پوسترسازی

سمینارم را در داده پردازی بوسیله ترنسپرنت ارائه دادم و در دانشگاه آزاد اسلامی اراک بوسیله فلیپ چارت!

امروزه اما، ابزار ارائه شفاهی مقاله و سمینار؛ پرزنتیشن و powerpoint است.

در همایشی، اگر مقاله شما برای ارائه به صورت پوستر پذیرفته شود، ممکن است این تجربه (که مراحل آن ذیلا تشریح میشود) در تهیه پوستر در سایز A0، شما را یاری نماید:

۱- فایل خام پوستر را در سایز A0 درنظر بگیرید. بخشهایی از آن ممکن است بعنوان هدر و فوتر از طرف دبیرخانه کنفرانس اشغال شده باشد. معمولا پوسترها به صورت portrait   منتشر میشوند.
۲- فضای خالی میان پوستر را اندازه بگیرید. یک کاغذ A0 از ۸ کاغذ A3 (به صورت landscape) تشکیل شده است. ممکن است فضای خالی پوستر (بدون هدر و فوتر) مثلا به اندازه ۶ کاغذ A3 باشد.


۳- روی کامپیوتر خود، درایور چاپگری را نصب کنید که کاغذ A3 میخورد (مثلا Hp laserjet 4MV). لازم نیست حتما آن چاپگر موجود باشد.
۴- در محیط word مطالبی را که میخواهید در پوستر چاپ کنید، مثلا در ۶ صفحه A3   آماده کنید. در صورتی میتوانید در word سایز کاغذ را A3 انتخاب کنید که چاپگر دیفالت، این اندازه کاغذ را پشتیبانی کند.
۵- با استفاده از acrobat writer فایل مرحله قبل را به صورت PDF درآورید.
۶- حال فایل خام پوستر را در فتوشاپ باز کنید.
۷- تک تک صفحات فایل PDF مرحله ۵ را به درون فتوشاپ Import کنید. Import PDF Image
۸- … و آنها را در جای مورد نظر در پوستر قرار دهید.
۹- فایل A0 بدست آمده را به دفاتر چاپ و انتشاری که در سایز A0 قادر به چاپ هستند تحویل داده و پوستر چاپ شده را تحویل بگیرید.

کار تمام است. میتوانید پوستر چاپ شده را به مسئولین برگزاری همایش تحویل دهید.

راستی، ممکن است ارسال فایل پوستر با ایمیل به برگزارکنندگان کفایت کند و دیگر نیازی به چاپ آن هم نباشد. موفق باشید۳ جواب برای “پوسترسازی”

 1. بسیار بسیار عالی

  اتفاقن این روزها درگیر این موضوع بودیم و نمی‌دونستیم که تو چه نرم‌افزاری باید پوستر رو آماده کنیم

  [پاسخ]

 2. سلام
  خوشحالم كه مفيده
  موفق باشيد

  [پاسخ]

 3. merc man harchi gashtam natoneste bodam jaie ro peyda konam ke amoozesh bede kheili lotf kardin

  [پاسخ]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون