کمی وردپرس 11 – پیوندها

در ادامه‌ی مطلب از پست قبلی، در این پست به توضیح در مورد بخش پیوندها از منوی وردپرس می‌پردازم. ابتدا به تصویر زیر نگاهی بیندازید:

wplinks

در تصویر فوق، بخشی که با خطوط قرمز جدا شده، از کنترل پنل وردپرس‌دات‌ارگ آورده شده است. و اما توضیحات بخشهای برچسب‌خورده‌ی تصویر فوق:
1- با کلیک روی پیوندها، زیرمنوی آن باز میشود.
2- این قسمت برای ویرایش پیوندهای موجود استفاده میشود.
3- از کلیک روی این قسمت برای اضافه کردن یک لینک (پیوند) جدید به پیوندهای وبلاگ استفاده میشود. وقتی میخواهید لینکی اضافه کنید، اگر دسته‌بندی آنرا تعیین نکنید، آن لینک در دسته‌ی لینکهای پیش فرض قرار خواهد گرفت!
4- پیوندها را میتوانید دسته‌بندی کنید (مثلا دوستان – تبادل لینک – اراکیها و …). از این قسمت برای مدیریت دسته‌های پیوندها میتوان بهره برد.
A- این قسمت در دات‌ارگ با نصب یک پلاگین برای مرتب‌سازی پیوندها اضافه شده است. بعدا در این مورد توضیح خواهم داد (در پست بعدی انشاءالله).
5- در موقع ویرایش پیوندها، اگر موس را روی یک سطر ببرید، انتخابهای (ویرایش – پاک کن) نمایان میشوند. “ویرایش” برای تغییر نام یا آدرس لینک و “پاک کن” برای حذف لینک.
6- این سطر برای اعمال دستورات روی گروهی از لینکها (که قبلا با تیک زدن مربع کنارشان، انتخاب شده‌اند) استفاده میشود. همچنین برای تعیین اینکه چه گروهی از لینکها و به چه ترتیبی نمایش داده شوند.
7- از این قسمت برای جستجو در لینکها استفاده کنید!

3 Replies to “کمی وردپرس 11 – پیوندها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *