خرید خانه

هشدار!

چند روز پیش حدیثی از امام رضا علیه السلام در وبلاگ ده نمکی دیدم: چون مردی را دیدید که هیئت و رفتار نیکو دارد و آرام آرام سخن می گوید و در حرکات خود فروتنی نشان می دهد مواظب باشید فریب نخورید!
چه بسیار کسانی هستند که …دین را همچون دامی برای دست یافتن به دنیا قرار می دهند و پیوسته مردم را با ظاهر خود فریب می دهند…

دقیقا همین کلاه اخیرا در جریان خرید خانه سر ما رفت. آقایی غلطی آمد و در اولین روز ملاقاتمان گفت که چند روز دیگر ایام فاطمیه است و ما مراسم داریم، شما هم تشریف بیاورید. او که در حراست یکی از سازمانها در اراک کار میکند؛ کاری کرد که اگر به شما بگویم از فاطمه و حراست و … بیزار و فراری میشوید. مگر اینکه این جمله شهید بهشتی جلوی فرار شما را بگیرد که: برادر و خواهر، اشتباه مرا به حساب مکتبم مگذار!

همین!

10 Replies to “خرید خانه”

  • خسروبیگی

   یعنی مکتب گفته تو برو ایام فاطمیه مراسم برگزار کن و بعد هم سر مردم کلاه بذار اشکال ندارد؟! و بعد هم هزار کثافتکاری دیگر بکن خیالی نیست؟!

   متعجب شدم از شما!
   حتما مزاح میفرمائید؟!

   • عمو اروند

    تجربه‌ی چند و چندین ساله‌ام بمن نشان داده است که اکثریت قریب باتفاق برگزارکننده‌گان این گونه مراسم، برعکس شرکت کننده‌گان، مردمانی کلاه‌بردار بوده‌اند. غالب روضه‌خوان‌هایش نیز همینانند که مردم را می‌کشند و بی‌شرمانه عزاداران را مجازات می‌کنند.

  • خسروبیگی

   سلام
   اخیرا خانه ای معامله کرده ام. طرف که ظاهری بس فریبنده داشت و دارد، سرم کلاه گذاشت!
   مواظب باشیم اولا سر کسی کلاه نذاریم مخصوصا اگر ظاهرمان بقول امام رضا فریبنده است و ثانیا کلاه سرمان نرود مخصوصا از طرف کسانی که ظاهرشان فریبنده است!
   امیدوارم رفع نقص و ابهام شده باشد.
   ممنون از توجه و تذکرتان
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *