آشنایی با آیین نامه اجرایی ماده ۱۸۷

به موجب آیین نامه ماده ۱۸۷ برای تنظیم و تصویب سیاستهای اجرایی و خط مشی ماده مذکور هیئتی مرکب از معاون اول رییس قوه قضاییه – رییس مرکز اجرایی – معاون آموزش قوه قضاییه – دبیر هیئت مرکزی گزینش قوه قضاییه – یک نفر از قضات عالیرتبه با تعیین رییس قوه قضاییه – دادستان انتظامی قضات و مدیر کل امور عمومی و مالی حوزه ریاست قوه قضاییه تشکیل میشود که آشنایی با وظایف این هیئت در قسمتی که مربوط به کارشناسان است ضروری به نظر میرسد:
۱-    به موجب بند  ه  ماده ۲ برای گزارشات تخلفات کارشناسان و تعیین تکلیف در خصوص تنبیهات انتظامی این هیئت اقدام می‌نماید.
۲-    طبق بند د ماده ۳ آیین نامه مرکز اجرایی عهده‌دار شناسایی افراد کم بضاعت و نیازمندان و ارجاع امر به کارشناسان با نظارت هیئت موضوع ماده ۲ است.
۳-    به استناد ماده ۱۶ آیین نامه اعتبار پروانه کارشناسان رسمی پس از صدور به مدت ۲ سال خواهد بود که با انقضای آن برای مدتهای مشابه قابل تمدید می باشد.
۴-    با توجه به تبصره ماده ۲۵ از آیین نامه پذیرفته شدگان امر کارشناسی باید قبل از اخذ پروانه تعهد معاضدت به طرفین پرونده که استطاعت مالی نداشته باشند معمول دارند.۲ جواب برای “آشنایی با آیین نامه اجرایی ماده ۱۸۷”

 1. با سلام
  از اطلاعات مفید در سایت شما ممنونم این نشر علم مثابه زکات علم شماست برای شما دوست عزیز آرزوی توفیق دارم.
  اجازه دهید برای کسب اطلاعات بیشتر مزاحم اوقات حضرتعالی گردم
  محمد رضا نوری تیرتاشی کارشناسی مهندسی صنایع-تولید صنعتی
  دانشجوی ارشد MBA دیریت اجرایی
  شاغل در سازمان صنایع و معادن استان گلستان(گرگان)با سابقه ۱۰سال
  ملتمس دعا ارادتمند نوری

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ آگوست 13th, 2009 21:19:

  سلام
  خواهش میکنم. لطف دارید
  موفق باشید

  [پاسخ]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون