تغییر قالب (و فارسی کردن کنترل پنل)

1- بعد از اینکه سایت شخصی را راه‌اندازی کردم، بدنبال قالب برایش بودم. نهایتا این قالب را انتخاب کردم. البته چون قالب فارسی شده است، مجبور شدم زبان کنترل پنلم را فارسی کنم. در صورتیکه شما بخواهید زبان وردپرستان را فارسی کنید، باید اولا patch وردپرس فارسی را نصب کنید و ثانیا در فایل wp-config جلوی WPLANG  و در بین کوتیشنها، عبارت fa_IR را (ضمن رعایت شکل کوچک و بزرگ حروف) قرار دهید.
2- وقتی با دستور فوق زبان را فارسی میکنید، وردپرس از فایلهای زبان فارسی و از فایل rtl.css  استفاده میکند و ضمنا نمایش قالب وبلاگ نیز تحت تاثیر قرار میگیرد. البته در مورد قالبهایی که در آنها این فایل وجود ندارد (مثل persian-kubrick) انتخاب زبان فارسی برای کنترل پنل روی نحوه نمایش قالب هیچ تاثیری ندارد.
3- همچنین به دلیل تعداد زیاد پیوندها در وبلاگ “با اینترنت” و طولانی شدن سایدبار، تصمیم گرفتم از یک قالب 3 ستونه برای آن استفاده کنم و در آن پیوندها را در یک طرف و بقیه چیزهایی که در سایدبار دارم را در طرف دیگر قرار دهم. لذا این قالب فارسی شده را انتخاب کردم.
4- مشکل اول این بود که رنگش قرمز و کمی تند بود. بنابراین به منبع اصلی قالب مراجعه کردم و رنگهای دیگر را هم دیدم و رنگ کلاسیک را انتخاب کردم. سپس تصاویر و فایل شیوه‌نامه قالب کلاسیک را جایگزین قالب قرمز فارسی کردم.
5- با ویرایش بخشهایی از قالب بدست آمده (ازجمله اضافه کردن کدهای مربوط به شمارنده CGI و آمارگیر گوگل) به قالب فعلی رسیدم. البته هنوز کمی خرده کاری دارم. بنابراین لطفا دوستان اگر اشکالی دیدند، گزارش کنند. ممنون
راستی اخیرا وبلاگ کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی اراک را نیز راه‌اندازی کردم. حتما ببینید!

پی نوشت: ویرایش قالب تموم شد!

10 Replies to “تغییر قالب (و فارسی کردن کنترل پنل)”

  • خسروبیگی

   سلام فواد عزیز
   خیلی ممنون که توجه و اظهار نظر کردید
   راستی 2 سوال از شما که زحمت فارسی سازی رو کشیدید:
   1- میخواهم بالای باکس نوشتن کامنت پای پستها، متن “نظر بدهید” را تغییر دهم و یک متن طولانی تر جایگزینش کنم. کجا رو باید تغییر بدم؟
   2- اگر میشد اون باکس جستجو رو از اون بالا بردارم و مثلا از ویجت در سایدبار استفاده کنم هم بد نبود. شدنی هست؟؟
   راستی حتما متوجه شدید که عکس هدر را هم برعکس کردم. اینجوری در محلی که عنوان وبلاگ نوشته میشه زمینه روشنتر هست و بنابراین بهتر خونده میشه. به نظر شما این ایده خوبیست؟
   پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزاری میکنم
   خوش سلیقه هستید و قالب خوبی را ترجمه کرده اید
   دستتون درد نکنه
   شاد و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *