“خود عقب نگهدار” جواب داد؟!

وزیر ارتباطات:

به اپراتورها مجوز نسل ۴ می‌دهیم

دوره فناوری ۳ جی با سرعت به پایان رسیده و بسیاری از کشورها هم‌اکنون از فناوری نسل چهارم شبکه تلفن همراه یا ۴‌جی با توجه به پهنای باند بالا استفاده می‌کنند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که عمر نسل سوم شبکه تلفن همراه یا ۳ جی پایان یافته و اپراتورهای تلفن همراه در کشور باید در پی نسل جدید این شبکه‌ها باشند.

محمود واعظی هنگام ترک بانکوک پایتخت تایلند در گفت‌وگوی تلفنی با خبرگزاری ایرنا در کوالالامپور، تاکید کرد از نظر عملی اجلاس سران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای آسیا و اقیانوسیه و نمایشگاه و نشست‌های تخصصی آن نشان داد دوره فناوری ۳جی با سرعت به پایان رسیده و بسیاری از کشورها هم‌اکنون از فناوری نسل چهارم شبکه تلفن همراه یا ۴ جی با توجه به پهنای باند بالا استفاده می‌کنند. وی گفت که دوره انحصاری شرکت رایتل بر نسل سوم تلفن همراه در ایران نیز در نیمه نخست سال آینده به پایان می‌رسد و بعد از آن پروانه‌ای که برای شبکه تلفن همراه صادر می‌شود باید با فناوری نسل چهارم باشد.
وی گفت نباید اجازه داد اپراتورها روی فناوری که با این سرعت وارد و خارج شده و عمرش به پایان رسیده است، بار دیگر سرمایه‌گذاری کنند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ورود زودهنگام فناوری نسل چهارم شبکه تلفن همراه با پهنای باند بالاتر را به کشور دستاوردی مفید برای نسل آینده ایران دانست.
وی که دستاوردهای حضور هیات ایرانی در اجلاس سران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای آسیا و اقیانوسیه و نمایشگاه و نشست‌های تخصصی آن را تشریح می‌کرد، گفت که در مذاکرات و نشست‌ها نقش باند پهن در توسعه کشورها، دولت الکترونیک، سلامت و… مورد بررسی قرار گرفت. وی گفت ما نیز باید باند پهن را در ایران عملیاتی کنیم و از مزایای آن در تمام بخش‌ها بهره‌برداری کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *