشتها را تغییر داد.
29- وقتی گوشی را به حالت افقی در دست میگیرید، ماشین حساب آن به “علمی” تغییر می یابد.
30- پخش کننده فیلم گوشی جالبتر از قبلیهاست.
31- امکانات اینترنتی گوشی: یاهو مسنجر – Gtalk – Facebook – Twitter – یوتیوب – Gmail – Hotmail – Exchange Activesync – Opera Mini با امکان تنظیم اکانتهای شما در سایتهای مذکور و MySpace
32- امکان تشخیص ادامه صحنه در زمان تهیه عکس پانوراما بطور اتوماتیک و امکان تشخیص لبخند در دوربین وجود دارد.
33- ویجت  قرآن (متن عربی) با امکان “افزودن نشانه” روی گوشی نصب است.
34- ویجت google maps با امکان نمایش  My Location  روی گوشی نصب است.
35- زمان استندبای باطری تا 550 ساعت و زمان مکالمه تا 10 ساعت و نهایتا SAR مطابق استاندارد اروپا برابر 0.74 W/kg (برای سر)

در مجموع خرید این گوشی را به علاقمندان توصیه میکنم. سالم باشید

پي نوشت:

36- كليك كردن و نگهداشتن هر آيكوني باعث نمايش منوي محلي خواهد شد كه آيتمهاي موجود در آن بستگي به مورد دارد.
37- در صورتيكه تاريخ تولد مخاطبين در دفتر تلفن ثبت شده باشد، در ويجت تولد، تاريخ تولدهاي موجود در 4 هفته آينده نمايش داده ميشود.
38- تعداد صفحات “صفحه اصلي” قابل افزايش و كاهش است.
39- از جمله ويجتهاي جالب ديگر گوشي بايد از ابزار accuweather براي مشاهده گزارش آب و هوا نام برد.

40- آقاي عابديان (نويسنده اين كامنت) با ايميل نوشته

سلام من كارم تو مدينه س اينجا از اين چيزا سر در نميارن
منوش فارسيه تازه تاريخ شمسي هم داره فقط نه ميشه  اس ام اس فارسي نوشت و نه ميشه تو مخاطبين اسم فارسي نوشت ولي تمام مخاطبين قبلي رو كه تو سيم كارت بوده  فارسي نشون ميده

در پاسخ نوشتم:

سلام
شما به ترتيب كليدهاي زير را بزنيد:

كليد وسط (منو)
تنظيمات
اصلي
زبان صفحه كليد

بعد در ليستي كه باز ميشه، مربع كنار “فارسي” را تيك بزنيد. بعد “تنظيم” را كليك كنيد.

كار تمام است! موفق باشيد

63 Replies to “موبایل سامسونگ سی6712 – Samsung C6712 Star II DUOS”

 1. nishi

  سلام من گوشی جی تی ۶۷۱۲ سامسونگ سی دارم الان رمز تلفنشو فراموش کردم اکانتو جیمیلم ذخیره ندارم توش باید چیکار کنم میگن باید بولدر بش برای تنظیمات دوباره ولی نمیدونم چه دکمه هایه همه دکمه هارو امتحان کردم ولی نمیشه

 2. reza

  سلام گوشی خوبیه
  ففط سوالم اینه که ایا میشه روش واتساپ نصب کرد ؟
  اخه دلم نمیاد این گوشی روبزارم کنار
  و واتساپ هم واسم ضرروریه
  لطفا راهنمایم کنید
  تشکر

 3. پگاه

  سلام
  روگوشی من هیچکدوم از برنامه های چتی باز نمیشه حتی یاهومسنجرم باز نمیشه لطفا بهم کمک کنید برنامه هایی که از طریق این گوشی باز میشه رو به ایمیلم بفرستین
  خواهش می کنم ج بدین.ممنون

 4. محمد صادق

  سلام چه برنامه های چتی رو میشه روی گوشی GTC6712 نصب کرد اگر هست لطفا ایمیلش کنید و رمز گوشیم هم فراموش کردم با چه برنامه ای میشه رمزو بازیابی کنم

 5. محمد

  سلام من رمز گوشی ام یادم رفته با چه برنامه ای می توانم رمز را باز یابی کنم و چطوری میشه صفحه نوشتنش رو عوض کرد با تشکر

 6. HASHI

  سلام گوشی من gt-c6712آیا برنامه واتس آپ بر روی گوشی نصب میشود اگر برنامه اش هست لطفا برام ایمیل کنید . با تشکر

 7. زهرا

  سلام من GT-C6712دارم هندسفریش کار نمی کنه بعد میشه طریقه استفاده از wi-fi رو هم بهم بگین. بعد این گوشی نرم افزار skypeرو هم می گیره ممنون میشم جواب بدین اگه امکانش هست جواب سوالم رو ایمیل کنین ممنون می شم

  • خسروبیگی

   @زهرا,
   سلام
   وای فای رو فعال میکنید
   خودش شبکه های در دسترس رو پیدا میکنه
   اونایی که پسورد دارند، برای اتصال به اونها پسوردشون رو باید بدونید و وارد کنید
   اگر پسورد رو درست وارد کنید به شبکه وصل میشه
   بعد میتونید از اینترنت استفاده کنید
   موفق باشید

 8. ایوب

  سلام داداش گل
  دمت گرم از توضیحاتت حال دادی
  فقط یه سوال:من c 6712 دارم ایکونای نوار ابزارم اومدن روو صفحه ی اصلیم
  چجوری برشون گردونم توو نوار ابزارم
  ممنون

 9. سهیلا

  salam man in gushi ro daram o kheili azash razi hastam vali faghat chon wechat o watsapp rosh nasb nemishe mikham avazesh konam.age rahi vase nasbeshon hast rahnamaee konid plz.

 10. رضا

  سلام
  من یه سوال دارم : چطوری میشه کیبورد گوشی های سامسونگ رو بر روی حالت افقی قفل کنیم در حالی که حالت چرخش غیر فعال باشد.
  درست مثل گوشی های نوکیا-واقعا احسنت به نوکیا

 11. ebi

  سلام وقتی بیشتر از 5یا 6 برنامه نصب میکنم حافظه گوشی پر میشه چیکار کنیم برنامه ها به مموری ذخیره بشن؟آیا اینکار میشه

 12. Smoke

  با سلام من این گوشی رو دارم بعضی موقع ها ازش راضیم و بعضی موقع ها باعث عذابم میشه به خاطر اجرا نشدن برخی برنامه ها و همچنین حافظه کم و امکان ذخیره نشدن فایل نصب شده بر روی حافظه مموری اما الان میخوام یه خبر خوشحال کننده بهتون بدم شاید بیشترتون ندونید اما بر روی این گوشی میشه سیستم عامل اندروید نصب کرد من دنبال لینک دانلودش هستم اما تاکنون پیداش نکردم هرکس پیدا کرد ما رو هم خوشحال کنه با تشکر

  • fariba

   سلام من این گوشی دارم بعضی از برنامه ها نصب نمیشه یا زمان اجرا مشکل داره .
   این صحبت شما واقعا صحت داره که میشود سیستم عامل اندروید نصب کرد؟
   چون من دنبالشم اگر امکانش هست لطفا راهنمایی کنید

  • fariba

   با سلام من گوشی لمسی سامسونگ مدل GT-C6712 دارم که هر چه وی چت جاوا دانلود میکنم تو گوشی نصب نمیشه و از پیام میده فایل پشتیبانی نمیشه لطفا در این مورد راهنماییم کنید اگه ممکنه از طریق ایمیل کمکم کنید فایل رو نصب کنم ممنون

   • خسروبیگی

    @fariba,
    سلام
    من خودم تجربه عملی چندانی ندارم
    الآن هم گوشیم ace 3 هستش
    اما یادمه قبلا یکی از دوستان نرم افزار روی گوشیهای این تیپی نصب میکرد
    البته 2 مدل فایل هست
    jar
    jad
    که یکی از اینها نصب میشد
    فکر کنم بهتره از خودش بپرسید
    نویسنده گزیر
    http://www.gozir.com
    یا از دیگر دوستان
    موفق باشید

 13. mehdi

  با سلام
  از دوستان خواهشی دارم…
  تو رو خدا بهم کمک کنید و راهنماییم کنید که چجور نرم افزارهایی و چجوری روی گوشی سامسونگ C6712 نصب میشه؟؟؟؟ خداوکیلی اگه کسی میدونه کمک کنه.
  من قبلاً نوکیا داشتم که به راحتی نرم افزارها روش نصب میشد اما این گوشی که چند روزی است خریدم و هیچی روش نصب نمیشه! چیکار کنم؟

 14. ashkan

  سلام من سی 6712 دارم ولی هندزفری روش کار نمیکنه یا اگه کار میکنه صداش اینقدر ضعیفه که اصلا نمیشه چیزی شنید یعنی در واقع استفاده نکنم بهتره .چی باید بکنم؟

 15. مهدی

  1_هندزفریم دکمه نداره خودش به صورت خودکار میگیره2_صدای صفحه کلیدو اونطوری که شما میگی امتحان کردم وقتی صداشو کم میکنم اگه کسی زنگ بزنه یا من زنگ بزنم دیگه صدای من نمیره و اون صدای منو نمیشنوه.3_راستی من هنوز مشکل کابل یو اس پیم که وصل میکنم به کامپیوتر و گوشیم خاموش میشه هنوز برطرف نشده.کابلم نوکیاس.ممکنه از این باشه؟چیکارش کنم حاجی؟

 16. مهدی

  سلام دوست عزیز.من از وقتی گوشی6712 رو خریدم به نظر میاد 3،4 تا ایراد داره.میتونی کمکم کنی برطرفشون کنم؟1_گاهی اوقات که بهش هندزفری وصل میکنم به طور خودکار یه شماره ای رو میگیره که بیشتر اوقات آخرین شماره میس کال دریافتیه2_وقتی با دوربینش فیلمبرداری میکنم فیلمشو 90 درجه با با چرخش سمت راست نشون میده3_صدای صفحه کلیدش تنها در صورتی قطع میشه که رو حالت سکوت یا جلسه باشه.تو حالت عادی صدای صفحه کلیدشو نمیدونم چطوری قطع کنم؟منم برا اینکه صدای صفحه کلیدش نیاد همیشه مجبورم بذارم رو حالت سکوت یا جلسه.ببخش همیشه مزاحمت میشم.بازم ممنون

  • خسروبیگی

   @مهدی,
   سلام
   1- اگر هندزفري سامسونگ باشه بهتره
   البته اگر روي كليد هندزفري فشار بدي اغلب آخرين شماره گرفته شده را برات ميگيره
   2- طبيعيه. اشكال محسوب نميشه
   3- صداي صفحه كليد با كليد ولوم (سمت چپ گوشي) در حالتي كه گوشي روي صفحه اصلي هست قابل تنظيمه
   موفق باشيد

 17. masi

  سلام ممنون از راهنمایی هاتون
  من گوشیم رو ریست اصلی زدم حالا ازم کد میخواد یه کدی به اسم « پاک »
  ممنون میشم اگه برام اون کد رو بفرستید

 18. مهدی

  سلام مجدد دوست عزیز.ممنونم از اینکه جواب دادی.میخواستم بپرسم اگه فرمتش کنم واقعا درست میشه؟یه سوال دیگه هم داشتم.اینکه با بلوتوث ممکنه یه گوشی ویروسی بشه یا اینکه بلوتوث هیچ تاثیری نداره؟ایمیلمو زدم.یک دنیا ممنونم دوست عزیز

 19. مهدی

  سلام دوست عزیز.خوبی؟ممنون از راهنمایی هات.من این گوشی رو دارم.یکی دو ماه ‍پیش با کابل یو اس بی باهاش به کامپیوتر وصل میشدم دانلود میکردم هیچ مشکلی هم نداشت اما این اواخر تا وصل میشم کامپیوتر ری استارت میشه کامپیوترهای مختلفی هم امتحان کردم از کامپیوتر نیست.نمیدونم مشکلش از کجاست.کمکم کنی یه دنیا ممنونت میشم.ایمیلمم زدم

 20. mehran

  با درود.یوسی رافرستاده بودیدنصبکردم که عالی کار میکنه.این موبایل که با وای فای به مودم وایرلس وصل میشودووارداینترنت میشویم از سیم کارت که استفاده نمیکنه ؟یعنی هزینه موبایل بالا نمیره؟

 21. mehran

  با درود.روش نصب اپرامینی که آیکونش روی صفحه است چگونه است؟uc browserراهم دانلود کردم ولی روش نصبش را نمیدانم.ویجت گوگل مپ هم ندارم.ضمنا خواهش میکنم در صورت امکان وداشتن حوصله علاوه بر پاسخ سوالات لطف فرموده uc browserخودتان را برایم بفرستید.باسپاس

  • خسروبیگی

   سلام
   اپرا مینی را من هم نتونستم نصب کنم!
   یو سی را برات میفرستم کافیه کپیش کنی روی گوشی و روی اون کلیک کنی تا نصب بشه
   مشکلی بود تماس بگیر
   موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *