در مورد آخر دنیا چه میدانید؟

خب همونطور که احتمالا میدونید (و قبلا کاپیتان معرب گفته)، دانشمندان عمر خورشید رو 10 میلیارد سال تخمین زده‌اند که تقریبا نصفش گذشته (یعنی 5 میلیارد سالش!). حالا سوال اینه که آخرش چی میشه؟؟؟
با توجه به اینکه خورشید منبع حیات هست، خاموش شدن اون باعث نابودی حیات در روی زمین خواهد شد. البته حیات در روی زمین قبل از خاموشی کامل خورشید نابود خواهد شد و اونهم به این علت هست که اگر میزان انرژی دریافتی زمین از خورشید 10 یا 20 درصد کاهش پیدا کنه، زندگی جانداران خراب میشه! خورشید هم که یی‌هو (!) خاموش نمیشه؟!
اما در خصوص آخر دنیا و برپایی روز قیامت ما در قرآن آیاتی داریم. اینکه زمانش کی هست، شاید حدود 5 میلیارد سال دیگه باشه و شاید هم زودتر؟؟؟ اجازه بدید به چند آیه از قرآن نگاه کنیم:
1- خداوند متعال در سوره قیامت آیه 7 به بعد میفرماید: روزیکه چشمهای خلایق از وحشت و هول خیره بماند و ماه تاریک شود و میان خورشید و ماه جمع گردد و در آنروز انسان گوید کجا مفر و پناهی خواهد بود؟ هرگز مفری نیست. آنروز جز درگاه خدا آرامگاهی نیست.
2- سوره تکویر آیه 1 به بعد: هنگامیکه آفتاب تابان تاریک شود و ستارگان آسمان تیره شوند و کوهها به حرکت درآیند و شتران عشار بکلی رها کنند و به دور افکنند و هنگامیکه وحوش به عرصه قیامت محشور شوند و هنگامیکه دریاها شعله‌ور گردند و هنگامی که نفوس خلق همه با همجنس خود درپیوندند.
3- سوره زلزال آیه 1 الی آخر: هنگامیکه زمین به سخت ترین زلزله خود به لرزه درآید و بارهای سنگین اسرار درون خویش همه را از دل خاک بیرون افکند. در آنروز محشر آدمی گوید زمین را چه پیش آمد؟ آنهنگام زمین مردم را به حوادث خویش آگاه میسازد که خدا به او چنین الهام کند. در آنروز مردم از قبرها پراکنده بیرون آیند تا پاداش اعمال خود را ببینند و هرکس به قدر ذره‌ای کار نیک کرده، پاداش آنرا خواهد دید و هرکس به قدر ذره‌ای کار زشت مرتکب شده، آنهم به کیفرش خواهد رسید!
خب، از آیات فوق چنین برداشت میشه که در آخر دنیا نظم عمومی زمین و خورشید و ماه و ستارگان به هم میخوره. شرایط بدی برای ادامه زندگی انسان پیش میاد طوری که به دنبال راه فراری میگرده که نیست! از “میان خورشید و ماه جمع گردد” و “ستارگان آسمان تیره شوند” اینجور برداشت میشه که همه ستارگان خاموش خواهند شد و خورشید و ماه به هم ملحق شده و جرم جدیدی بوجود خواهد آمد. نمیدونم، شاید همه اجرام آسمانی مجددا به هم بپیوندند و درواقع عکس اتفاق “انفجار بزرگ” رخ بده؟! ظاهرا اینطور که من شنیدم، در احادیث هست که در آخر دنیا، اسرافیل یک بار در صور می‌دمد که کل موجودات زنده بمیرند (حتی خودش هم می‌میرد – ظاهرا جان همه، از جمله اجنه و فرشتگان را نیز عزرائیل میگیرد و سپس خدا خود جان عزرائیل را میگیرد – خدا ، مثل ابتدای خلقت، تنهای تنها خواهد شد و اوست که ازلی و ابدیست!). سپس محل برپایی قیامت تشکیل خواهد شد (صحرای محشر و بهشت و جهنم) و بعد با دمیدن مجدد در صور (ابتدا اسرافیل زنده میشود و بعد در صور می‌دمد)، همه مردگان زنده خواهند شد.
حال سوال من اینست که آیا این اتفاقات 5 میلیارد سال دیگر می‌افتد؟؟؟ (و صد البته که خدا میداند!) وقوع این اتفاقات چقدر طول خواهد کشید؟؟؟ محل صحرای محشر و بهشت و جهنم کجا خواهد بود؟؟؟
لطفا کسانی که اطلاعات بیشتری دارند در تکمیل مطلب کمک کنند. خدا به همه‌ی شما پاداش خیر دهد انشاءا… ممنون

پي نوشت: صحبتهاي بهرام مبشر، كيهان شناس بزرگ ايراني را در اينجا خواندم. عظمت جهان تا حدي در آنجا تشريح شده و اينكه آخرش چه خواهد شد؟

15 Replies to “در مورد آخر دنیا چه میدانید؟”

 1. طاها

  سلام اسم من طاهاست و دوازده نه ۳روز پیش سیزده سالم شد. من فقط یه چیز میگم و بس خدایا التماست میکنم که موقع قیامت مرده باشم چون با تفصیر های شما همین الان دستام میلرزه من خیلی به موضوع مهدویت و معاد علاقه دارم یه چند تا چیز می دونم که شما ننوشتید اول این که فکر کنم یه چند سالی به قیامت مونده باشه چون هنوز اقا امام مهدی ظهور نکردهزمانی که ایشون ظهور کنه تازه جنگ بزرگی شکل میگیره اما ایشون کی ظهور میکنن من از جناب اقای رایفی پور و اقای پناهیان شنیده ام از علایم ظهور مرگ مردی به نام عبدالله است حتما می دونید کی بود اسم رادرشم اسم حیوانه بعد از مرگ او کشورش دچار هرج و مرج میشه و انشالله نابود میشه از نشانه های دیگر خروج یمانی از کشور یمن است که ادم خوبیست و به وجود امدن حکومتی که از ابو سفیانی حمایت می کنند همون داعش از علایم دیگر در ماه مبارک رمضان هست که شب بیست و یکم یا بیست سوم ندایی از اسمان می اید که همهی انسانها ان را به زبان خود می شنوند من از حاج اقا طهرانی شنیدم که اقا همیشه امادهی امدن است من از دوست ایت الله بحجت شنیدم که زمان بازی فوتبال بین ایران و استرالیا مردم انقدر دعا کردند که اگر برای ظهور دعا می کردند اقا می امد الان ساعت ۴ صبح است من خوابم می اید من کلی علایم دیگر را میدان ولی حالا نمی توانم بنویسم بعدا دوباره م گویم من حرفی دارم که حتما حرف اوست اگر دسته جمعی دعا و ان قدر خندق گناه دورمان نکشیم او می اید شک نکید او منتظ تر از ماست هرچند من بچه ۱۳ ساله الوده گناهم ولی اگر سعی کنیم می توانیم راستی حرفی دارم که شاید اگر فردا بگم دیر شه ما بهتره دعای ظهور اام زمان اسمش یادم نیست همونی که میگه الساعته العجله اون رو به جایدعای فرج بخوانیم صاحب این سایت خدا اجرت بده یا علی

 2. علیرضا

  آیا ۲۰۱۲ پایان کار دنیا خواهد بود؟
  سایر مطالب – بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید. آیا واقعا 3 سال تا آخرالزمان باقی مانده است؟

  علی‌رضا نورایی: آخر دنیا نزدیک است! بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید! از همین الان هم ماشین بازاریابی فیلم در آستانه اکران «2012» بر تبلیغات پیرامون پدیده‌های مرتبط با نابودی جهان این تاریخ افزوده و فضا را برای فروشی بی‌نظیر آماده می‌کند.

  اما واقعیت ماجرا چیست؟ آیا واقعا دنیای ما سه سال دیگر به پایان می‌رسد؟ در ادامه، پنج پدیده که طبق پیش‌گویی مایایی زمین را نابود می‌کند، بررسی شده است. شاید شما هم پس از به پایان بردن این مطلب، نظر دیگری درمورد این پیش‌گویی پیدا کنید.

  پدیده‌ای فضایی، قطب‌ها را می‌چرخاند

  در برخی پیش‌گویی‌ها پیرامون محشر 2012 گفته شده که زمین به واسطه برخورد یک شهاب‌سنگ دچار جابجایی قطب‌ها می‌شود، یا زمین در اثر پدیده‌ای نادر 27هزار سال‌نوری را یک‌شبه طی می‌کند و در مرکز کهکشان راه شیری قرار می‌گیرد؛ و یا داخل زمین به دلیل تشعشعات شدید خورشیدی ناپایدار می‌شود و به مکانی ناامن برای ساکنانش تبدیل می‌شود!

  جابجایی قطب‌ها این‌گونه رخ می‌دهد که پوسته و گوشته زمین ناگهان جابجا می‌شوند و با گردش به دور هسته بیرونی زمین، شهرهای ویران را به قعر خود فرو می‌برند.

  آدام مالوف، یکی از زمین‌شناسان دانشگاه پرینستون روی پیش‌گویی جابجایی قطب‌ها مطالعه کرده و این ایده آرماگدون 2012 را به چالش کشیده است. به گفته وی، شواهد مربوط به مغناطیس سنگ‌ها دال بر این است که قاره‌های زمین در گذشته چنین نوآرایی شدیدی را تجربه کرده‌اند ولی این فرآیندی میلیون‌ها سال به طول انجامیده و آن‌قدر آهسته اتفاق افتاده که انسان نمی‌تواند چنین چیزی را درک کند.

  سیاره‌ای ناشناخته در راه برخورد با زمین

  چند سال پیش، تلسکوپ فضایی هابل تصویری بی‌نظیر از ستاره متغیر 838 صورت‌فلکی تکشاخ را در فاصله بیست‌هزار سال‌نوری تهیه کرد که ستاره‌ای از نوع غول‌سرخ را همراه با غبار اطرافش نشان می‌داد؛ اما برخی پیدا شدند و گفتند این تصویر حاوی شواهدی از یک دنیای موهومی با نام سیاره ایکس ونیبیرو است و در مسیری واقع شده که تا سال 2012 به زمین اصابت خواهد کرد.

  این در حالی است که به گفته دیوید موریسون، یکی از اخترشناسان ناسا، «هیچ چیزی در آنجا وجود ندارد و این نزدیک‌ترین چیز به حقیقت است! اگر آنجا یک سیاره یا یک کوتوله قهوه‌ای و یا هرچیز دیگری وجود داشته باشد که 3 سال تا ورود به منظومه شمسی فاصله داشته باشد، منجمان قطعا از یک دهه قبل‌تر آن‌را شناخته و در حال مطالعه‌اش بودند! از آن بدتر این‌که اگر چنین چیزی واقعا وجود داشته باشد، حتی امروز با چشم غیرمسلح باید دیده شود».

  منشا این ایده در واقع پیش از آغاز شایعات پیرامون 2012 بود. زنی که ادعا می‌کرد از بیگانگان پیغام می‌گیرد، محشر نیبیرو را شایع کرد، تازه او اعلام کرده بود دنیا در سال 2003 به پایان می‌رسد و نه 2012.

  مقارنه خورشید و کهکشان به محشر می‌انجامد
  [نوار کهکشان همراه با سیاره مشتری برفراز مجسمه های باستانی]
  برخی رصدگران آسمان باور دارند که سال 2012، مقارنه آسمانی بی‌نظیری روی خواهد داد که برای اولین بار در 26هزار سال گذشته اتفاق می‌افتد. بر پایه این سناریو، مسیر خورشید در آسمان از نقطه‌ای می‌گذرد که قلب کهکشان راه‌شیری در آنجا قرار گرفته است.

  برخی نگران آنند که نیروی گرانش خورشید و نیروهای ناشناخته و بسیار قدرتمند کهکشانی یکدیگر را تقویت کنند و و مثلا با پدید آوردن یک جابجایی قطبی یا کشاندن زمین به داخل ابرسیاه‌چاله فوق‌العاده عظیمی که در قلب کهکشانمان لانه گزیده، آخرین روز زمین را رقم بزند.

  این درحالی است که هیچ مقارنه یا نظم کهکشانی جدیدی در سال 2012 وجود ندارد. هرسال به‌هنگام انقلاب زمستانی خورشید در نقطه‌ای از آسمان واقع می‌شود که بسیار نزدیک به مرکز کهکشان راه شیری است. شاید نویسندگان زیج‌ها و تقویم‌های نجومی از چنین مقارنه‌هایی هیجان‌زده شوند، ولی واقعیت آن است که چنین پدیده‌هایی فقط ظاهری است و برای اهل دانش معنی خاصی ندارد. مثال مشهور دیگر، قمر در عقرب است که ماهی یک‌بار اتفاق می‌افتد و هیچ تاثیر و تغییری در کشش گرانشی، تشعشعات خورشیدی، مدار سیارات یا هر چیز دیگری که حیات روی زمین را تحت شعاع قرار دهد، ندارد.

  مایا آخر دنیا را در سال 2012 پیش‌گویی کرد
  از آپولیناریو شیلی پیکستون نپرسید که آیا پایان دنیا در 2012 است یا نه. ریش‌سفید سرخ‌پوست مایا که در اکتبر 2009 / مهر 1388 در گواتمالا روی صفحه تلویزیون ظاهر شد، اعلام کرد که از این دامن زدن به این موضوع خسته شده است.

  به گفته برخی باستان‌شناسان، تقویم مایا آن‌طور که برخی دیگر اظهار می‌کنند در سال 2012 به پایان نمی‌رسد و قدیمی‌ها هم هرگز این سال را به عنوان پایان دنیا نمی‌شناختند. اما روز 21 دسامبر 2012، روز مهمی برای تمدن مایا است.

  آنتونی اونی، باستان-اخترشناس در دانشگاه کلگیت در ایالت نیویورک می‌گوید: «این زمانی است که بزرگ‌ترین دوره در تقویم مایا (یک میلیون و 872هزار روز یا 5125.37 سال) به پایان می‌رسد و دوره جدید آغاز می‌شود. در دوران اوج شکوه امپراتوری مایا، آنها تقویم بدون تکرار «شمارش بلند» را اختراع کردند؛ تقویمی با دوره‌ای بسیار طولانی که از بنیان‌های فرهنگی نشات می‌گیرد و به مسئله خلقت باز‌می‌گردد. دوره کنونی تقویم شمارش بلند در آن‌چه مایا به عنوان آغاز آخرین دوره آفرینش (11 آگوست 3114 پیش از میلاد) می‌داند، در انقلاب زمستانی 2012،به پایان می‌رسد. مایا این تاریخ را که هزاران سال پیش از تمدنش است را به عنوان «روز صفر» یا 13.0.0.0.0. نوشته است و در دسامبر 2012 تقویم گردشی مجددا به روز صفر می‌رسد و بازه طولانی دیگری آغاز می‌شود. این ایده حاکی از آن است که زمان و تمام جهان تجدید می‌شود، چه بسا بعد از سپری شدن دوره‌ای پراسترس. این درست مشابه شرایطی است که ما همیشه در روز اول سال، سال را نو می‌کنیم یا حتی در صبح بعد از تعطیلات آخر هفته».

  طوفان‌های خورشیدی زمین را ناآرام می‌کنند
  [شراره های خورشیدی]
  برخی دیگر شایع کرده‌اند که در 2012، خورشید فوران‌های مهلکی از شراره‌هایش تولید می‌کند که حرارتش، زمین را بر سر زمینیان ویران می‌کند.

  فعالیت‌های خورشیدی در بازه‌هایی تقریبا 11 ساله تغییر می‌کند. البته طوفان‌های بزرگ خورشیدی می‌تواند با اختلال در عملکرد ماهواره‌ها و سیستم‌های مخابراتی و انتقال برق، بخصوص در عرض‌های جغرافیایی نزدیک به قطب، به جوامع و دیگر سیستم‌های زمینی آسیب برساند، ولی هیچ نشانه‌ای حداقل در کوتاه مدت، دال بر این وجود ندارد که خورشید طوفان‌هایی به پا کند که از شدتش سیاره‌مان بریان شود. از سوی دیگر، اخترشناسان براساس دوره‌های یازده‌ساله فعالیت خورشید پیش‌بینی می‌کنند که اوج فعالیت خورشید یکی دو سال دیرتر از 2012 اتفاق بیفتد.

  پس 2012 چه اتفاقی می‌افتد؟

  بسیاری از پژوهشگران که شواهد پراکنده مقبره مایا را واکاوی می‌کنند، عقیده دارند که امپراتور به روشنی پیش‌گویی کرده که هر چیز ویژه‌ای در 2012 اتفاق خواهد افتاد.

  مایا، نگاره‌ای بر جای گذاشته که حتی اگر زمانی برایش مشخص نکرده باشد، به سناریوی پایان جهان در صفحه پایانی متن تقریبا 1100 صفحه‌ای که به عنوان «دست‌نوشته‌های درسدن» شناخته می‌شود، پرداخته است. مطابق توصیف این نگاره، جهان توسط یک سیل نابود می‌شود. این سناریویی است که بسیاری از فرهنگ‌ها به آن پرداخته‌اند و احتمالا توسط مردمان باستان هم تجربه شده است.

  به باور آنتونی اونی، منظور سناریوی دست‌نوشته‌ها فقط خوانده شدن به صورت لفظی نبوده؛ بلکه به عنوان درسی در رابطه با رفتار انسان بوده است. او تقویم بدون تکرار مایا را به تجدید دوره سال نوی خودمان تشبیه می‌کند؛ دوره‌ای از فعالیت‌های پرآشوب و پراسترس به پایان ‌می‌رسد و دوره جدید مثل تولدی دوباره آغاز می‌شود که در آن بسیاری افراد تصمیم به بهبود زندگی خود می‌گیرند.

 3. هادي

  با سلام به همه دوستان

  من فقط يه جمله ميگم و بس:

  خدايا تو رو به لبان تشنه عزيز زهرا
  اجرنا من النار يا مجير

  والسلام

 4. عسگر

  سلام ببین عزیز تا اون زمون کی مرده کی زنده . دوم اطلاعاتت در مورد عمر خورشید غلط اندر غلطه چون اون رقمی که گفتی شاید به زمین دلالت کنه ولی به خورشید اصلا دلالت نمیکنه. و اینکه حرفای عربای1400 ساله رو بندازین دور . وخدا هم تو اون خونه که همه دورش میچرخن نیست . مطمعن باش انسانهایی دیگیری در فضا موجودن . و همیشه انسان با جنگ پیشرفت کرده و اخرشم تمدن رو جنگ نابود میکنه چون انسانهای ماقبل ما هم خودشون خودشون رو از بین بردن ولی ولی منقرض منقرض نشدند . باقی هستن

  • رام

   علم ناقص است به دلیل این که روز به روز کاملتر میشود.ولی برای بینشهای اشخاصی چون شما علمی صحبت کردن بهتر است.روی کره زمین 12 نقطه گردابی انرزی داریم که جهت حرکت گرداب در انها ساعتگرد است ولی تنها نقطه گردابی در جهان که حرکت گرداب انرزی ان پاد ساعتگرد است کعبه است و شما با هم جهت طواف کردن کعبه در اصل به شبکه قدرت انرزی متصل میشوید و از انرزیهای منی تخلیه و چون پاد ساعتگرد چرخیده اید در اصل خود را از دو بعد زمان و مکان راکه جسم روحانی ما را محدود کرده است رهانیده اید کعبه ان سنگ نشان است که ره گم نکنیم

 5. یگانه

  سلام من به ایات قران وحرف هایی که شما نوشتید شکی ندارم ولی من از خیلی ها شنیده ام که اخر دنیا سال 2012 است یعنی یکسال دیگه می خواستم بدونم شما در این مورد چیزی شنیده اید یا نه ؟ممنون می شم اگه توی نظرات وبلاگم به من جواب بدبد

  • رام

   سلام.عدد مقدس برادران ایلو میاتی که مشتقی از مکاتب منحرف و نوظهور فراماسونی است عدد 11است.11 عدد مقدسی برای شیطان پرستان است. پرستش خورشید یکی از حربه های شیطانی ست برای انحراف از پرستش خداوند وخورشید هر 11 سال به حداکثری خودش میرسد.سال 2001 سناریوی امریکایی بود که موجب به تسلط بر خاورمیانه شدرا بیاد بیاورید با تکیه بر تحقیقات گسترده. 11 سپتامبر در اصل مناسکی شیطانی بود .خواهشمندم به این حاصل جمع قدری فکر کنید 2012=11+2001

 6. 7777777

  سلام . پایان دنیا یا محشر /من امروز در قران شنیدم که خداوند میفرمود افرینش را مثل روز اول برمیگرداند و چون طوماری که باز شده بسته خواهد شد .. و این وعده ای است که خداوند به عمل ان بر خود وعده فرمودند. و ما چه میدانیم شاید بعد ازما افرینش جدیدی در جایی دگر شروع شود. و لی نه در کهکشان ما چون کهکشان ما نابود شدنی است. اما زمانش بر هیچ کس مشخص نیست . و هیچ کس نمیداند این واقعه وحشتناک و عظیم کی به وقوع میرسد. به غیر از پیامبرما وامامان معصوم ما شیعیان .ولی انها هم به مانخواهند گفت. ولی پیامبر ما فرمودند چون خودشان اخرین پیامبر و فرستاده خداوند هستند و پایان وعده الهی برای هدایت کامل بشر در زمان….ایشان فرمودند با تولد من فاصله من و قیامت فاصله بلندی دو انگشت بزرگ وسطی است. یعنی اگر 1000 سال گذشته و به اضافه 440 سال . ما اول به قیامت کوچک و ظهور مهدی عزیزمان نزدکتر شدیم .یعنی خیلی نزدیک . و بلافاصله بعد از اخرین منجی برحق ما و پایان کامل عهد خداوند با بشر و هدایتش . پایان طومار هستی ما و قیامت کبری نزدیکتر و بسیا ر کمتر خواهد شد. پیامبر ما فرمودند باور کنید علائم قیامت و علائم ظهور مانند دانه های تسبیح پشت سرهم خواهند امد. و بشارتی است برای مومنین .

  حال من از شما میپرسم ایا تاکنون علائم را دیدید. ایا در قران شنیدید که خداوند فرمودند هرانچه در اسمانها و زمین هستند همراه با سایه هایشان برا ی خداوند سجده میکنند و تسبیح خداوند را میگویند و لی شما نمیدانید و پس این معجزه های جدید را دیدید که خداوند ایات خود را برما نشان میدهد این لینک ها را بزنید و از معجزات خداوند در سالهای اخیر مطلع شوید یعنی کلمه معجزاات در فایر فوکس نوشته و برروی ایمیج کلیک کرده و متوجه میشوید.
  پیامبر ما از زنان مردان وکودکان اخرالزمان فرمودند که دقیقا با احوال دنیای کنونی ما اشکار است. فرمودند علائم و معحزاتی اشکار از زمین و اسمان برمردم ظاهر خواهد شد .کلماتی امنو بالله و نامهای مبارک خداوند و پیامبرمان بر موجودات و میوه ها ظاهر میشود تا خداوند را درک کنید که ایشان ناظر بر اعمال همه است . مرگها سریع میایند و جوانان و گناهکاران را درو میکنند . و عمر سالمندان بیشتر و عمر جوانان کمتر خواهد شد . هرروز که شخص بیدار میشود خبر تازه ای از مرگ عده ای میشنود و برایش عادی میشود. زنان برهنه در میان جوانان مسلمان ظاهر شده و از کوچک تا پیر را به شهوت و گناه الوده میکند (ماهواره و غرب و کشورهای عربی ) . صدای موسیقی از در ودیوار شنیده میشود. و شنیدن کلام خداوند بر مردم سنگین میشود. دوران جاهلیت نوینی شروع و پایانش با خداست. شیطان بر سر مناره ها و بر سر کلیساها ایستاده و از خودشحالی قهقه میزند . تعداد مومنان کم چون دانه ها درشت تسبیح میشود. هیچ مومنی را یاری نیست جز انکه خوار و خفیف میشود . وتوان گفتن امر به معروف را ندارد
  زنان چون مردان میشوند و در کارهای سخت و طاقت فرسا برای ثروت تلاش میکنند .مرد نان خود را از نشان دادن همسرش به مردان دیگر به دست میاورد .حیا وحرمت انسانها از بین رفته و گناهان پنهان اشکار میشوند و برای همه نشان داده میشوند .

  طبیعت به خشم امده و هر انچه در درون دارد با خشم بر سر انسانها میریزد . حیوانات وحشی شده و به مردم حمله خواهد کرد. خشکسالی های پی در پی میایند و باران از اهل زمین میرود. دریاها رودها به تدریج خشک میشوند . زمین بار نمیدهد . و گرانی و گرسنگی .فقر و فحشا و انواع گناهان عظیم مردم را دچار میکنند .بیماریها سخت و لاعلاج میشوند و نیمی از مردم دنیا در اثر حوادث طبیعت (زلزله -فقر- خشکسالی- جنایات – سیل – طوفان – بیماری – و مرگ ناگهانی ) خواهند مرد و نیمی دیگر در در جنگ عظیمی که خود جنگ بلایی از طرف خداوند بر بندگان گناهکارش است نابود خواهند شد. و انواع حشرات موذی به باغها و مزارع مردم هجوم میاورند و محصولات مردم در اثر حشرات و سرما و گرما از بین خواهد رفت … و………………………………………….
  خوب به نظر شما اینهمه علائم نیامده . ایا وقتش نرسیده مردم اگاه بشوند و در خواب نروند. قیامت نزدیک است .ظهور حضرت مهدی نزدیک است .
  ما همه به زودی به صحرای محشر خواهیم رفت .

  • سعید

   @7777777,
   با سلام خدمت دوستان عزیزم
   تمام مطالب را خواندم، اگر صرفا بنا را بر حدس و گمان بگذاریم راه را بیراهه رفته ایم سوالی که برای من پیش آمده بود که بد نیست شما هم کمی در مورد آن تامل کنید : اگر قیامتی در کار باشد و آگر منوط به کهکشان ما و آن در محدوده منظومه شمسی پس آیا خلقت کهکشانهای متعدد و میلیارد ها سیاره و ستاره در هستی بیهوده به نظر نمی رسد آیا ما تنها موجودات عالمییم که رستاخیز خاهد داشت؟
   با توجه به شناخت قدرت خداوند و حکمت بی پایان ایشان اگر برداشت ما کمی معنای علمی و عقلی داشته باشد جز این نمی تواند باشد که زندگی و مرگ پیچیده تر از آن است که در تولد و ممات و قیامت خلاصه شود زندگی مخلوقات رو به کمال است و کسب کمال در تجربه و تجربه در قرار گرفتن در موقعیت های متفاوت و موقعیت های متفاوت در زندگی مختلف و زندگی مختلف در جهان متفاوت!
   کمی فراتر بیندیشیم و لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم

 7. وارطان

  درمورد نحوه مرگ خورشید باید خدمتتان عرض کنم که وقتی ستاره ای به دلیل اتمام سوخت هیدروژنی اش رو به خاموشی می گذارد، ابتدا به صورت غول سرخ درمیاید. یعنی دچار انبساط شده و حجم آن به چندین برابر میرسد. درمورد خورشید، در این مرحله خورشید به اندازه ای منبسط خواهد شد که تا مدار مریخ کشیده خواهد شد و تمام چهار سیاره عطارد، زهره، زمین و مریخ را خواهد بلعید. سپس ستاره دچار انفجار میشود و تمام مواد پیرامونی اش پخش شده و به اصطلاح دچار رمبش میشود. در این مرحله با توجه به جرم خورشید، این ستاره به یک کوتوله سفید تبدیل خواهد شد. یعنی کوتوله ای به اندازه زمین که به دلیل گرمای بالایش نور سفید از خود متساطع میکند. اگر ستاره جرمش به اندازه کافی بالا باشد، بعد از مرحله رمبش نه به یک کوتوله سفید که به ستاره نوترونی یا سیاهچاله تبدیل میشود. همانطور که میدانید نیروی گرانش یک سیاهچاله به اندازه ای زیاد هست که حتی نور نیز نمیتواند از میدان گرانشی آن فرار کند و به همین خاطر سیاهچاله نامیده میشود. چون اصلا دیده نمیشود. برای تشخیص وجود سیاهچاله نیز تنها میتوان از امواج گرانشی ناشی از آن استفاده کرد.
  درمورد اون بخشی که درمورد بازگشت به شکل قبل از انفجار بزرگ گفته اید، باید خدمتتان عرض کنم که یکی از نظریه ها درمورد جهان این است که جهان در حال انبساط و انقباض مداوم است. یعنی ابتدا انفجار بزرگ رخ میدهد، سپس فرایند انبساط آغاز شده و ادامه مییابد و بعد از آن، دچار انقباض شده و به همان حالت قبل از انفجار بزرگ برمیگردد. یعنی تمام انرژی آن در یک نقطه جمع میشود. بعدش این فرایند مجددا تکرار میشود.

  • حمید

   @وارطان,
   در مورد این که شما میگویید خورشید به یک غول تبدیل شده و عطارد و زهره را می بلعد با شما موافقم اما در مورد زمین،زمین از محور خود خارج شده و از دست خورشید فرار می کند و با توجه به اینکه خورشید از دست رفته ممکن است زمین یا متلاشی شود ویا این که تحت تاثیر محور ستاره ای دیگر دور ان بچرخد و حیات بماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *